Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick3D

    senior tag

    válasz keIdor #7735 üzenetére

    Necsesszél már fel !!! Még nem találkoztam olyannal eddig akinek 4870x2 lett volna anno :DDD
    95°C ?Az semmi én suliból hazajövet nem akartam mást csak haverokkal L4D & AVP-t tolni helyette 120°C-n grill party volt. Igaz FHDban ultrán ... :DDD Bírta pár hétig mert egy idő után megelégeltem a folyamat kék haltált stb... Elvileg széria hibásak voltak, ati catalyst :N Édes istenem , mit kínlódtam vele ...Olyan sokáig tartott kidumálnom hogy adjanak egy normális kártyát mert ez hibás hogy kijött a 6870 ... azt kaptam cserébe.Vettem magamnak kőkemény 2-2,5 év szívást 160kért és végül egy 60-ks kártya landolt nálam. Ami igaz nem sütötte meg magát de ugyanúgy voltak hűtési nehézségek. 6870 után jöttem a zöldekhez. AMD egy életre elveszített, ha csak nem raknak le valami kimagaslót az asztalra és azt nem 500-600w fogyasztással teszik. Nézegettem a 295x2 az is bitang kártya lett. Egyik ismerősöm azt vett mikor megjelent ~500k.

    Visszagondolva nem is értem ezt hogyan a fenébe gondolták.Teljesen mindegy hogy az illető játékra vagy renderelésre használta. Az a hűtés hulladék volt. Mind két esetben pörgetni kellett a kártyát 99-100%on inkább rendernél ahol ugyan úgy megsütötte magát. Még az is beugrott mikor hátra nyúltam egy usb-t átrakni , konkrétan olyan forró levegőt okádott ki magából hogy égette a kezemet. Olvastam olyat is akkoriba hogy dobjam be a sütőbe a kártyát majd az megjavítja. Fogtam a fejemet hogy what ? Végül nem mertem megkockáztatni.

    Érdekes megoldás , és az elég a VRM fölé ?
    A képen 1-1ben úgy néz ki mint egy kraken proci hűtő. Lehet rá azt is rakni ?
    A mellette lévő ventihez kapok felszerelő készletet ? Oda is kellene rögzítenem. Ha jól látom a képen is ki van emelve.

    Nzxt-től menekülnék, az a driver ... Most hogy újra raktam a gépet már fel sem ismerte a krakenemet .... :F Végül találtam okosságot és sikerült pár óra keresgélés után.

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz keIdor #7735 üzenetére

    A masik topic-ban linkelt BF5 videobol - a kartyaja 2025Mhz 1.25V es igy 260W-300W kozott megy a futes. Az ilyet nem ertettem soha, mert van olyan erzesem hogy talan 2%-al alacsonyabb orajelent (1987Mhz) elmenne valahol 1.0-1.1V kozott lenyegesen kevesebb fogyasztas mellett. Marmint megvan hozza persze minden joga hogy az utolsot is kisajtolja a kartyabol, de en soha nem votlam az ilyen vegletek hive hogy +10Mhz miatt szenne feszeljek egy kartyat vagy egy CPU-t.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák