Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • [HUN]Zolee

    senior tag

    válasz Verus #9125 üzenetére

    Hmm. Úgy érzem nem voltam elég pontos. Már csináljuk, és általában eddig fájt neki, volt néhány alkalom amikor úgymond közömbös volt /se jó se rossz/, és 1 alkalom volt aminél elindult az orgazmus felé vezető úton.

    ''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #9753 üzenetére

    Miért is?
    Neked tuti imponálna, hogyha a pasid olyan egyszerű lenne mint az egyszeregy? :F :F
    Egy nőnek jó, ha fel tud nézni a párjára . Oké lehet apró dolgokban is , de szerintem ez is kell , hogy észben is kicsit fentebb legyen , igen, hogy okosabb legyen nála.
    Most vagy én fogalmaztam rosszul, vagy nem tudom mi van.

    Azt tudom, hogy téged sem ebben a topikban, sem máshol nem nagyon értelek...
    De lehet velem van a baj. Lehet csak egy pofa sör kéne (utálom) , vagy csak leülni beszélgetni veled, de ... mindegy...

    Bubu: oké.

    Wolverine: hm, ez az én mindig kisbetűvel írom a nevem...Beletrafáltál valamibe, most ezen el kell gondolkodnom kicsit...

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #9765 üzenetére

    Egyenrangúság bizonyos téren fontos.
    De nekem pl. az is kell, hogyha kérdezek valamit, akkor tudjon segíteni , hogy ne nézzen bambán , miről beszélek .
    Egyébként meg : olvass vissza , mit írtam mi a lényeg számomra ...
    Szeressen, én is szeressem, és bejöjjön külsőleg is, lelkileg is. Ebből egy is hiányzik...Szerintem bukó. (Persze apróbb feltételek még vannak,a végén tényleg nem olyan egyszerű az elvárásaimnak megfelelni:D:D )

    "Egy kapcsolat érzelmeken alapszik, nem a tudáson szvsz."
    A kapcsolat érzelmi része idővel kihűlhet, kisebb lángon mehet . És akkor sem árt, ha a másikban van valami , ami megfog. Hogy ez szépség , vagy tudás... Mindegy.
    Lehet én látom rosszul, sőt biztos. Hogy fontos az, hogy ne a nő legyen az okosabb , főleg ha azonos az érdeklődési kör .(Lényegtelen az hogy van-e diplomája vagy sem).
    És most -kövezzetek meg, ilyet is ritkán hallotok tőlem- lényeges az , hogy a férfi úgy tudjon irányitani , hogy azt a nő ne érezze tehernek , sőt. Kvázi férfi legyen a talpán, a nő meg nő lehessen mellette.

    Jahm, és abszolúte nem fitogtatásról beszéltem... Úúúú de nagyon nem.
    Bár azt tényleg elképzelni sem tudnám, hogy én-én pl. egy bölcsészt, vagy gazdaságis embert fogjak ki.

    Uhh lehet bolondgombát ettem, hogy ilyeneket írok :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #9770 üzenetére

    Önzetlenség???
    ÁÁÁ , olyan nincs. Ha túlságosan önzetlen vagy, eléggé feladod önmagad, ez pedig szerintem hülyeség.
    Erre pont minap gondoltam. Egyetlen egy pontig lehetsz önzetlen , és ez pedig az, amíg önmagadat ezzel le nem alacsonyítod, meg nem alázod. Egy alap büszkeség pedig igenis kell, hogy oké, szeretlek, bármit megtennék érted, DE ha te ezt nem tartod tiszteletben, ha engem nem tartasz tiszteletben, akkor én nem fogom ezt megtenni.

    Igazi önzetlen szeretet NINCS. Mindig várunk valamit cserébe, mindig. Ha msát nem, hát érzelmeket.

    Tisztelet (egymás és önmagunk iránt) ez szerintem nagyon lényeges.

    (Nem büszke vagy szerintem, csak kicsit egocentrikus :P (ahogy én is) Lehet ez baszarintja a csőrömet, tudod két dudás:D:D )

    Bubu: szerintem akkor kicsit félreértettük egymást... Kicsit nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #9776 üzenetére

    Nincs a fenét nincs. Egy anya a gyermekét példának okáért önzetlenül szereti.
    Már ha szereti. Van olyan is , hogy nem szereti, sőt otthagyja a csába . De az most részletkérdés, és nem is ide tartozik.

    Sosem voltam még anya, max majdnem, de szerintem igencsak benne van abban a szeretetben , hogy "mert ő az én vérem, az én gyermekem", örömet okoz , ha lábra áll , ha eszik, ha csetlik botlik , stb . Bár ezzel megvárnám ladybugot, ő biztos tud valami okosságot mondani .

    De ha már itt tartunk: te tudnál önzetlenül szeretni olyan embert, aki rád sem figyel, rád sem hederít, netalán (meg)bánt, nem szeret , satöbbi?
    Ha igen, na akkor tényleg valóban önzetlen a szereteted. Addig egy pillanatig sem.

    (Bár lehet csak a szavakon lovagolunk)

    Azt amit leírtam azt pedig a szavaidból szúrtem le. Persze tévedhetek , de ez jött le nekem.

