Hirdetés

Aktív témák

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #59 üzenetére

    Leszedtem a kínai egypálcás markolatot, és vettem rá egy rendes Oxford markolatot. Ilyen lett:

    Pofás, csak hát kurva mód hideg maga az anyag, és olyan volt a fogása, mint egy ropinak. Megoldásként kapott szivacsot:

    Így már megfelelő az átmérő, és nem hideg. Plusz terveztem és rozsdamentes acélból csináltattam kormányvégsúlyt, ami mindkét képen látható. Baba lett.

    A cordura gúnya már vagy másfél hónapja készül. Nem egy kapkodó idegbeteg a néni, az biztos. Mielőtt elkezdte az egészet, kértem egy hozzávetőleges árat. Nem mondott. Nagyságrendileg sem, pedig nem filléreskedtem, kérdeztem mennyi lesz, ötven, száz, százötven? A válasz az volt, hogy százötvenből már bőrt varr... Nem lett bőr, mert nem is akartam, viszont 165 lett, amit szintén nem akartam. Plusz a protkók, így kereken 200-ból áll meg. Phasz kivan.

    Néha elkap a retró láz különféle dolgokkal kapcsolatban, aminek talán nem kéne... Uccsó ilyen a gyerekkori hifim kapcsán történt. Egy kétkazettás Sharp magnót vittem apám garázsából a sajátomba, mert hogy ott többet fogom hallgatni. Kiderült, hogy a módválasztó kapcsolója elpusztult/kontaktos. Sharp vissza, és a ~25 éve a padláson lakó Sony hifi kell nekem. Előtúrtam. Egy LBT-V102 rendszer. Alap, de anno imádtam. A gyári dobozában volt egy rózsaszín katalógus, amiben a hozzá való cd lejátszót reklámozták. Többször kerestem a neten, de nem találtam értelmes áron, egészen eddig.

    Pár hete vaterán szembejött, és impulzusvásárlás lett a vége.
    Míg nem érkezett meg, kivittem a garázsba a hifit, összedugtam, és adtam rá kraftot. Örökkévalóságnak tűnt, mire feléledt. Szarul szólt, és nem talált rádióadókat. Eszembe jutott, hogy volt ehhez virágkorában spirálantenna. Megblankoltam egy drótot, csatlakoztattam, és meglettem az adók. De pocsékul szólt. Megmozgattam egyesével az equalizer potijait, és megérkeztek a hangok; mély, magas, közép.
    Megérkezett a lejátszó; összedugtam őket, lett ööm é' bódottá.

    Némi üröm, hogy se a magnó se a lemezjátszó része nem műxik. A motorokat hallom menni, így valszeg szíjakat kell cserélni. 8800+posta lesz. Tök jó retrózni, nem? A bakelitek áráról nem is beszélve. Párat azért beszerzek majd, mert hát mégiscsak annak van lelke.
    Még majd le kell takarítani. Meg is ejtem jövő héten, mikor kimegyek szétszedni az indexkapcsolót, és kipucolom, mert nehezen jár. Húsz évnyi rittyó lehet benne.


    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

Aktív témák