Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Mindig belefutok valamibe az otthoni hálózatomon :)
    Nem tudjátok, hogy az Inviteltől kapott ZTE router modememet miért csak tyúkbélről tudom elérni?

    A wifi -természetesen- már konfigurált, internet elérhető mobillal, notebook-kal (wifi segítségével) csaképp a 192.168.1.1 nem elérhető csak vezetékkel...vezeték nélkül nem.

    Anyóséknál is én berhelem a LAN-t ..de ott csont nélkül -factory reset után, pppoe és wifi konfig után - simán megy a vezeték nélküli eszközzel a router berhelés. (wifis kamerát kéne mókingolnom, a kamera lokációjánál...ami nincs közel a routerhez, kábelt meg nem akarnék soktíz métert magam után ráncigálni emiatt.

    Előre is nagyon köszi a segítséget!

    Üdv Lacam

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nagy segítséget szeretnék Tőletek, hozzáértőktől kérni.

    Adott egy T-home-os ZTE Home Gateway Speedport Entry 2i és egy TP-Link TL-WR1043ND.
    Testvéremhez most kötötték be ezt a T-s csodát, de a wifije -elmondása szerint- szinte egyenlő a 0-val....a szobában van, de távolabb már nincs.

    Be szeretné izzítani a régebbi, TP-Link-es routerét, amitől kicsit erősebb wifijelre számít.

    Ki szeretné tolni a wifinek a hatótávját úgy, hogy a ZTE az egyik szobában, a TP-link a másikban...

    Nemtom megoldható-e....

    Olvastam, hogy van access point (de akkor a ZTE-n le kellene lőni a wifit) vagy WDS, de akkor meg feleződik az amúgy sem bika (asszem 20M?! ..falu ) sávszélesség..

    Lehet csodát tenni?

    Józan paraszul belegondolva bennem több buktató is felötlött
    -Képes -e úgy eszközről eszközre ugrani, hogy közben nem szakad meg az éppen netet használó alkalmazás
    -Olyan helységben, ahol mindkettő jel erős, mi dönti el, hogy melyiket használja
    -....

    Szóval én inkább az AP-s megoldást javasoltam neki ( ZTE-n wifi OFF, DHCP itt Enabled ezt patch kábellel LAN portból LAN portba összekötni a TP-link-el...ahol static IP (lehetőleg .100-nál nagyobb) / DNS ...ez lehet a ZTE IP-je? vagy menjen inkább 8.8.8.8?! / DHCP off, de wifi...ami a csövön kifér, átjárónak meg a ZTE IP-je....

    Próbáltam utána olvasni, lehet hogy rossz felé keresgélek.....nem vagyok hálózati szaki, az eszközök meg kb 60km-rre vannak tőlem (pár napon belül lesz 1-2 órám megpróbálni beállítani)

    Ti mit ajánlatok? Hogy lehetne ebből a legtöbbet kihozni?

    AP? WDS? más(ik eszköz? valami jelerősítő?) Nem túl nagy a budget, ha új eszköz kellene....de jó lenne, hamár lassú falusi-net, abból kihozni a lehető legtöbbet!

    Előre is nagyon köszi..... (esetleg, ha nem akarnátok leírni szájbarágósan, de tudjátok hogy hol találok remek how-to -t a neten, nekem az is bőven elég)

    Köszi köszi!! :R

  • lacam

    aktív tag

    válasz mezis #36778 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Tökéletes leírás ez a "6"-os hozzászólás...

    ...ez így működik, gondolom UTP kábellel...de ha ehhez hozzáadjuk a wifi -t mint tényezőt? (ami a lényeg lenne)

    Ugyanazon SSID/PW /titkosítás típus beállítása mindkettőn?

    R1-en a wifi ...tudomisén 1-es Channel-en, az R2-n a 10-esen? (ha kinn lennénk a falu szélén ...márpedig ott vagyunk :D -ott kell megkreálni ezt az egészet) nem lesz wifi jel "dugulás"...

    ...s ide-oda ugrál az R1-en és R2-n úgy, hogy abból nem lesz a júzernek semmilyen észrevehető hátránya? ..haépp teszem azt videotelefonál az okoseszközével, átmegy az egyik szobából a másikba majd a konyhába és ki az udvarra....szó nélkül ugrik oda-vissza-oda-vissza?

    Bocsánat, hogy az idegeitekre megyek a kérdéseimmel :R :R

  • lacam

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #36779 üzenetére

    Szia,

    Egységes hálózat kezelés?
    Ugyanazon router, ugyanazon beállításai? ...nemtom, utána guglizok.

    ...mert ez lenne a lényeg.

    Ha nem megoldható (vagy horribilis kiadásokkal járna) akkor marad az R2 router használata wifi-vel...és R1-et csak átjáróként használni?

    Lövésem sincs hogy helyes ennek a beállítása.....képen sem láttam még ilyen TCom-os netes eszközt....annyi a szerencse, hogy sem voIP sem IPTV nem zavar be a képbe, úgyhogy bármeddig lebutíthatom (amennyiben erre volna szükség) csak hogy jóval nagyobb tér le legyen fedve wifi-vel.... (3 antennás a TP-link..igaz nem ismerem a típust (testvérem vásárolta anno, és "next-next-finish" konfigolta) de gondolom azért jóval erősebb jelet produkál...

    ...s ha csak valami jeltovábbítóval lehetne csak megoldani ( ebay-en láttam ilyen kacatokat, hogy belógatja az ember a 220-ba, és hopp....máris van erős net ott, ahol épp csak meg-megmoccant azelőtt) akkor megoldanánk úgy....persze, ha van "ebay-es" verzió ( azért csilió ft-os eszközt nem tudunk megvásárolni)

    Köszi

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nyugtassatok meg kérlek, hogy a powerline adapterekkel lehet úgy mókolni, hogy ne kelljen felezni az amúgyis nagyon gyatra sávszélességünket :D

    Testvérem kinézett egy TP-LINK tl wpa4220 kit -et, merthogy a garázsába szeretne netet varázsolni, kábelek behúzása a távolság miatt (és egyéb más okokból) nem játszik,

    Meg lehet vele oldani úgy, hogy a routerből ethernettel a powerline adapterbe, majd a TP-link másik eszközéről, ami a garázsban lesz vagy ethernettel egy másik router-be, vagy önmagáról egy új wifi access point-al a teljes sávszélhez (ami nincs 10M) hozzáférjen?

    Mert akárhány leírást és videót látok erről a cuccról, egy búgó női hang megnyom egy gombot (WPS), majd egy másikat ééééés "decccit, júhev zérgut internet. Kell a fenének ez a juzer frendli megoldás, ha sokadjára ossza az amúgyis gázos netet :(

  • lacam

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #40546 üzenetére

    Pont hogy csak zenét szeretne hallgatni róla telefonon keresztül.

    A saját kis tool-jával felkonfigolható a másodikra az access point? (megkapja a "Garázs" SSID-t) vagy a garázsban is rá kell kötni egy routerre ethernet kábellel és majd azon felkonfolni az AP-t? (nem láttam még ilyet, nem tudom hogy mire képes)

  • lacam

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #40549 üzenetére

    Köszönöm szépen az infót. Azóta még kicsit változott a kívánalom

    Router-ben elfogytak a LAN portok, be kell szerezni egy switch-et, majd abból a Powerline-ba........majd a garázsban (ami elméletileg ugyanazon a fázison van) a powerline második feléből ethernettel (az hogy sima vagy csavart érpár, azt nem tudom) egy másik router-be és azon a routeren szeretne egy AP-t...mert (újabb kívánalom) fűnyírás és kertészkedés közben is hallgatná a zenéjét... :D (ezek az igények :D )

    Leadta az igényeit, én meg csináljam meg működőképesre....úgy, hogy jelenleg is ADSL modem/router -t áthidalva azt gateway-nek használva használja a routerét rajta a NAS-át illetve minden mást, ami tyúkbélre van kötve...lassan már magam sem látom át, pedig én legóztam neki össze. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Kérlek engedjetek meg nekem mégegy kérdést...lehet -sőt biztos- hogy nem ebbe a totyikba tartozik, de látom az itt lévők kenik-vágják a TP-link routereket oda-vissza.

    Ugye említettem hogy katyvasztengert kell pár héten belül csinálnom -ami még nem is akkora baj, kihívás- de viszont felmerült egy kérdés, mármint hogy a jelenlegi T-home-os 10Mbit-es csodát leváltva egy USB mobil stick-el járható lehet-e a családi internetszolgáltatás. úgy, hogy nem kell beruházni még 8 egyéb hálózati eszközre.

    Tehát, adott jelenleg egy T-home-os csoda, majd utánalógatva egy router, ami ossza az IP-t meg minden jóságot (WIFI)...node, ha a router WAN portjából diszkonnektálom a T-cuccot, megoldható-e a routerrrel megetetve azt a bizonyos USB sticket, hogy arról ossza az új, immár gyorsabb netet (amit a T.....r biztosít számunkra -<mosoly>, <reklámpofa>, <csillanó fehérfogsor>-) Gondolom vannak olyan routerek, amik elboldogulnak az ilyen USB-s eszközökkel (visszaolvastam, pár post-tal ezelőtt valaki SIM-es megoldást keresett...én USB-set, és hátha a TP-linkünk elkezelgeti.)

    Tehát a sokéves TP-link TL-WR1043ND elboldogul egy ilyen USB stick-el? Én úgy gondolom hogy az USB csatlakozó pusztán tárhely csatolására szolgál...de ne legyen igazam.

    Köszönöm, és bocs az OFF-ért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák