Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kassadin

    addikt

    válasz Pisztillus #28929 üzenetére

    Baj akkor lesz, ha nem viszed be a szükséges vitaminokat, nyomelemeket és ásványi anyagokat. Amit élelmiszerből nem fogsz bevinni sehogy sem, akármennyire is szeretnéd. Az emberek többségét nem érdekeli sem az egészsége (cigi, alkohol, 0 sport), se az, hogy mit eszik, tehát nem pont a vitaminoknál kellene a probléma forrását keresni.

    "Hiába van köze a gyógyszeriparnak (is) hozzá, amit túlzásba visznek, abból baj szokott lenni."

    Konkrétan annyi köze van hozzá, hogy azok az emberek találták ki az rda-t, akiknek érdekükben áll minél több gyógyszert eladni. A betegség nagy hasznot hajt a gyógyszeriparban.

    "A szervezet működése egy nagyon bonyolult rendszer. Hiába gondoljuk azt, hogy sok mindent tudunk róla, ez csak a jéghegy csúcsa. Beleavatkozunk folyamatokba, amivel látszólag azt a hatást érjük el, amit szeretnénk, de arról fogalmunk sincs, hogy ilyenkor még mi zajlik a háttérben. Beavatkozni meg a legtöbb esetben muszáj, mert ez még mindig a kisebbik rossz, mintha semmit sem tennénk. Az alapelv viszont az, hogy ami nem romlott el, azt nem is kell megjavítani."

    Ezt aláírom, nem is vagyok se orvos, de diatetikus, szóval csak azt mondom ami olvastam eddig a témáról.

    Annyi tapasztalatot tudok megosztani, hogy amióta szedek multivitamint (no nem supradyn és hasonszőrű társai, de nem is mega dózis...), hogy sokkal jobb a közérzetem, beteg meg eddig se igazán voltam (kopp-kopp), de ezentúl meg valószínűleg még jobban el fog kerülni (max. évi 1-2 nátha, ami simán attól is lehet, hogy mezítláb rohangálok télen vagy nem öltözök fel ősszel rendesen). ~1 hónapnyi szedés után már lehet érezni a változást.

    Az a baj, hogy az emberek egy része nagyon "buta", és nem is néz vagy olvas utána semminek sem, hanem elhiszi azt, amit bemondanak a tévében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák