Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Puma K #37361 üzenetére

    Azon felül amit Te írtál, annyit tett igazából hozzá, hogy sok esetben túl nagy a rés a ház hátulsó fémlapja és a VGA hűtésének szükséges érintkezési pontja között.
    Ezért ezt a légrést érdemes feltölteni.
    Javaslom a linket is mindig megnyitni amit a másik ír. ;)
    Egyelőre az egész gépház fektetve van, mert most még csak tesztelek.

    Aztán belefutottam egy problémába:
    a régi vga-hoz be volt állítva az afterburnerben egy csendes profil, ami azért 60 foknál már felkapcsolta a vga ventijeit.
    Elvileg nem futott az afterburner, gondoltam csinálok egy furmark 1080p tesztet, erre ez a Tuf kártya azt csinálta hogy majdnem megfőzte magát, egyáltalán nem kapcsolta be a ventiket
    Szerencsére a furmark visított majd lekapcsolt 80 fokos gpu hot spotnál, de a kártyán meg se moccantak maguktól a ventik. Afterburnert be, kikapcsoltam a manual profilt és csak utána pörögtek fel a ventik. Pedig be volt állítva hogy azért 60 fonál már járjanak, pont az ilyenek miatt. Tehát sehol nem volt olyan megadva részemről hogy 60 fok felett 0 fordulatszám a gpu ventiket....még is elsőre a Tufocska nem akarta bekapcsolni a ventiket...

    Ezután elsőre a 1080p-s teszten 3600 pontot csinált ez a 3090 TI a furmarkban, de legalább már pörögtek a ventik. :D

    2-3 újraindítás, megint furmark 1080p teszt, megint 60 fokig 0 fordulat, majd amikor már érzi hogy bőven 70 fok felett van, akkor bekapcsolja a ventiket, persze mire felpörögnek már 84 fokon van.

    Jelzem látom az oldalán a kapcsolót és a "P" irányba van állítva, nem a "Q" irányba...tehát nem csendességet akartam, azthittem folyamat járni fognak a ventik...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Puma K #37363 üzenetére

    "Az meg megint más téma amit már írtam, hogy ha a gyártó olyan kártyát csinál amin rendes hűtés van és van NYÁK merevítő pl: Asus Strix, MSI Gaming, Nvidia Founders Edition, akkor felesleges az alátámasztás."
    Csak erre reagálnék, mert a többi részben nagyjából egyetértek.

    Na most ha megnézed Jay újabb videóját amit a kollega fentebb linkelt, pont az szerepel benne hogy az általad nagyra tartott gyártók is bizonyos szériák esetén elfelejtkeznek a rendes nyák merevítésről...MSI gaming X trio, Asus tuf 3080, EVGA 3090 FTW3....ez semmiképp nem a ház gyártók hibája, ráadásul Jay is megjegyzi hogy az EVGA a 2080-as kártyánál úgy csinálta amit írsz, de az újnál meg lehagyta. :D
    Aztán később a 3090 TI-nél Jay videója nyomán csak megerősítették ahogy írod, meg az én TUF TI-nél is az ASUS.

    De ha belegondolsz, mivel úgy is egyre nagyobb hűtéseket akarnak tervezni, nem egyszerűbb rászoktatni a gamereket egy olyan extra elem beszerelésére, amivel minden nemű nyákmerevítésbeli tervezési hiba egyszerűen irrelevánssá válik, mert az átellenes, legtávolabbi sarokban biztosan meg van támasztva a kártya?
    Ez így szerintem bolondbiztosabb megoldás a jövő szempontjából.

    Másik, jelenleg súlyosabb problémám:
    Még mindig nem értem hogy mi csúszott félre a gépem softwares része terén, most biztos ami biztos beállítottam a manuális profilt az afterburnerben hogy 60 fokig fix 35%-on járassa a ventit, aztán utána pörgesse feljebb, így már nyugodtabban alszom...de még mindig nem értem hogy amikor nem fut az afterburner miért nem kapcsolja fel a kártya magától a ventit "P" módban ha eléri a problémás hőfokot... :O
    Nyilván ideje lenne 3 év után egy rendes tiszta win 10 reinstall, mert időközben sok fura dolgot is műveltem a háttérben, pl gyűlölöm hogy helyettem akarják megmondani mikor frissít a winfos.

    Jelenleg így áll akarom írni fekszik az ideiglenes teszt üzem összeszerelés:

    Aztán hogy hogyan képzelték az NVLINK használatát ha egyszer fizikailag nem lehet ide második VGA-t bedugni, mert összeérnek a kártyák azt nem tudom:

    Szal kénytelen leszek legalább a fő kártyát folyadék hűtésűre rakni hogy ide be tudjak dugni másik VGA-t, mivel ide a riser kábelem fején lévő összehúzó csavar is beleér a felső kártya hűtésébe.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #37366 üzenetére

    Köszi a kérdést, megoldom hogy ki legyen használva.
    BTW a nagyobb ház nem oldja meg hogy fizikailag nem lehet bedugni az alaplapra. :D

    #37367 -=RelakS=-
    Csak 3 hsz-ben foglalkoztam azzal hogy van egy frissen szerzett 3090-es Ti kártyám, de ha közben beugrottál a lakásomba és kicserélted egy 4090-esre, az egyrészről aggasztó...másrészről is aggasztó...harmadrészről érdekes fétiseid lehetnek, még az is lehet elfogadnám a kártyát, de azért ne legyünk túl perverzek. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #37370 üzenetére

    Mint írtam ez a nagy ház egy átmenti házikó, a másik az mod lesz.

    Azt nem értem hogy az alap léghűtés esetén arra miért nem figyelnek hogy azért a következő használható slotba esetleg kártyát akar használni az ember.
    Ez multi gpu-tól független, ha az alsó képen látható másik slotba beleakarok rakni egy bármilyen PCIe kártyát, pl hangkártyát, biztonsággal nem tudom az alap verzióban, valamilyen irányba mindenképp el kell térni, vagy folyadék hűtés, vagy a fő VGA-t kell riserrel használni. Nem azzal van a gondom hogy riser mert láttam a teszt anyagokat hogy nincs teljesítményveszteség, hanem hogy el kell térni az alap kiépítéstől, mert 5 miliméterrel nagyobb a hűtő magassága.
    Oké ezzel a léghűtéssel egy jól szellőző házban ez a kártya furmark full stressz teszten 70-80 fok között mozog, nem melegszik fel 90 fokra, ami nyilván előny.

    De az 5 miliméter helyzetből kapásból 2 mm a hűtőegységen lévő dizájn, ami még csak nem is a venti miatt kell...így viszont még csak riser kártyát sem merek belerakni az alsó slotba, mert a fején lévő csavar hozzáér a VGA-hoz, átveheti a ventik rezgéseit(mivel nem ilyen irányú energiaigénybevételre lettek tervezve ezek), ami idővel pl kontakt hibát okozhat.
    Felesleges kontakt...oké én vagyok problémás, csak zavar amikor kis odafigyeléssel mennyivel egyszerűsíthetnék a felhasználók életét.

    #37369 -=RelakS=-
    Sok 3090 TI kártya kapta meg ezt a 12 tűs vagy 12+4 tűs tápcsatit, amihez mellékelnek átalakítót. Ehhez a tufhoz 3x8-->12-est adnak és elvileg ha úgy akarom használni hogy a második és harmadik 8 pines helyett csak 1 db felfűzött 8x6 pines kábelt használok, akkor pirosan világít és hisztizik hogy nem biztonságos a használat, mert nem érzékeli az utolsó 2 gnd-t. Pedig fentebb írták hogy igazából 2x8 pinnel is ki kéne tudni hajtani matematikailag.

    Ezért is érdeklődtem fentebb hátha valakinek van gyári EVGA 2x8 pin ---> 12pin tápkábele, mert 40 dodó + szállításért kicsit sokallom.

    #37374 Busterftw
    Nem neked írom ezt, általánosságban:
    Azért ilyenkor azt is figyelembe kell venni hogy pénztermelő munkafolyamathoz használod.
    Nem csak azt a matekot kell nézni hogy úristen 1 db 1 millás kártyához (ugye újonnan annyiba kerültek) képest csak 26%-ot nyersz és még is 2x annyiba került a VGA budget.
    Azt is nézni kell hogy az alkalmanként 7 percnyi nyereség, ha egy munkaállomás egész nap csak renderel naponta 480 / 28 perc (mire elindítod a kövi projektet) kb 17 db projekt naponta, ezzel szemben a 480 / 20 perc = 24 db projekt naponta.
    Tehát a befektetett + 1 milláért naponta 7 anyaggal többet tudsz kitolni, amiken anyagonként van jócskán bevételed, így mint vállalkozás a megtérülési idő, valamint a befektetéshez szükséges tőke előteremtési idő alapján kell mérlegelni egy fejlesztést.
    Nem az alapján hogy matematikailag 26% időt nyersz +100% pénzért...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Olyantól kérdem aki jártas a 12 pines csatival rendelkező TUF kártyák világában:
    Az eladó mondta hogy a tápcsatinál van egy piros LED ami világít, ha a kártya úgy tudja hogy 3x8 pin ---> 12 pin adapterbe csak 2 kábel van bedugva a gyártói ajánlás 3 db helyett.
    Én 3 tápkábellel használom.
    Na most a jelenségem az hogy egyik bekapcsolásnál világít ez a piros LED, másik alkalommal meg nem.
    Lehet éritnkezési hiba az adapternél?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz rumkola #37380 üzenetére

    Köszi.
    Vajon csak a sense pinek, vagy ilyenkor az egész fej, tehát a táp pinek is rosszul érintkeznek?
    Tudtam én hogy nem szeretnék adaptert használni...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz insyde5 #37382 üzenetére

    Köszi.

    Más:
    Még jelenleg úgy használom a gépet hogy 2 db 1920x1200 felbontású 24 colos monitorral.
    Jól gondolom hogy a 3DMark Times spy benchmarkja a monitor aktuális felbontásán végzi a tesztet és ez az oka annak hogy 9836 grafikus pontot érek el, szemben azzal ha 4k monitor lenne akkor meg 18-20k?

    Azért is gondolom ezt, mert a HWinfo szerint a GPU magterhelése 60-80% között mozgott...
    Félre értés ne essék, eszem ágában sincs pontokat hajkurászni.
    Használt piaci vétel, ellenőrző méréseket végzek. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz blu79 #37400 üzenetére

    Jajj de jó, tehát fog futni még egy olyan kiapcsolhatatlan script a háttérben, ami a korábbi meglévő rendszereket hazavágja, cserébe állandóan be tud majd bugolni és elszállni, kiakasztani a gépet miközben zabálja az erőforrást...
    Jah és a legjobb hogy természetesen mindenhez kell majd engedély neki, mert Ő a legfontosabb újdonság és a frissítéseivel újabb utakat nyit meg a támadók felé hogy filetitkosító vírusokat telepíthessenek...alig várom hogy továbbra is kihagyjam a win11-et amíg csak lehet. :D

    Számomra az rgb vezérlők leghasznosabb funkciója:
    OFF all lights. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz s.bala31 #37384 üzenetére

    és #37385 s.bala31 és #37386 Joshi
    Köszi az infókat.
    Alap 3Dmark demo verzióm van, nincs benne az "Timespy Extreme"
    A fentebb is írt Asus TUF 3090 TI kártyáról van szó.

    Kapott a gép egy rendes leállítást, és utána semmi afterburner meg egyebet nem indítottam el.
    Most már legalább sikerült 20,9k graphics pontot elérnem és az össz pontszám 18.7K, ez már legalább megközelíti azt aki ilyen konfiggal dolgozott korábban.

    A kábeleket is megmozgattam, első ami feltűnt hogy hol világít a piros led a tápcsatinál hol nem. Azt feltételezem hogy a 3x8 -> 12 adapter amit a kártyához adtak, egyik 8 pines fejében kontakt hiba van, mert ha kicsit egyenesbe állítom, akkor nem világít a led, csak akkor ha meg van hajolva. Szóval egyelőre nincs felrakva a gépház oldala. :D

    Másik dolog:
    A "P-Q" mode elvileg azt kéne változtassa, hogy "P" mód alatt nem eshet 20% alá a venti fordulatszám, míg Q mód alatt 55 fokig venti kikapcs.
    Na most "P" mód alatt csinálja azt hogy 55 fokig nem kapcsolja be a ventiket, csak felette, tehát jelenleg idle youtube alatt kb 58 fokig felmelegszik(ugye megvárja és ellenőrzi hogy tényleg elérte-e célhőmérsékletet) a GPU mire felkapcsolja a ventiket, 1 perc alatt lenyomja 41 fokra, majd lekapcsol és ezt játsza. Holott "P" mód alatt végig járnia kéne 20%-on.
    A benchmark során ez azt eredményezi, mivel gyorsabban melegszik fel a kártya, ezért az 55 foknál elinduló protokoll mire végbemegy, inkább 65-68 fok már a GPU. De legalább forog, nem úgy mint korábban Furmark stressz teszt alatt.
    Aztán már rendesen forognak a ventik.

    Ez a viselkedés, tehát hogy hiába a "P" mód, nem forognak a ventik, jelentheti hogy eredetileg valaki belenyúlt a VGA biosába?
    További érdekes adalék, hogy amikor afterburnerrel manuálisan akartam beállítani a 20%-ot, nem indultak el a ventik. 30%-nál már elindulnak, de folyamat változik a fordulatszámuk, pedig állandó 30%-ra állítom hőfok függetlenül.
    40%-os beállításnál kezdenek stabilizálódni, de inkább csak 50% felett hajlandó fix sebességen forogni. AFterburner verzió btw 4.6.2.---szégyellem magam.

    Íme a benchmark eredmény.
    A winfos 10 2020-ban lett telepítve a gépre, aztán 2021-ben új SSD-re csak át lett klónozva.
    A fentiek szerintetek problémás dolgok? Csak mert lassan le kéne zárnom a HA-s tranzakciót...
    Még mit csekkoljak hogy be legyek biztosítva?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz laychi #37429 üzenetére

    Tehát neki csereszabatos a sorozat gyártott és még polcokon álló léghűtéses változattal?
    Ezt akarod mondani?
    Ejj...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Garsza #37437 üzenetére

    Milyen extra szolgáltatásokat kap a kártyán felül? :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Garsza #37439 üzenetére

    Mármint abból a hibás elméletből jött hogy visszakapnád az árát, de mivel ez nem valós, így nincs értéke. :P
    Tehát le akarod itatni és kifosztani, na tudtam én hogy balkánon lakom. :D
    Amúgy az 1300 ajróért vásárolt munkaeszközödet mennyi ideig használtad, ameddig szállíthatta neked a havi több 10 akár százezres termelést?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Garsza #37441 üzenetére

    Hohóóóóó az egeret és alátétet nem is írtad bele az ajánlatba, azokból is eredetit adsz, persze hogy nem... tudtam én. :D
    Nem bányászatra gondoltam mint haszonszerzés, munka eszközt írtam. ;)
    3D tervezés, szimulációk futtatása, kapacitás bérbeadása...az hogy nem éltél vele, nem a vevőre tartozik. :P

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #37475 üzenetére

    Értjük amit írsz.
    De azt is meg kell értened, hogy van amikor a gyártói tervezési hiba miatt hiába csavarod be, mert nem jól lett megtervezve a hűtőegység, nem ül fel a nehéz elem.
    A videó arról szól, hogy ilyen esetekben az a pár miliméter lehajlás hosszútávon mit eredményez. Ráadásul Te nem tudod hogy az olvasó adott VGA nyákja pontosan milyen gyártási pontatlansággal készült, amire ráerősít a hűtőegység tervezési hibája.

    Nem csak Te, Én is megértettem a statikát, nem csak levizsgáztam belőle. Ahogy ennek a problémának a teljes megértéséhez dinamika tárgy ismerete is szükséges.

    Azt is meg kell értened, hogy ezekben az esetekben ha a tulajdonos még mozgatja is rendszeresen a gépházat, súlyosbítja a helyzetet a hűtőegység gyártói tervezési hibája miatt.

    Ez független attól a hogy a Te esetedben hányszor NEM lett probléma.

    A video készítője felelősen jár el, hogy a számára teljesen ismeretlen állagú házak hátsó része helyett, inkább egy tutira biztonságosan használható megoldást javasol.
    Nem javasolja azt hogy költsél el 30k hufot a nemtom milyen gyártó titánanodizedalumíniumcrossoverAppleRgb-Nonrgb marketing bullshit vga tartójára...azt mondja, hogy ha biztosan el akarod kerülni a sorozatgyártás pontatlanságát felerősítő probléma forrásokat, a 100%-os megoldás az alátámasztás.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz DroiDMester #37484 üzenetére

    Ha nem a retro, hanem a jelenleg értéktelen VGA-k a kérdés, akkor én is benevezek:
    NVidia 240 GT
    Ati HD3850---AGP-s(!)
    Nvidia 8600 GT
    A radeon 9550-em sajna már elhalálozott, derék szolgálatott tett amikor még Alyx seggét kellett követni...akarom írni meg kellett menteni a világot a pusztulástól egy feszítővassal, miután zászlónk alatt egyesült minden ember!

    BTW a 3090TI előtt egy gigabátyja GTX1070 kártya vót, de még itt van a polcon, egyelőre haver nem jelentkezett hogy kell-e neki...
    A közpső ventije természetesen nem forog, ahogy az lenni szokott a 1070-es tervezői hibás hűtése és tűrésmezeje miatt...ugye a középső venti alatt van a GPU, így először itt áramlik végig a hűtőegységen a hő nagyrésze, ami miatt a vele éritnkező ventitartó háromszög pont annyira meglágyul, hogy bele tud érni 1-2x a venti lapát, aztán már nem 1-2x ér bele hanem rendesen és végül szemtengelyferdüléssel kiáll...de 2 ventivel is bírja a hűtést, csak ugye emiatt a hirtelen hőlöketeknek időkell, ami miatt micro reccenések vannak, miközben a hőfok 65 fok fölé nem megy. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #37496 üzenetére

    Nekem tegnap előtt a 3090 TI-vel nem tudom miért, de az egyik mapon nagyon beszaggatott egy 10 éves játék, betudtam rossz softvernek, mert fél perc után megjavult...mármint fél perc játékidő, nekem 10 percnyi képkocka volt. :D

    Amikor megérkezett a kártya, egyből ráküldtem youtube 4k 360 fokos videókat a 2 monitorra külön külön chrome ablakokban, bár az igaz hogy 1920x1200-as moncsik.
    Meglepődve tapasztaltam, hogy 2 db-ot egyszerre nem tud lejátszani folyamatosan, csóváltam a fejem hogy Ti létére nem tudja a 8k-t...
    Ekkor lelőttem az egyikről a chrome-ot, majd inkább firefoxban nyitottam meg azt a videót újra, láss csodát ment a 2 db "4k videó" a két monitoron külön-külön...tudtam zoomolni, forgatni rendesen.

    Nem mindig a műszer a hibás... : P

    BTW nem ismerem ennyire a 3080 képességeit, lehet hogy pont ugyanazokat a rutinokat használná és azért akadozik...vagy tényleg ott már elfogy a vas.

    Mellesleg anno imádtam Star Trek Online játékot úgy játszani, hogy közben a játékbeli történethez kapcsolódó évad epizódjai mentek egymás után a másik monitoron. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz KAMELOT #37503 üzenetére

    Hold my beer. ;)
    Autocad-et se zárom be játék indítás előtt. :D
    Ráadásul hibernálni szoktam a gépet, nem "kikapcsolni"...
    Amúgy meg ha épp versenyzel a tecsőn lévő "fast run" videóval, akkor nyilván futnia kell hogy tudd le vagy-e maradva. : O
    Ha meg épp meg akarod nézni hogy mennyivel vezetsz, csak nem fogod koszos 1080p-n kuksizni a feliratokat, ha már kifizetted a 3080-as kártyát....
    Najó troll off.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Ubi82 #37519 üzenetére

    Nagyon szép ez a kép, csodálatos hogy ennyire sikerült letisztogatni a "az Asus a legjobb minőségű padokat rakja egy felsőkategóriás kártyára" kategória után az egyes VRM-ekről a padok után ott maradó szennyeződéseket, komolyan mint ha elfelejtettek volna gyárilag pad-okat rakni, tök faja hogy ilyen jó vagy tisztogatásból...

    .
    .
    .
    cirip cirip cirip....ja várj ez más fajta cirip.
    Jah hogy eleve a gyártó lefelejtette a padokat? Törném el a minőség ellenőri osztály vezetőjének a kezét, azért vezető, mert Ő vállal minden felelősséget az alatta dolgozók hibáiért, elvégre azért vezető, mert jól kell tudni bánnia az emberekkel, ismernie kell a tervezőit, rá kell szólni ha ki felejti, ismernie kell a gyártósori műszak vezetőket, ha valamelyik alkalmatlan neki kell intézkednie és megkeresni az oda alkalmas személyt, aki az alatta levőket kézben tartja.
    Tehát ha valahol hibázott az alkalmazott, sorozatosan, akkor ott hibás a műszak vezető és az Őt kijelölő vezető is...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz r92king #37554 üzenetére

    Nem fut a háttérben az afterburner valami régről bent ragadt kifejezetten csendes venti profillal?
    Ettől függetlenül nem árt egy paszta-pad ellenőrzés, de a csendes profil is tud ilyet okozni, nálam is hasonlóan üzemel a Tuf Ti.

    Ahogy kollega is írja, az afterburnerrel tudsz rákényszeríteni tettszőleges fordulatot akár fixen is, így megteheted hogy a kifejezett éhes játékokhoz beállítasz valamit, amit 1 gombnyomásra aktiválsz amikor kell.
    Próbálgasd, szerintem 60% venti fordulatról tudsz majd indulni, aztán beállítani valami hangban és hőmérsékletben is tettszetőset.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz r92king #37559 üzenetére

    De várjál egyedi venti profil terén a terheléstől függetlenül fix 60 %-ot is próbáltad?
    Biztos vagy benne hogy AB-ben ténylegesen bekapcsoltad? nekem nem volt egyértelmű mikor aktív a custom profil.

    Mert elmondásod szerint eddig ingadozott, tehát amikor rákapcsoltak a ventik akkor visszahűlt kényelmes hőfokra.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz r92king #37564 üzenetére

    Ez alapján azt kell mondjam hogy ugyan átállítottad a venti profilt, de túl alacsonyról indul.
    Amíg nem csinálod meg a pasztázást, addig fix 80%-ra kéne állítani a venti profilt, tehát vízszintes vonalat fix 80%-ra, terheléstől függetlenül.
    Az a gond hogy túl nagy a tehetetlenség, az elején alacsony venti fordulat mellett amikor felszalad a hőmérséklet túlmelegszik a hűtőegység mert túl sok hőt kap túl rövid idő alatt és utána idő kell neki amíg visszahűl és rendesen eltudja szállítani az újonnan keletkező hőmennyiséget a GPU-ról, ezért pörög 1-2 percig 100%-on.
    Csak hogy utána meg túlcsordul a folyamat, túl sok hőt von el és a venti profil alapján ha beesik 72 fok alá a hőmérséklet, akkor a venti fordulatot és lecsökkenti 60%-ra, ahol megint túl melegszik a GPU.

    Szerintem is pasztázás+pad csere megoldás, de addig is a venti fix 80%-ra.
    Vagy még jobb, ha beállítod hogy 80 fokos hőmérsékletig fix 80%, felette meg szépen felkúszik 100%-ra, lineárisan, a 10 fok hőmérséklet különbség során, tehát ha 90 fok akkor legyen a ferde vonal 100%-on.

    Hogy csere után mi lesz, arról majd akkor kéne megint videó.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz .•°>RAZER<°• #37574 üzenetére

    nem járt egy manócska a bios pcie sebesség beállítási sarkában? legutolsó kísérlet : O

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz .•°>RAZER<°• #37594 üzenetére

    Most nincs kedvem visszaolvadni, de amugx emlitetted fentebb a gep leirasakor hogy riserben van a kartya? Csak mert ezzel eleg sok idot sporolhatunk ha pontosan leirhuk legkozelebb a helyszint... :P

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz snecy20 #37752 üzenetére

    Lehet valami giveaway-re számítanak és nem akarták előre kizáratni magukat. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Lacielvtárs #37798 üzenetére

    Nem véletlenül kapott ekkora hűtőegységet.
    De elképzelhető hogy ez sem elég.
    A VRAM-ok hőmérséklet értékei milyenek?

    De írod hogy ha felveszed a ventit állandó maxra, akkor csökken a hőmérséklet, továbbra is dobja ezt a hibaüzit?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Lacielvtárs #37803 üzenetére

    Mondtad hogy van klíma, így a gyártó tervezői részéről problem solved, user oldja meg. Ezért volt ez olcsóbb, mint mondjuk egy Asus Tuf példány.

    A VGA biosába integrált alap gyári profilok közül szokott lenni "csendesebb" meg "powerful" üzemmód, nálad ilyen nincs?
    Vagy még powerful mellett is csak 90foknál kapcsolná feljebb a ventiket?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Laraxior #37809 üzenetére

    A kettőnek nincs köze egymáshoz, nem kell összemosni dolgokat.
    Egyébként vannak e-sportolók is, olyan modell alkatú bartnőkkel, akik egyetemet végzett, intelligens, jól fizető, agyat igénylő munkahelyen dolgoznak.

    Persze ez sem automatikus, nem fogsz minden netkávézóban ilyen párokkal találkozni...idehaza.

    Nem a '70-es éveket éljük. ;)

    #37810 Weareus
    Nem ér óraátállítással csalni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz FingR86 #37821 üzenetére

    A 2 girls 1 cup mintájára 2 cpu 1 chiller. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Lacielvtárs #37833 üzenetére

    Amíg csak összehasonlítgatsz addig két szék között a pad alatt biciklizel. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hauptmann #37841 üzenetére

    Én is nagyon filóztam anno hogy 3080 TI vagy sima 3090, mert nagyjából egy árban mozogtak és nyers erőben szinte nem is jön ki a különbség, csak a VRAM miatt lehet jó a 3090-es, mert sok esetben gyengébb a hűtés összességében.

    Szal inkább TI-re pályáztam...aztán 6-ost gurítottam, fejre álltam és lett belőle 3090 TI. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hauptmann #37857 üzenetére

    Ez kérdés volt?
    Amennyire én keresgéltem annó, a 384 az a TI sajátossága, a 12GB sima 38asok ugyanúgy 320-asok.
    De lehet nem voltam elég alapos a keresgéléssel.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hauptmann #37859 üzenetére

    Igazad van, mivel a cuda core-ok száma alapján elvetettem, így kimaradt ez az apróság, mea culpa.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák