Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Sziasztok, nem ide való a kérdésem, de nem találtam jobb opciót:
    a PC-m lan adaptere jelzi, hogy az átvitel gigabit. Ha a laptopot dugom rá ugyanazon madzagra, ugyanazon aljzatban, hozza is nagyjából a névleges net sebességem (300Mb/s). A PC viszont kb 100Mb/s-nél véget ér; vagy kicsit alatta, vagy kicsit felette. Ez mi a szösz? Nem vettem észre eddig, csak szidtam az upc lassú netje anyját, pedig ártatlanok kivételesen.
    Az alaplap egy régi Asrock z68 ext 4, ami természetesen gigabit lanos.
    Az adapter beállításaiban a speed&duplex menü nem is ír 1Gb/s lehetőséget, hanem "auto negotiation" az egyetlen opció, amire beadja az adapter tulajdonságoknál legalább az elvi gigabitet. Egész addig, amíg rá nem eresztem a tesztet és kiderül, hogy bizony 100Mbit.
    Merre induljak ezzel?

    Hozzátartozik, hogy eddig valóban 100Mbit volt a max. tempó, mert a villanyszerelő rosszul kötötte be a madzagot a falba. Fél éve így használom, A Win is így települt fel anno. Lehet, hogy 100Mbitre konfigurálta magát a driver, mert ugye nem tudott többet a rosszul kötött madzag és most ez így beakadt, pedig a hiba elhárult (rendesen van már bekötve)?

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák