Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Real_Necro

    veterán

    válasz t_a_m_a_s #44035 üzenetére

    Anno első évben még Székesfehérváron valamilyen "Technológia" tárgyunk vizsgáján voltam úgy, hogy kisujjamban volt az egész anyag, mert amit fél év alatt leadtak az közelében sem volt annak, amit az 1 éves Mechatronikai technikusim alatt tanultam. Szóval mérnöki részletességgel mindent alaposan leírtam, biztos voltam a jelesemben.
    Következő nap látom a faliújságon, hogy karó... jöttek a mendemondák, hogy a tanár feldobja a papírköteget és azt engedi csak át, amelyik az asztalon landol, ami a padlón, az bukta.
    Bementem a következő vizsgára, nem készültem semmit, megint mindent teleírtam, következő nap meg lett az ötös. Különös nem?

    Programozás tárgyat háromszor kellett felvennem, mert első évben a vörös démon kiszemelt és akkora karókat vésett be, hogy a padon mai napig ott van szerintem a nyoma. Készülhettem én ünnepnapon, hétvégén, külön tanárral, akkor sem engedett át, pedig vágtam. Következő évben felvettük pár évfolyamtárssal másnál a tárgyat, erre első órán megjelent a démon és újságolta, hogy túlságosan lecsökkentek a létszámok a csoportjaiban, így átveszi a miénket... szóval bukta... Feljöttem Bp-re, más szakirányra, újra felvettem a tárgyat és csont nélkül összehoztam egy ötöst... Szopóroller letudva.

    Persze most már nevetek rajta, de akkor csuklott az anyjuk rendesen... :DDD

    Furkoo:

    Ja, villanytan első zh után kérdeztük tanárt, hányas lett.Válasz:
    "- Egyes"
    Visszakérdeztünk:
    "- No de melyik?"
    Válasz:
    "- Az összes!" :D

    Az meg külön említésre méltó, hogy egyik államvizsga tárgyból a félév végén az írásbelin ha maxra írta, kaphattál 3-ast, meg szóbelizhettél a jobb jegyért, de volt már aki a hármasról bukott vissza és mehetett újra.

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • A Zéé

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #44035 üzenetére

    BME-ÉMK, Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék, Tartók Statikája vizsga best of:
    - 15-6 emberből a legjobb írásbeli 28%, 40%-tól lehet szóbelizni a kettesért
    - kb ugyanennyi emberből az én írásbelim lett a legjobb 44%-al, ottmaradt még egy csávó 38%-os írásbelivel, hogy legyen 2 szóbeliző, 10 perc után mindketten akkora egyest kaptunk, hogy még most is írja a tanár.
    - szóbelire várva kiabálás az egyik tárgyalóból: "mondtam, hogy én ma nem szóbeliztetek, dolgom van délután, erre ideadjátok a 12 külföldit..." Fél órán belül úton volt hazafelé a tanár, mindenki mehetett az egyesével
    - na meg a "mit számít magának, ha megbuktatom", amit 56%-os írásbeli után, fél órás szóbeli kínzás után kaptam meg

    Sajnos a felsőoktatás baromi nagy hibája, hogy tele van ilyen oktatókkal, aki baromira nem odavaló, baromira utál mindent és mindenkit, és mégis vizsgákról, sorsokról dönthet. És rohadtul nem érzik át, hogy egy-egy ilyen dacból és dühből elkövetett buktatásnak mekkora súlya lehet.
    Az a "mit számít magának ha megbukik, BSC-s, felvételizik újra, vagy kezd mást" duma... Itt konkrétan csak annyit számított, hogy a félév utolsó vizsgája volt, teljesített dékáni kérelemmel felvett tárgyak mellett, ha meglett volna következő ősszel diplomázhattam volna. Volt ez 2 éve, diplomám azóta sincs, majd csak most ősszel, miután Pécsen megcsináltam ugyanazt a tárgyat ugyanabból a tankönyvből, 90%-ban ugyanazzal a tematikával, elsőre, hármasra...

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák