Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz yuing #1 üzenetére

    Jó ötlet a topic ... :R

    "Szivárgások szerint érkezik egy kínai, 5.9 hüvelykes flagship."
    Ez és a várható Asus "mini telefon" reménnyel tölt el, hogy lesz végre újra kis(ebb) méretű droid, és nem kell majd almára váltsak (lassan már elkezdtem barátkozni a gondolattal).

    A Honor tényleg nem lenne rossz, csak stock droid-al jöjjön ne valamilyen Emui klónnal (azzal annyira nem vagyok kibékülve).

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz yuing #5 üzenetére

    Sajnos nekem a méret (és súly!) mellett elég speckó igényeim vannak. Ezek közé tartozik a lyuk, sziget, stb. mentes sík (nem waterfall!) kijelző.
    A "flip" kamera, ill. úgy általában a kamera számomra nem dealbreaker. Olyannyira, hogy ha kell, akkor vígan elmondok róla a nagyobb akksi és/vagy a kisebb súlyért érdekében.

    "Várom a történéseket a Honor háza táján. Egyelőre elég nagy a csönd ... "
    Szerintem túl nagy is az a csönd. Én nem is nagyon várok tőlük telefont idén.
    Az Emui-val - P10-es, Android 8, 9 tapasztalat alapján - nekem az a legfőbb gondom, hogy sajnos számos dolog sajnos nem úgy működik (vagy sehogy!), mint ahogy annak működnie kellene egy Android-os készüléken. Az előbbiekből fakadóan én azt szoktam mondani, hogy az Emui nyomokban Android-ot (is) tartalmaz.

    "Kell a fullos csomag? Akkor vedd meg a Pro + Ultra modellt félmilláért... "
    Nagyon-nagyon elszálltak az árak, és ezért a legkisebb mértékben a gyenge forint a felelős. Nekem egyébként még nem is az a bajom, hogy a full-full telefon a legdrágább, hanem inkább az, hogy nincs (vagy alig van) minőségi középkategóriás készülék. Miért csak a csúcskészülékben van 6-os wifi vagy épp vezetékmentes töltés (Sony)? Miért nem alap már minden telefonban az NFC?

    "Remélem valaki belerondít jelen tendenciákba."
    Jó lenne, de az eddigi tapasztalatok alapján a droid gyártók képtelenek az önálló gondolkodásra. Más se csinálnak, csak egymást - ill. legfőképp az almát - figyelik. Csak másolni tudnak. A valaha volt flagship killer márkák / telefonok pedig nem, hogy nem nyírtak ki semmit, de szépen, lassan hozzádrágultak a többi flagship-hez. :(((

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz xhege #44 üzenetére

    " ... nagyon sokat kell meg addig dolgozniuk."
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy vissza kellene térniük a gyökerekhez. Ahogy blueye is írta a kezdeti üzleti modell teljesen más volt. A nevüket, ill. a hírüket elsősorban a Miui-nak köszönhették, ami szvsz. - akkor még - egy nagyon szuper rendszer volt. Nagyképűen fogalmazva, aki "régóta van a szakmában" még emlékezhet rá, hogy ekkortájt egy rakás telefonra volt "gyári" Miui ROM. Gőzerővel ment a fejlesztés, és hatalmas közösség volt mögötte, amiben - főleg a maihoz képest - jó volt az információáramlás.
    Szóval nekem ebből az időből van egy Mi 2s-em. Akkor itthon még sokan azt sem tudták, hogy mi az a Xiaomi ...
    Aztán a cég - lassan, de biztosan - elkurvult. Rájöttek, hogy jobb "leszőnyegbombázni" a piacot rengetek - sokszor csak minimális különbséggel bíró - készülékkel. Aztán - úgy tűnik - bejött nekik az almárka, almárkájának létrehozása is. Mára eljutottak odáig, hogy pont a szoftver és a support lett a gyengéjük. Az is sokat elárul, hogy Hugo Barra viszonylag hamar otthagyta őket...
    Nekem az évek alatt egyre kevésbé vált szimpatikussá a cég. Nem azt mondom, hogy sose vennék tőlük telefont, de azt hiszem 2× is meggondolnám.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz xhege #113 üzenetére

    O.K. kérjenek érte extra pénzt. Én pl. hajlandó lennék azért fizetni, hogy az aktuális telefonom "life-cycle"-jét kitolhassam. A SoC teljesítménye nekem elég. A memória (4 Gbyte) is. Tárhelyből is van 64 Gbyte. Tudom, ezek ma már szánalmas számok, de azért nem kéne kizárniuk, hogy új(abb) rendszer kerüljön rá, ill. legalább még egy-két évig még up-to-date legyen a készülék. Ugye sajnos a termékciklus végén nem csak az új Android-nak inthetnek búcsút a tulajok, hanem a sec. patch-eknek is. Utóbbit mi is indokolja (a piszkos anyagiakon kívül)?

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz xhege #115 üzenetére

    Félek nem tudnám megszokni az almát. Sajnos a droid is egyre zártabb, de még mindig nagyobb a "szabadság", mint almáéknál. Ott pl. nincs olyan alkalmazás - és nem is lesz soha - mint droid-on pl. a Tasker.

    #117 aprokaroka87
    A Google-nek már rég meg kellett volna, hogy legyen egy "alrendszer", ami a gyártóktól függetlenül patch-elhető. Nyakra-főre jönnek ki az új Android-ok, de én valahogy nagyon régóta nem érzékelem az érdemi fejlődést. Ott volt a "project treble" és a "A/B system updates" vagy más néven "seamless updates". Egyik sem terjedt el. A droid-ot sajnos ugyanolyan nehéz naprakészen tartani, mint évekkel ezelőtt. De, ez szemlátomást jó a gyártóknak a Google, meg sz@rik az egészre (vagy gyenge, hogy keresztülverje az akaratát).

    #118 blueye
    Lehet, nem tudom. Bár mindig rácsodálkozom, hogy emberek mennyi pénzt el tudnak költeni akár 1/2-1 évente egy új telefonra. Megtehetném épp én is, de nem tudnék utána jól aludni, mert zavarna a gondolat, hogy igazából a régi is jó volt, az új nem is tud igazából annyival többet, stb. Én tényleg akkor váltok, ha a régi bedöglik vagy az új számomra (!) tényleg sokkal többet nyújt, mint a régi. És úgy egyébként min. 3 évre veszek egy telefont.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz blueye #120 üzenetére

    "Dragabb lenne a support fenntartasa .... " - ok-ok, de miért van ez?
    Mert pusztítóan körülményes az update-ek implementálása. Sajna nem értek eléggé hozzá, de úgy érzem, hogy itt van a kutya elesve. Szét kéne borítani az egészet és azt a project treble-t komolyan venni.
    Az is gond, hogy miközben pl. a személyi közlekedés szintjén épp most nyírják ki a belsőégésű autót, mert ennél szennyezőbb dolog nincs (ja, de), addig a legtöbb gyártónak megengedik, hogy "eldobható" készülékeket készítsen. A telefonok ez a kategória, de említhetnénk a TV-ket is. Utóbbiakban sokkal hamarabb válik "out of date"-é az okos rendszer, mint maga a készülék. Nem megy többet az HBO Go? Nem értjük. A 3.0-s rendszeren tökéletesen megy. Ja, hogy Önnek még 2.0-s van, amit utoljára tavaly frissítettünk? Hááát, nagyon sajnáljuk. De, ne csüggedjen! Csak most, csak önnek, itt az új típus (1,5× annyiért)
    Pedig a TV-kben aztán tényleg meg lehetne oldani, hogy a SoC, ill. a vezérlőegység upgrade-elhető legyen, de nem. A gyártóknak jó így, a politikusoknak pedig most van más gumicsont.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz yuing #189 üzenetére

    Annyira éteri lenne, ha egyszer valamelyik szakújságíró rákérdezne egy-egy gyártónál, hogy ők ezt a "glory hole"-t vajon tényleg szépnek tartják-e? Vagy csak sodródnak az árral és azért, hogy a specifikációk közé minél nagyobb kijelzőméretet írhassanak képesek az esztétikumot is beáldozni?
    Ez főleg így a 8-as széria esetén lenne érdekes kérdés (ill. a rá adott válasz). Itt ugyanis mi van? Van a nagy készülék, aminél szerintem nem csak azért vesződtek a forgatható kamerával, hogy pl. szuper panorámaképeket lehessen vele lőni, hanem hogy kiválthassák a szelfi kamerát, valamint - és ez a lényeg - szebb lehessen az előlap / kijelző. Két, izé három legyet, egy csapásra, mondhatnánk.
    Ugyanide kapcsolódik: sikeres lesz ez a "mini"? Nem hiszem. Annyira biztos nem mintha, nem csúfították volna el a kijelzőt. Egész egyszerűen megint nem ugyanazt kapjuk, mint a "nagytesónál". Az okosak pedig majd jöhetne a szöveggel, hogy látod, nincs kereslet a kicsi / kisebb telefonra, mert nem veszik. De, miért nem?

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #40993792 #202 üzenetére

    Engem (ezzel úgy látszik egyedül vagyok) annyira dühít, hogy az Asus (is) kilyukasztotta a kijelzőt, hogy azt el nem tudom mondani. :W

    Ajánlanék egy kis "játékot". Akit érdekel, kattintsa be a GSMArena phone finder-jében a következő paramétereket:
    • year >= 2020
    • height <= 150
    • width <= 70
    • os: Android
    • notch: no
    • NFC
    Érdekes eredményt fog kapni ...
    ... aztán a year csúszkát tologatva válik igazán beszédessé, hogy mennyire kurvult el az ipar (adta fel egyre több gyártó a design oltárán) az elveit (már amelyiknek volt, hogy nem akar ronda telefont csinálni)

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz yuing #208 üzenetére

    "Meglátjuk, hogy a Pro verzió is lyukas lesz-e."
    Milyen "pro"? Nem csak a sima és a "flip" van / lesz?

    " ... nem tudták megoldani a kisebb házban, vagy nem is akarták?"
    Na, ez érdekelne engem is. Mondják azt, hogy ez szerintük gyönyörű. Viszont akkor semmi értelme a szelfi kamera kijelző alá tételének, mert csak csúnyább lenne (ezen logika mentén).
    Őszintén, én nem vártam flip-es mechanikát (ahhoz itt tényleg kevés a hely), de egy diszkrét felső / alsó kávában bíztam ... eddig :(((

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #40993792 #210 üzenetére

    " ... ahhoz a kisebbséghez tartozom, akik a kicsi telefonokat részesítik előnyben ... "
    Tudom, hogy mindenki ezzel jön, hogy a kis készülékre nincs kereslet. Persze, persze ...
    Még akár azt is aláírom, hogy van olyan méret, amire nagyobb. DE!
    1. Az almánál csak nem hülyék vannak, hogy foglalkoznak ezzel a méretosztállyal.
    2. Minek van több értelme? a) legyártani a "milliomodik" tepsit, b) készíteni valami mást

    A Sony is ráállt a 21:9-re, és full-ba nyomja. Nem érdekli, hogy esetleg volna olyan potenciális vevő, aki, ha készítenének egy 18:9-es, ill. 150 mm alatti készüléket, akkor a borsos felárat (ugye nem éppen olcsók a Sony-k) hajlandó lenne kiköhögni.

    A lyuk és a notch megszokásával az a baj, hogy én már ismerem magam annyira, hogy zavarna. Zavarna a tudat, hogy - nem kevés - pénzt adtam valamiért, aminek nem tudok maradéktalanul örülni, mert "szoknom kell".

    #212 yuing
    Ha, jön is a Vodka, kizártnak tarom, hogy ugyanolyan kicsi (vagy még kisebb) legyen, mint a Sake. Bár ne lenne igazam!

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #40993792 #221 üzenetére

    "A Zenfone 8 fejlesztését kiterjedt kutatások előzték ... " - kínzó kérdés: Ezt eddig miért nem tették meg? Költői: Eddig a vakvilágba fejlesztett mindenki telefont? Ne, adj' Isten pont lesz@*ják, hogy mit akar (szeretne?) az ember igazán, és inkább úgy vannak vele, hogy majd megmondják ők? Hmm...
    További kérdés: ha erre most rájött az Asus, akkor lesznek további kis / normális méretű készülékek? Jöhetne egy-kettő közepes SoC-al is, és - nem akarnék telhetetlennek tűnni, de - picit jobban is összekaphatnák magukat, mert a maga idejében (sőt még valamilyen szinten most is) egy S10e sok szempontból többet tud (pl. vezetékmentes töltés, ugye)
    Ja, és arról is megkérdezhetnék a felhasználókat, hogy tetszik-e nekik a "lyuk", a "könnycsepp" vagy éppen a "sziget". :(((

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz TunerJoe #225 üzenetére

    Nem véletlen a lyukkal van bajom, és nem a flip kamera hiányával. Utóbbinak szerintem nem egyenes következménye előbbi. Vagyis láttunk már nagyon vékony, gusztusos felső / alsó kávát, amibe minden belefér, és a szimmetria okán jól is néz ki.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz TunerJoe #227 üzenetére

    "... akár házon belül a ROG Phoneoknál is."
    Basszus, tényleg!

    "Valószínűleg túl sok vásárlót így sem veszítenek."
    Egy éremnek ugye két oldala van. Szóval a kérdés úgy is szólhatna, hogy mennyit nyertek volna egy a ROG Phone-hoz hasonló előlap kialakítással?
    Szerintem ezzel csak nyertek volna. Ez a kis készülék se nem a flip-es tesónak, sem pedig a nagy gamer mobilnak nem konkurencia.

Új hozzászólás Aktív témák