Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz Mágus2 #132705 üzenetére

    Igen, jól írtad, én tudtam rosszul! És kösz a infót, a VCDS-t ki fogom próbálni. :R
    Egyébként a problémámra meg egy perce kaptam meg a tuti hiteles választ egy barátomtól(akit hete/hónapok óta keresek, de nem tudtam elérni mert kint van Hollandiában, és a kinti számát sehogy nem sikerült megszerezni, ne ez az emberke valamelyik holland vw partnernek az egyik kisebb vezetője, egyébként meg mérnők, illetve szoftverfejlesztő volt a cégnél), ő is megerősíti amit írtál, azaz a két szóban forgó szenzor tényleg nincs a can buszon, ezért nem tudom kiolvasni „hétköznapi” szoftverekkel. Ez a két érzékelő az óracsoporttal dedikált kapcsolatban van. A többi adatot(hidegindítás, terhelési értékek, meg akármi ami kell még neki) a központi vezérlőből kapja(vagy ahonnan akarna, bánom is én :D) és a saját kis mikroprocesszora kalkulálja ki a még megtehető kilométerek számát és/vagy a hátralévő időt. Sajnos kissé elkeserített a srác, bár így fejből nem tudta 100%-ra megmondani, de lehet, hogy ha ki is olvasom az adatokat, ebből konkrét számszerű értéket nem fogok kapni, se az olajszintre, se az olaj hőmérsékletre(pl, hogy most épp 107 fokos vagy csak 38, mindegy). Azaz kb. annyit fogok látni, hogy az olajhőfok alacsony vagy magas, illetve e két „érték” között van, az olajszint detto, vagy kevés vagy sok, vagy a kettő között. Természetesen az „alacsony/kevés”, illetve a „magas/sok” fogalmát lehet számszerűsíteni, de ezzel csak hozzávetőleges értékeket fogok kapni, nade ez is több mint a semmi, de remélem erre nem jól emlékezett a srác.

    (#132709) bitpork:
    Tudom, hogy hogy működik a can bus, és nem akarom én senkinek bemutatni. Mágus2 kollégát meg nem ismerem, honnan tudhattam volna, hogy ő itt can busszológus. :DDD És igen, ő jó írta, ez a két cucc nincs a can buszon, én tudtam rosszul, típusismereti hiányosság, illetve már kijöttem a gyakorlatból na, és nem ér röhögni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák