Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz aleister #65664 üzenetére

    1. A bérbeadó keresni szeretne az ügyleten.
    2. a várható piaci értéket 3-4-5 évre előre próbálják belőni, aztán az vagy jó lesz, vagy nem.

    Az első pont annak az ára, hogy cserébe egy rakás dologgal (biztosítások, szervizek, gumicserék...) nem kell neked foglalkoznod, megoldják.
    A második miatt viszont nagyon alaposan át kell nézni a szerződést, mert itt lehetnek furfangok elásva. Van-e előre meghatározott fix vételár, ha igen, akkor az milyen devizában. Ha nincs, akkor hogy lesz meghatározva a vételár, licit ajánlatok alapján, Eurotax, hasra üt a bérbeadó? Ha az előre meghatározott vételár eltér a későbbi tényleges piaci ártól, akkor el kell-e számolni a bérlővel, vagy nem? Ha el kell számolni, akkor minden esetben el kell számolni, vagy csak ha a bérbeadó bukna rajta? A vételárra vonatkozóan van-e bármi vásárlási, vevőkijelölési joga a bérlőnek egyáltalán, vagy semmi köze az autóhoz a bérlet lejárta után?

    Rengeteg variációs lehetőség van ezen a téren, nagyon oda kell figyelni. És ez jellemzően két gazdálkodó szervezet közötti üzleti megállapodás, tehát sokkal kevésbé van jogilag körülhatárolva, mint a klasszikus fogyasztói (lakossági) szerződések. Sőt, gyakorlatiag teljes egészében a felek megállapodásán múlik.

  • Freddy76

    addikt

    válasz aleister #65664 üzenetére

    Értelmes ötajtós csak a Mondeo van jelenleg a piacon. Azt meg nem akartam.

    Jelentős kedvezményt lehet elérni, a piaci ár fele, vagy az alatt elvihető. Összköltséget kell kalkulálni. Én egyszerűen összeadtam, hogy mennyibe kerül nekem öt év alatt az, hogy öt év múlva lesz egy öt éves autóm, ami az enyém. Belevettem minden költséget (a bérletnél ez a lényeges, ott minden benne van a díjban, egyszerűen elszámolható), összeadtam, és nekem magasan a bérlet jött ki a legjobban. Magánszemélynél messze nem így van.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák