Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz logic3 #3539 üzenetére

    "a 12 000 Ft-os HP F2420-ast vagy az említett 15 000 Ft-os Epson SX200-ast válasszam."

    Nézd meg előbb, hogy a HP-be mennyiért tudsz majd patronokat venni.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • lamiki

    senior tag

    válasz logic3 #3539 üzenetére

    1. Szerintem nem fogy ki olyan hamar, de mivel, nekem csak 26 Ft a patron megtöltése, annyira nem figyelem.
    2. Úgy, hogy nyomtatsz vele rendszeresen, ha mást nem akkor legalább egy fúvóka ellenőrző mintázatot hetente 1-2-szer, az alig fogyaszt tintát, de ha amúgy is nyomtatsz vele akkor azt sem kell.
    3. Elvileg minden patron cserekor be kellene kalibrálni a fejet, ami pár perc, és 2-3 lap, ez az összes olcsóbb nyomtatónál manuális úgy tudom. De a gyakorlatban ezt pár alkalomtól eltekintve sosem csináltam, mert szinte mindig jó a gyári alap beállítás, a legjobb beállítás ettől csak minimálisan tér el, és nem hoz a nyomtatásba szinte semmi látható változást.
    4. A patront tudod külön cserélni, amikor kifogyott csak azt az egyet cseréled, de az tényleg igaz ha kifogyott 1 szín akkor azt ki kell cserélni (vagy legalább is kinullázni a chipjét) és csak utána nyomtathatsz tovább, a cserélhető patronos nyomtatóknál ahol a fej fixen be van építve, már csak így megy, a nyomtató ezzel védi a fejet a beszáradástól. Ennél amúgy sem 5-6 ezer Ft a patron ára, hogy ne legyen otthon mindig egy garnitúra patron, vagy utántöltő tinta és chipresetelő.

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák