Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz akoska07 #88021 üzenetére

    A 4,9GHz@1,315v-on pl az Overwatch még ment mint múltkor próbáltam azalatt a kicsit több mint fél óra alatt, de aztán ráeresztettem egy GTA V/Online-t aminél eldobta magát néhány másodpercre rá ahogy elindítottam.

    Azóta nem próbáltam semmit (nem is voltam úgy gép mögött) és most is a 4,4GHz@1,115v megy, mert az van beállítva BIOS-ból :D

    A stabilizálással kapcsolatban olvastam a 4790K topikját 2014-től amikor te és a többiek frissen szereztetek ilyen i7-es procit.

    Aztán ott került említésre, hogy 4,9-5GHz-nél már nem elég ha a feszültség és az órajel kerül beállításra, hanem más részekre is meg kell adni adott értékeket.

    Ezzel kapcsolatban azt olvastam, hogy:

    - cache órajel csökkentés ajánlott 3500MHz-re és 1,15v-ra
    - VCCIN: maximum 1,95v (tesztre max 2v)
    - PLL selection: high
    - Filter PLL: high bclk
    - PLL overvoltage: on

    A gépben lévő G.SKILL RAM-ot XMP profillal hajtom 2400MHz-en, amiből 4db modul van. A memóriával kapcsolatban még ezt olvastam ha 2133MHz-felett járnak:

    - VCCSA (system agent voltage): +0.1V offset, ha nem elég akkor +0.2v
    - VCCIO-D (I/O digital voltage): +0.05V, 0.1 ha nem elég akkor +0.1v
    - VCCIO-A (I/O analog voltage): +0.05V, 0.1 ha nem elég akkor +0.1v

    A fentieken mit kellene pontosítani-módosítani a 4,9-5GHz-hez?
    Mi lenne az amit valóban be kellene állítani adott értékre?

    Asus alaplap esetén még mi lehet az amit állítani kell-érdemes, hogy stabilabb legyen az alaplap-CPU terhelés közben, de még hűthető maradjon és ne nyírja ki egyik komponenst sem a feszültség?

    (#88022) Speed(R)

    Igazándiból nem akartam CPU-gép nélkül maradni. Így emiatt nem kértem ragasztást :D

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák