Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz csiby222 #727 üzenetére

    Gondoltam hogy írok róla, csak kevés időm van ilyesmikre.
    Nem kell nagyon komoly dologra gondolva a kártyával kapcsolatban. Gyakorlatilag fogtak egy teljes értékű GF110 magot és engedték rajta a dupla pontosságú műveleteket majd fogták és rárakták egy totál ref GTX580-as nyákra. A ramokból meg többször akkora méretűeket raktak rá. 6Gb-ot összesen, amely ECC-s de szerintem nem hardveresen több rammal megoldva hanem szoftverből kijelölt egy chipet ecc tárolásra. (ki be kapcsolható) Lenyesték a komplett videó kimenetet.
    Alapesetben Tesla módban települ, az ezt használó programok látják ilyenkor. Át lehet kapcsolni WDDM módba és úgy a control panel látja mint egy videokártyát kimenet nélkül.
    Habár DX12-nek minősítette nvidia gyakorlatban lassít csak. Ashes of singularity escalation dx12 explicit muligpu módban 10-20fps-t produkál a 1070ti mellett.
    OpenGl játékokra jó de ott siralmas teljesítményt ad, még nem nyomoztam ki miért.
    Két dolgot feltételezek, egyik hogy pcie4x módban megy mivel nem fér el rendesen a két kártya hűtéssel együtt és kénytelen voltam lassabb slotba rakni. (el ne felejtsük hogy a képet valahogy a másik kártyára át kell rakni és többszáz fps-t egy limitált pcie-n szerintem necces átvinni)
    A másik dolog pedig az hogy mivel pontosságra van optimalizálva nem gyorsaságra ezért a játékoknál fölöslegesen számolgat pontosan. (bár ez az én elméletem, lehet hülyeség)
    SLI csati van rajta, elméletileg összehozható lenne GTX580-assal, igaz vram ilyenkor limitálva lenne. (diferentsliauto hack-el)
    Ezeket a kártyákat nagy szerverfarmokon használták, nem egyedül mentek (legalábbis ez a verzió nem olyan)
    ilyesmibe lehetett:


    Árban 20eFt körül lehet kapni a K10-et [link]
    Ami egy GTX690-es 8gb vrammal. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák