Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • its_grandpa

    tag

    válasz dethroner #50396 üzenetére

    >>... kellene valami fizikai védelem is a padló elé ...
    Ezt egy ESBE (3 járatú keverő) szeleppel illik megoldani [link]
    A visszatérő és az előre menő vizet keveri az általad beállított hőfokúra.
    Padlóban a 60 fok nagyon sok, szaklap [link]

  • dethroner

    veterán

    válasz dethroner #50396 üzenetére

    Hello!
    Fentebb olvashatjátok a történetem. Az említett Honeywell T6R nem tudta az előremenő vizet állítani. Most kipróbálás alatt van egy Emos P5616OT. Ezzel már lehet állítani a Viessmann előremenő vizét, szuper. Mivel padlófűtésünk van, le is vettem 35 fokra, amit nem lép túl. De fura módon nagyon keveset ég a láng, majdhogynem sima kapcsolósként működik, bekapcsolja az égőt, felküldi 35 fokra majd pár mp után kikapcsolja és csak a szivattyú megy majdnem folyamatosan, kb 25-26 fokos vízzel. Majd újra bekapcsol és ki, és így tovább Viszont tök másképp reagál a külvilágra, be van állítva 22,5 fokra 0,2 fokos kapcsolási határral. Ma reggel amikor ránéztem 21,9 fok volt, mutatta hogy hőigény van, mert is a kazán, de csak ugye a 25 fokos vizet kergette. Aztán később amikor újra ránéztem már elérte a 22,5 fokot, szóval működik, de fura módon mintha nem a lángmodulációval érné el, hanem a folyamatos vízszállítással. Most nem tudom azért viselkedik így, mert annyira alacsony az előremenő max vízhőfok? Vajon ha nagyobb lenne a mozgástere, akkor lenne alacsony lángon folyamatos üzem? Mert a Honeywell igaz hogy megküldte 60 foknál is feljebb a vizet, de amikor már nem közel járt a célhőmérséklethez (1 fokon belül volt), akkor visszaengedte a vízet 35 fok környékére és folyamatosan hajtotta. Mondjuk jelen esetben az Emos meg pont ezzel a max 35 fokos vízzel kell hogy gazdálkodjon, nem tudom, lehet ezért van. De ezzel a módszerrel is képes a padlófűtést 0,5 fokkal a célnál magasabb szintre fűteni, de ez biztos a padló lassúságából fakad.
    Mit gondoltok, padlófűtéssel megoldható az a fajta Opentherm, ami szerintem az egyetlen értelme lenne ennek az egésznek, vagyis ne emelkedjen túl a hő mint amit beállítok, és folyamatos maradjon a keringés, legyen langyos a padló? Van ilyen, vagy a szerencsére túl jól szigetelt ház megakadályozza hogy a megtermelt és a kiszökő hő egyensúlyban legyen?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák