Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz rasotamas #12502 üzenetére

    A legtöbb hardverhez van külön driver (egér, bill, monitor, VGA, hangkártya stb-stb.). Ez teszi helyére a Windows "ismereteit" az adott csatlakoztatott és használandó hardvert illetően.

    Rendszerint ez után válik teljes körűvé az adott hardver használhatósága és ezután érhető el minden funkciója.

    Mert ha nincs hozzá megfelelő driver és az eszköz sem közöl magáról elég információt, akkor az OS hozzáilleszt valamilyen driver-t aztán az vagy működik vagy nem vagy minden funkcióját tudja a hardver vagy nem.

    A monitoromhoz tartozó driver csomagja így néz ki:

    Rosszul írtam és nem .ini... .inf az amit pl az Eszközkezelőből érdemes telepíteni ha nincs telepítő mint itt nálam a Setup.exe. Vagy akár így mappából is kétféleképpen. De ez most nem lényeg. Esetemben ha ezt telepítem akkor pl már kiírásra kerül minden szükséges helyen a monitorom pontos típusa mellett minden tulajdonsága.

    Azért írtam, hogy monitorhoz driver, mert mindenféle kacifántos képfrissítési értékeket látsz. Nekem az jön le, hogy valami hiányzik és nem tudja a pontos paramétereit a Windows a monitorodnak. A monitor meg csak közli a Windows felé a típusát, de pontos specifikációk mintha lemaradnának.

    A monitorodra rákeresve viszont kivétel nélkül mindenhol kerek egész 144 Hz-cet látok.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák