Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz tipuka #9019 üzenetére

    Többiek leírják jobban, én félév Braun tapasztalattal írom csak: Szérián belül elvileg ugyanaz a vágófej, például 5-ös szérián belül az 5030-tól 5050-ön át 5090-ig csak a tartozékok szütyő helyett kemény tok, tisztítóállomás és a fej színe (fekete vagy ezüst) jelenti a különbséget. Kivétel az 5040 amit habbal is lehet használni, bár szerintem a többi se menne tönkre egy kis habtól, nem tudom én szárazon használom. A tisztítóegységről nem tudok nyilatkozni, én is gondolkoztam rajta ugyanolyan árban választhattam két csomag között: borotva plusz extra vágófej vagy borotva plusz tisztító. Én az extra vágófejet választottam. Kipróbáltam volna az állomást is, biztos kényelmes de pont akkor nem volt Braun visszavásárlási akció.

    Tisztításhoz vettem egy 2000 forintos Braun spray-t, ez 100 ml majd kiderül meddig elég. Hétköznap csak forró vízzel és 1-2 csepp folyékony szappannal elmosom a borotvát, hétvégén a spray-ból kap 3 fújást innen-onnan. Citromos illata van, olajoz és fertőtlenít, mintha új lenne tőle a vágófej.
    Én az említett boltból vettem a készüléket a kedvezőbb ár miatt, nem volt gondom. Ha budapesti vagy, a Bosnyák térhez közel van az üzletük. Rendes gyári csomagolás, számla, rendben volt minden. Hogy aztán garanciális ügyintézésnél milyenek azt nem tudom, mert 6 hónap alatt rendesen teszi a dolgát a készülék. (Braun 5030s)
    Tudtommal gond esetén a számlával a hivatalos hazai Braun szervizhez közvetlenül is lehet fordulni, kihagyva a vásárlás helyszínét.

    A 9-es nekem anyagilag csak álom, a 3-as és 5-ös széria közt ár/érték arányban egyértelműen az utóbbi éri meg: 5-ös jobb a vágófej, jobb akku, erősebb motor, és az tutira Made in Germany. Philips-hez képest a Braun hangosabb ezt nem árt tudni ha reggel 6-kor kell. A Philips talán jobban gyűjti a szőrt, a Braun kicsit potyogtat. A nyakon a körkéses és a rezgőkéses is macerás Gillette-hez képest. Én még nem dobtam el a Mach3-at, egy makacs szál miatt nem fogom a Braunt tologatni háromszor három irányból, ha egy mozdulattal megoldható pengével. A pajesz igazítás miatt is. A Braun pajeszvágója érthetetlen okból egy kicsit ívelt és nem is vág jól, így nehéz vele egyenesre igazítani. Philips-nél meg cserélgetni kéne a fejet. Na ez így mindkettőnél hülyeség, pajeszhoz marad a Mach3 és egy mozdulat. Minden másban bevált, nincs vérzés, irritáció. Az arc vonalát követő fej szuper, az akksi akár egy hónapot is kibír. A fogása, illesztések remek, az a gumis rész minőségi. A kézikönyv szerint mosakodás előtt érdemes, hát ez szerintem hülyeség. Egyik oldalon logikusan javasolják tartsuk tisztán, fertőtlenítve a szitát aztán a másik oldalon az a tanács a koszos, zsíros bőrön tologatni a borotvát? Jobb csak tiszta arcon használni, ha túl száraz a bőr egy kis víz vagy preshave hogy csússzon a borotva, végén hideg víz vagy Nivea balzsam és kész.

Új hozzászólás Aktív témák