Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JanR

    addikt

    válasz zenke #22652 üzenetére

    Igen, ezt értem. Csak tudod a tanulság azt mutatja, hogy arányaiban sokkal több diesel motorral van baj, mint benzinnel. Elismerem, hogy a dieselnek is szép hangja van, de számomra egy V6, vagy V8, V12 benzin hangjához semmi nem ér fel. Ha ebből a legkisebbet elérem, már jó vagyok :)

  • Tomoty

    aktív tag

    válasz zenke #22652 üzenetére

    Mindenhonnan azt hallottam, hogy az 1.9 tdi ilyen fasza, meg olyan fasza.
    3-4 hónapja vezettem barátom Seat Toledo 1.9 TDI-jét (2002-2003 környéki), és csalódtam.
    180ekm van benne, hidegben csattog (pedig a motorral minden rendben). kb 2000 alatt semmi, 2000-4000 között elfogadhatóan mozog, felette megint semmi. Fura volt, hogy görcsölni kellett a váltóval. Nekem nem tetszett. 0-120 között kb így húzott gyári állapotában az 1.8-as szívóbenzin astrám (de már nem teljesen gyári).

    Szombaton "csapattam" pályán egy Astra J 2.0 CDTI ellen.
    kb 10 kamionból álló kamionsort előztem, persze egy kamionos is pont előttem így gondolta (ő 110km/h-val, miközben a sor 106km/h-val mozgott). Erre CDTI-s márkatárs beesik a seggembe, és stroboszkóp effektben villogtat rám 1m-re a lökösömtől. Előttem kamion, mellettem kamion. Rájöttem, vonzom a hülyéket.
    Kamion ki, én is ki. Megvártam, hogy megelőzzön, és én is el kezdtem tolni. Vissza mögé, tartottam az 5-6m-t, és kb 90%-osan gyorsítottam, ő is taposta (gondolom), de a távolság nem nőtt.
    Látszott, hogy ez a 160LE-s dízel már jól megy, de a 350Nm fényében többet vártam. Gondolom az astra J tulaja is egy 1.8-as Astra h-val szemben többet várt :DDD ;) Csak ő nem tudja, hogy a 125LE-s szívóbenzin astra már 178LE ;)
    Nem azt mondom, hogy rosszak a td motorok, csak a sok ódát hallgatva azt hittem, hogy megesz reggelire a CDTI (350Nm vs 181Nm).
    Számomra kicsit túlmisztifikált ez a dízel téma, de ízlések és pofonok.

    [ Szerkesztve ]

    Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Új hozzászólás Aktív témák