Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    válasz EmberXY #6954 üzenetére

    Jónak néz ki!
    Jó kis F1 manager játék, átgondolt, logikus pontozással.
    Egyetlen dolog nem tetszik, de az még nagyon fájó is lehet: a versenyek között mindössze 1 cserét enged meg a rendszer a csapatban. Van ugyan egy wildcard, amikor akármennyit cserélhetsz, de az csak egyszer használható az év során. Az egy csere problémás, mert sokszor van olyan helyzet, amikor két komponenst kell változtatni egyszerre, így csinálva mondjuk két közepes komponensből egy jót és egy sereghajtót, ezáltal fejlesztve a csapatot. Itt erre nincs lehetőség, ergo sokkal kevesebb a taktikai lehetőség. Vagy megvárod egy ilyen esetben, amíg a közepest egyből le tudod cserélni a jóra (de ez sokáig is tarthat, mert egyre nyílik közöttük az olló), vagy lecseréled direkt egy gyengébbre az olcsóbb közepest, és a következő futam után a másikat meg a jóra (és reménykedsz, hogy ne dráguljon az túl sokat, stb., sok múlik a szerencsén...), esetleg valami egész mást csinálsz, kisebb lépésekben fejlesztesz, stb.

    Megnéztem a 2012-es F1 Ligát, amikor nyertem az összetettet, látszik, hogy a 19 alkalomból, amikor fejleszteni lehetett a csapatot, kb 4-5 olyan volt, amikor ténylegesen csak 1 komponenst cseréltem. Kilencszer! a fent említett dupla komponenscsere volt, és 5-6 alkalommal még ennél is jelentősebb, 3-4 komponenst érintő változtatás. Nyilván nem ugyanaz a két játék, de hasonlóak... és sztem ez zavaró lesz, hogy kevéssé tudunk belenyúlni a csapatunkba, nem eléggé tudunk reagálni az árak és formák változására...
    Tuti megengedtem volna több komponens cseréjét is, legfeljebb külön "árat" szabtam volna neki: pl 1 csere ingyenes, de ha egyszerre két komponenst is változtatsz, akkor az 1 millió euró költséggel jár, ha hármat, az 3 millióval, stb. Mindegy, ez most ilyen. Kezdjük el, aztán meglátjuk, hogy jó-e ez így is. Igazából a Gridrival rendszerében is zavar, hogy ezzel a szerződéshosszal meg büntető eladási díjjal jelentősen akadályozzák a szabad fejlesztést, de ott legalább van rá lehetőség...

    Ha, még valami: a talent driver jobb a Gridrivalban sztem. Így, hogy bárkit választhatsz, szinte kötelező Hamiltont vagy Vettelt betenni és csak a TOP 3-4 pilóta az, akit érdemes talentre állítani, ami így inkább megkötés megint, mint valami, ami színesíti a játékot.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Új hozzászólás Aktív témák