Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz BReal #4003 üzenetére

    - főként a minimum FPS számít, de nem csak az ti. ha a min. és a max. közötti klönbség nagy az mikrolag, akadás formájában jelentkezik (ami pölö engem kurv@ra zavar)
    - CPU-t (egy újabb típust lappal együtt főleg) nem 1 évre vesz az ember, szóval érdemes jól választani és hosszabb távra
    - egy nonK i5 esetén érdemes a legmagasabb órajelű 6600-at venni (65k), hogy minél tovább elég legyen, míg egy i7-6700 90k kvázi 25k a különbség nem 30k
    - ha nincs ennyi akkor a HA-n kell venni megbízható erctól, ahol egy új, OEM i7-6700 65-70k között van amit bőven megér. Én sem azért vettem, mert villával forgatom itthon a lóvét be ne poshadjon, hanem mert legalább 3 évig látni sem akarom (sem a procit, sem az azzal járó esetleges teljesítmény problémát)
    - és nem 1-2 játékról van szó már most sem melyek száma csak nőni fog hiszen az új API-k min. 6 de akár 12 szálat is támogatnak ;)
    Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy tuning sem szükséges mert nagyon erős a 6700 ráadásul nevetséges a max. 65W fogyasztása amit egy jó, ~10k hűtő (lásd: Pure Rock ultra halk gyári ventivel) nevetve és szinte hang nélkül 50 fok alatt tart játékok közben. Még stress teszt alatt sem volt 62 fok fölött. Na most egy tuningolt i5-6600K a 100W átlépése után tuti nem így fog viselkedni és akkor csak 4 szálon tud számolni.
    Ettől függetlenül nem nekem fotos az, hogy ki mit választ, de ezek tények. Az más kérdés, amikor az ember lehetősége nem tesz lehetővé ilyen választás, akkor ahogy Rokkek Zsolti mondta "szegény ember kézzel nőz" ;)

    ........................................................................................................................

    Pubszon: így van, ezért érdemes már elgondolkodni és áldozni egy i7-re ha amúgy is CPU és/vagy platform váltást tervez az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Új hozzászólás Aktív témák