Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    válasz brownus #29309 üzenetére

    "csak nem valaki még minőségirányítással foglalkozik? "

    Jelen, bár nem Aladár vagyok :D De én is ezt a szakmát gyűröm...igaz, csak mezei 9001-ünk van :)

    Ja és másfél hete volt felügyeleti audit, eltérés, észrevétel nuku, sima ügy volt :C

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Verus #29377 üzenetére

    Ha tudok, segíthetek...persze ha leírod, mi nem tiszta ;)

    Ja azért nálunk se oké minden, csak ha jól tálalod az erősségeidet, akkor a gyengeségekről ezekkel szépen el lehet terelni a figyelmet :) Nálunk is lelhettek volna pár észrevételt, ha belemennek pár témába kukacoskodóan... :U

    Tavaly mondjuk rászálltak a tűz- és munkavédelemre, amiről persze mi nem sokat tudtunk, annyira nem is készültünk rá (de azért rendben volt), és a jó égnek se tudtuk azt a hülye balfék auditort leszakítani a témáról, 2 napig visszatérő téma volt a munkavédelem egyes elemei :W

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Verus #29411 üzenetére

    Hát, nálunk fix vevők vannak általában, és a raktárból kikerülő termékekhez mellékelünk minőségi bizonyítványt meg szállítólevelet. A pénzmozgások, szerződések nem hozzám tartoznak, de tudtommal havi elszámolást alkalmazunk. Van olyan termék, amit magánszemélynek is adunk, tudtommal neki nyilván számla (is) megy. Ezt az EV-Kft dolgot meg sajna nem tudom, hogy kell...kacifántos.

    Iktatás emlékeim szerint nálunk is hasonlóan megy. A szállítóleveleket meg szoftverrel készítjük, és ott is X / 2008 formában megy ki, X nyilván az adott levélnek a száma. Minőségit úgyszint, bár az sima szövegszerkesztős téma :)
    Az oldalszám és a dátum...ezt nem tudom. szóval mondjuk jön valami 2 oldalas izé, és az lesz 2/20080924? Annyiban igaza lehet az auditornak, hogy mi van, ha jön aznap még egy kétoldalas? És nem adott valamilyen támpontot, hogy hogyan kéne ezt átalakítani?

    Ja most nézem, hogy raktár...mindegy, az előzőt nem törlöm ki :) Nos, a raktár megintcsak nem az én szakterületem, de azt is programmal kezeljük, ugyanazzal, amivel a szállítókat írjuk. Így ez tökéletesen követhető, hogy melyik nap miből mennyi van, mennyit vételeztünk be, adtunk ki...az adatbázist meg naponta mentjük. Tehát pontosan visszakereshető az aznapi raktárhelyzet.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Verus #29447 üzenetére

    ööö, nekünk azért könnyebb a helyzetünk, mivel műszaki gumitermékek készítésével foglalkozunk. És mivel fix vevőink vannak, ezért egyszerűbb az élet...Meg ez a vállalkozó-Kft dolog nekem bonyolult :B

    Így az iktatási rendszerrel nem tudom, mi baja volt...a könyvelés megintcsak nem szakterület, bár azt, hogy a bejövő küldeményeket hogy kezeljük, eddig nemnagyon vizsgálták. A megrendeléseket persze igen...meg mivel termékelőállítással foglalkozunk, így az a vonal volt a hangsúlyosabb, na meg persze az egész rendszer működési mikéntje :)

    yetike: grat :C

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Ez most OFF lesz és nagyon hülye kérdés, de értelmes és pörgős topicot, ahol feltehetném, nem leltem...itt meg vannak pihent agyú emberek szép számmal, tehát talán :)

    Szóval, egy képet keresnék...a Kretén magazinban jelent meg régebben, a Boci boci tarkát dolgozta fel amolyan mini képregény változatban :DDD Nem tudom, vannak-e itt rajongói a lapnak, de remélem valaki talán tudja, miről beszélek :R

    Ja a gugli nem volt barát, és ti volnátok az utolsó remény :B

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz philoxenia #33400 üzenetére

    Sajnos nem...olyan volt, hogy egy képben volt lerajzolva egy sora a mondókának. És szövegként meg csak a boci boci tarka szövege volt, kommentár nélkül .D

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Üdv!

    Nem tudom, jó helyre írok-e, de mivel az egész fórumon ez a legpörgősebb topic (újat nyitni nem akartam, és ahogy eddig tapasztaltam, barátságos társaság van itt :) ), intéznék hozzátok egy kérdést. A téma pedig a minőségbiztosítás volna, konkrétabban az autóiparban alkalmazott TS 16949 szabvány. Nos, erről keresnék valami részletesebb anyagot, könyvet, bármit :B Amit eddig a gugli kidobott, az minimális, a szabvány fő pontjait is jó, ha megtudtam belőle, vagy még azt sem, mindenhol tanúsítós oldalakba botlok.

    Remélem van itt a témában jártas ember, aki tudna nekem segíteni...előre is köszönöm :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz philoxenia #43942 üzenetére

    NoLF tuti jelentkezne ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Írnék egy dogát, hasznos és fontos baktériumok témájában. Nagyjából összeállt a dolog, csak azt nem tudom, hogy volna-e olyan terület, ahol alkalmazzák a bacikat, és kihagytam, és jelentős volna...

    Ami jelenleg van:
    -erjedés+különféle ételek elkészültében való szerepük
    biológiai védekezés
    -környezeti károk csökkentése, pl. olajszennyezés
    -hidrogén előállítás
    -inzulin termelés
    -és ami nem ipari alkalmazás, de fontos: bélflóra.

    Tud még valaki ilyesféle területet? :B :R

    Verus: grat az audithoz :C

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz frame>24 #47012 üzenetére

    Szia!

    Az SCP ismeretlen volt, de mivel egy gimis emberkének lesz, így jobb, ha nem is veszem bele, mert pislogna szerintem a tanár, hogy ezt honnan tudja ;]

    A szennyvíztisztítást már beleraktam, de a fent említett okból ezt sem fejtettem ki jobban, bár az egyetemen ez volt az egyik fő csapásirány. Élelmiszer elkészülte alatt meg inkább a joghurt, savanyúság, bor, ilyesmi féle folyamatokat vázoltam fel röviden. Ezeket az adalékokat viszont beleírom :R Érintőlegesen meg a géntechnológiát is felhoztam persze.

    De akkor jó, hogy összességében semmi nagyon fontos nem maradt ki, az adalékok kivételével :C :R

    Pisztillus: neked is köszi a tippet :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Na ennyit a kézis tippmixemről

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Aktív témák