Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz lionshamlet #35045 üzenetére

    A HDR-ben sokkal több van, eleve vehetsz már olyan kamerát családi videókhoz amely tudja. (azt nem tudom mennyi utómunka kell hozzá). Míg 3d-ben nincs ilyen lehetőség, csak azt tudod lejátszani így amit eleve horror áron így készítettek el.

    A 3d tele van fake jelenetekkel, amit egy normál filmen megoldanak szimpla mélységélesség használatával (erős bokeh), pl egy szimpla portréjelenetnél. Portréjelenetek a 3d-ben csúfosan bénán néznek ki, sajnos ebben még az Avatar sem volt kivétel, amely mégiscsak a legjobb 3d-mozifilm amit valaha készítettek.
    Egyetlen jó felhasználási területe van jelenleg a 3d-nek szerintem, és az az animációs filmek. Talán még a természetfilmeknél lehetne, de itt is gáz amikor közel van a téma és a háttér normál körülmények között el van mosódva.

    Egyszerűen túl drága elkészíteni ezeket a filmeket, és a fizikájából adódóan az lenne a legjobb ha a 2d verziót teljesen külön rögzítenék. (vagy túl sok totálkép lesz a 2d verzióban).
    Szóval összességében nagyon macera és nem éri meg szerintem.

    A HDR-t ráadásul régebbiu filmeknél is használhatod, mostanában sok 4K/HDR verzió jön ki, kisebb-nagyobb eredménnyel persze. De vannak filmek amelyek tényleg jól néznek ki így felújítva. A régi filmeket nem tudod 3d-ben megcsinálni, totális kudarc, lehetetlen.

Új hozzászólás Aktív témák