Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tegnap hazavittem a TX-40CX700E-t.Sok időm nem volt tesztelgetni, nameg még nincs meg az új HDMI2-es VGA, így egy GTX 770-esről hajtom meg jelenleg. Ennek az a hátránya, hogy mivel ez csak HDMI 1.4-es kártya, vagy chroma 4:4:4 30Hz-en vagy 4:2:2 60Hz-en nézem. Én az utóbbit választottam, mert eltekintve néhány extrém színkombináció és az apró szövegek nehézkes olvasásán kívűl nem zavaró. Én inkább jobban féltem az input lagtól, de én semmi különbséget nem vettem észre egy norrmál monitorhoz képest. Van nálam egy IPS-es LG cinema display és egy másik IPS BENQ, mindkettő 24"-es, élességben és színben még így 4:2:2-bel is mérföldekkel van tőlük. Mivel én monitornak vettem így a TV-s részével nem is foglalkoztam. A kezelése tök egyszerű, az appokat megnéztem a shopban és elég sokat láttam belőlük, nagyon nem néztem meg őket. Netflix még nincs rajta, de a youtube 4K/60fps gyönyörűen megy rajta és pazar látvány. Az otthoni linux szerverem samba megosztásait simán látja, eddig lejátszott róla minden mp3, wma hanganyagot, mkv, mp4, avi videót. A média lejátszója kicsit már öreges, de tudja amit kell. Megejtettem a legújabb firmware updatet is, semmi gond nem volt. A Sony Z3-as telómról tök jól megy a miracast képestől, videóstól, játékig minden átmegy. Pana android távírányító is megy szépen. 3D-t még nem néztem mert szemüveget nem adnak hozzá, majd külön veszek. Néztem monitor teszteket, de mivel nem 4:4:4-ben hajtom így ezeket még nem veszem komolyan, viszont az már látszik, hogy a feketéje nagyon jó, foltosodás nagyon minimális, oldalbevilágítást nem láttam a szinek szépek teltek nem túlszaturált, nekem a True cinema beállítás jött be, csak a backligth-et vettem le 30 alá és kikapcsoltam minden feljavító dolgot, game mód van csak bekapcsolva.

    Összegzésnek elmondhatom, hogy egy igen jó 4K-s TV, tetszik a készülék kinézete, anyaghasználat is. Amúgy a másik jelöltem a Samsung JU700-es volt, de az egyrész 100e-rel drágább és AV fórumon írtak pár hibát róla. Sajnos monitorokból ekkora méretben nincs választék, egy Philips van, meg kinai csodák (pl. Wasabimango), de azok nem győztek meg. Pana oldalon regisztrálással 5 év garancia van rá!

    Ez nem egy fizetett hírdetés volt csak a saját véleményem a készülékről. :)

    Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

Új hozzászólás Aktív témák