Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz xhege #44 üzenetére

    " ... nagyon sokat kell meg addig dolgozniuk."
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy vissza kellene térniük a gyökerekhez. Ahogy blueye is írta a kezdeti üzleti modell teljesen más volt. A nevüket, ill. a hírüket elsősorban a Miui-nak köszönhették, ami szvsz. - akkor még - egy nagyon szuper rendszer volt. Nagyképűen fogalmazva, aki "régóta van a szakmában" még emlékezhet rá, hogy ekkortájt egy rakás telefonra volt "gyári" Miui ROM. Gőzerővel ment a fejlesztés, és hatalmas közösség volt mögötte, amiben - főleg a maihoz képest - jó volt az információáramlás.
    Szóval nekem ebből az időből van egy Mi 2s-em. Akkor itthon még sokan azt sem tudták, hogy mi az a Xiaomi ...
    Aztán a cég - lassan, de biztosan - elkurvult. Rájöttek, hogy jobb "leszőnyegbombázni" a piacot rengetek - sokszor csak minimális különbséggel bíró - készülékkel. Aztán - úgy tűnik - bejött nekik az almárka, almárkájának létrehozása is. Mára eljutottak odáig, hogy pont a szoftver és a support lett a gyengéjük. Az is sokat elárul, hogy Hugo Barra viszonylag hamar otthagyta őket...
    Nekem az évek alatt egyre kevésbé vált szimpatikussá a cég. Nem azt mondom, hogy sose vennék tőlük telefont, de azt hiszem 2× is meggondolnám.

Új hozzászólás Aktív témák