Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzsf

    csendes tag

    Szisztok! Kb. egy évig tervezgettem új borotva vásárlását, azóta a fórum rendszeres olvasója, sőt többször végig olvasója vagyok. Eddig (már 8. éve) egy 3 körkéses, legalapabb Philips borotvát használtam, száma négyezer valamennyi. Soha nem vettem bele új kést, rendszeresen teljesen feltöltve,majd teljesen lemerítve használtam, akksija még most is jó. Az uttóbbi időben már nem nagyon vágott, inkább a surlódás koptatta le a szőrt az arcomról :) . Összességében elégedett voltam vele. Rövid szőrrel elboldogult, a hosszabbat pajeszvágóval rövidre lehetett vágni, majd borotválni. Atoka-nyak hajlattnál általában kissé meggyötört, továbbá legkisebb nedvességet sem viselte el. Nyáron nehézkesebb volt a használata.
    A fórum és a tesztek alapján Braunra szerettem volna váltani. Sajnos a legújabb modell sorozat tetszett meg (sajnos az árra vonatkozik). Ez az egyetlen Braun, melyik korszerű Li-Ion akksival van felszerelve, és a formája is pofás. A Pulsonic dolog nem nagyon érdekelt benne. Hosszas várakozás után hüjeazérnemvagyok akcióban sikerült megvenni (65-ről 50re leakciózva, használt ócska borotva beszámításal további 7k kedvezmény, így 43-ért vihető volt a Debreceni üzletből e hónap elején).

  • mzsf

    csendes tag

    A borotva csomagjában a BOROTVA (9585-Pulsonic), műanyag utazó tok, tisztító állvány, 1 db tisztító folyadék, 5ml olaj, kis kefe és egy töltő zsinór volt.
    Jelenleg két hete használom, a borotválkozás minősége az egyenes részeken gyakorlatilag pengés minőségű (még egy kicsit emlékszek, milyen volt). A kanyarokban (állcsúcs) visszafelé dörzsölve kicsi (tényleg apró) borostát hagy. Tokát is szebben borotvál, mint az elődje, de összességében tovább kell húzgálni az eszközt az arcon, talán ezért is pirosodik ki kicsit a toka rész. Az a kipirulás azonban néhány perc alatt elmúlik, a philipsnél órákig megmaradt. A borotválás leginkább akkor eredményes, ha növés iránnyal szemben végzem. Az asszony nagyon szereti aznap, viszont mivel mélyebben levágja szőrt, másnapra rövidebb a borosta is, és ilyenkor a rövid merev szálak jobban szúrnak is. Többnapos borostával még nem nagyon próbáltam ki. A pulsonic miatt elég erősen vibrál, de engem nem zavar, szerencsére nem csiklandoz.

    [ Szerkesztve ]

  • mzsf

    csendes tag

    Borotválkozni mindig szappanos arcmosás, majd száradás után szoktam. Borotválkozás után régebben Nivea Sensitive after shave-t használtam, de egyszer elfogyott, és jobb hijján az feleségem DM-s Balea sensitive (bájos rózsaszín palackban kapható.:)) actisztító tonicját használtam, és ennél is maradtam. Olcsó, vatta pamaccsal könnyen felkenhető és megnyugtatja a száraz bőrt. (A kifejezetten érzékeny bőröm miatt szórakozok ennyit, másnak lehet nincs ilyen dolgokra szüksége.)

  • mzsf

    csendes tag

    A borotvát először csak töltöttem, maj egy hét használat után a tisztító állványt is kipróbáltam. Elég sokáig eljátszogat a borotvával, de szép tiszta lesz. A patronba 30 tisztítányi anyag van, de a leírás szerint kibontva nyolc hét alatt egyébként is elpárolog. Én azt talátam ki- hogy ne kelljen gyakran 1700Ft-t kiadni erre- hogy minden használat után az első használatkor levett kupakot visszanyomom a patronra és heti 1-2x fogom csak használi. A korábbi borotvát sem mostam alkohollal minden nap, inkább csak 2-3 hetente, néha ritkábban, amikor már nagyon szórta a toka-pattanásokat. Remélem ez beválik, és sikerül lefaragni az üzemeltetési költségeket. Angol oldalakon egyébként házilagos utántöltő folyadékokat is leírtak, de nem szeretném esetleg emiatt leamortizálni a borotvát. A használatiban egyébként az szerepel, hogy szárításkor felmelegíti a borotva fejet, esetleg más koncentrációjú alkohol oldat meggyulladhat, vagy valami tömítést kiold stb. No a lényeg az, hogy inkább gyárit fogok venni. Sajnos a hülye magyarokat ebben is szivatják a multik. A német gyártmányú patront a szállítás ellenére az USA-ban kb fél áron is meglehet venni.
    Egyébként részletes teszt szerepel a KOSÁR magazin februári számában, több borotvát hasonlítank össze, a Pulsonic nyert :C
    Most más nem jut eszembe, de ha tudok, és időm is lesz válaszolok a kérdésekre. Üdv

  • mzsf

    csendes tag

    Emailban kaptam kérdéseket. Röviden válaszolnék. Korábbi hozzászólásaim kiegészítése.
    Tipus 760 cc Braun. Nekem a mosó folyadék spórolás bejött, április óta egy patron, még félig van, kb hetente használom. Mélyebben borotvál, mint a Philips. Szebb a végeredmény. Nyári nygy melegben, ha nagyon precízen akarok megborotvélkozni (nme maradhet egy kósza szőr sdem), akkor a nyakamon kicsit kipirosodik, de jól kezelhető. Ez a Philipsnél is meg volt, ott melegben gyakran nem is borotváltam meg, csak pajeszvágóval 0,5 mm-re levágtam. A kosár magazint kidobtam, Braun 760cc fölényesen nyert, de ár értékben a Panasonic vezetett (Pontos számokat, tipusokat nem tudok). Ha van kérdés, még szívesen válaszokok, de most rohanok. Szevasztok!!!

Új hozzászólás Aktív témák