    Bubu: Éreztem ilyet én is, hogy bármire képes lennék a másikért. Hajaj de éreztem. Csak lett egy pont: és az a pont pedig az, hogy hiába lennék bármire képes a másikért, tényleg bármire, ha a másiknak ez semmit sem számít , sőt , csak önmagamat tenném tönkre vele. És itt mondtam azt, hogy oké van szeretet, de olyan, hogy egy férfi miatt magamat is taccsra vágjam... Ezt nem engedhetem meg magamnak, akármennyire is szeretem.
    Hidd el, én is azt hittem önzetlen, de ebben a pillanatban bevillant ám, nem. Addig önzetlen csak, amíg ez mindkettőnknek jó.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Verus #9783 üzenetére

    Éppen ezért flame.

    Van ennek más módja is. ;)

    Vagy csinálok Nektek egy iszapbirkózós topikot - belépés kötelezően feszülősfelsőben! :DDD

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #9783 üzenetére

    Persze , hogy nem a topic témájáról szól, hanem elvekről és véleményekről társas kapcsolatokkal kapcsolatban. A részletekbe meg szeretek belekapaszkodni , márpedig az a szeretet nem önzetlen , amelyben valamit is "várunk" (pl. hasonlóképp szeretetet) .
    Midnegy valóban flame, meg már úgyis kimondtad az igazságot.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Loretto

    veterán

    válasz Verus #9776 üzenetére

    Ahogy néztem többedjére írod, hogy nem ismernek igazán. Mivel itt csak a megnyilvánulásaidből "ismernek" meg, azt hiszem nem várhatod el hogy olyan gondolatok elkerüljenek, ami cseppet sem fedi a valóságot veled kapcsolatban.

    Soirée...

  • deniro2

    senior tag

    válasz Verus #9765 üzenetére

    Egy kapcsolatban legyen a két fél egyenrangú

    Ezt így felszólító módban kijelenteni nem lehet szvsz...
    Sok nő igényli, hogy adott esetben döntsenek helyette, valamilyen szinten irányítsák. Ez nem jelent semmilyen elnyomást, szimplán a másik fél domináns szerepének elfogadása.
    Nem kevés nő konkrétan felis vállalja, hogy szereti a domináns férfiakat, nem az én fantazmagóriám a dolog.
    Emellett sok férfi sem nem tudja elviselni ezt a szavazzuk meg felállást.
    Magyarul, általános igazságokat ebben a témában nem igazán lehet megfogalmazni.
    Minden zsák keresse meg a maga foltját... :)

    [ Szerkesztve ]

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9788 üzenetére

    Ne olvass sok Coelho-t. Csak módjával, és egy csipet sóval. :K

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • Xpod

    addikt

    válasz Verus #9810 üzenetére

    Köszönöm.

    Úgy érzem ha ezen túl leszünk és együtt megtudjuk oldani akkor nem lesz olyan akadály az életben, amit ketten ne tudnánk megoldani.

    Én most úgy érzem a gondjaink egy részének megoldásához kevesek vagyunk ketten. A gondom az, hogy sejtésem sincs, hogy hova és kihez kellene fordulnunk.

    Nem tudom mitévő legyek.

    Ráadásul ebben az a legborzasztóbb, hogy ha eddig bármilyen gondom / gondunk volt én azonnal nekikezdtem megoldásokat keresni (és elég gyorsan hatékonyan, megoldottam / megoldottuk). És most nem tudok mit csinálni, nincs ötletem merre induljak.

    [ Szerkesztve ]

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • Xpod

    addikt

    válasz Verus #9812 üzenetére

    Nem tudom. Egyelőre csak a kellemetlen részén vagyunk túl a beszélgetésnek. A megoldásról még nem tudtunk beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • Xpod

    addikt

    válasz Verus #9815 üzenetére

    Mivel csak azzal van gondunk, így szoktunk róla beszélni.

    Most beszéltünk Skype-on (mert az van a munkahelyén), és próbált csitítani, hogy nyugodjak le. Sajna ez most valahogy nem megy, pedig a fejem is kezd fájni.
    És olyan üresnek érzem a környezetem. Mintha egy kisegér lennek egy sportcsarnokban. Az amit csinálok, inkább túnik számomra gépies, berögzött mozdulatnak, mint élvezetnek.

    Viszont annak örülök, hogy ezt elmondta, mégha ez nem is látszik. Ez most csak rosszul esik, de nem fáj.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9810 üzenetére

    Hm. Azért azt vedd figyelembe, hogy ez az "engem ne irányítson semmilyen szinten senki" kivitelezhetetlen. Hosszú távon meg főleg. Ez egy idealizált, instabil egyensúlyi állapot, csak vákuumban és mindenféle külső erőtől mentes térben kivitelezhető (gravitáció se lehet). Változik a hangulat, a helyzet, a fizikai és a lelki állapot. Egyik tanult kollégám szervóvezérlőket tervez, de olyat szerintem ő sem tudna kiötleni, ami mindezeket a tényezőket pontosan követi, és mindig hozzáigazítja a másik felet...
    Vannak egyenrangú pillanatok, de a döntések sorozatában nem lehet megtartani a tökéletes egyensúlyt. Még a saját másolatoddal sem, amióta feltalálták a pillangó-hatást. Nemhogy egy másik, teljesen szuverén egyénnel. Főleg, ha ellenkező nemű. :U Nem lehettek mindenben egyenrangúak. És megbeszélni sem lehet mindent. Mert a beszélgetés fonala sem haladhat mindig egyensúlyban. Egy vitában is nyerni kell valakinek. Csak a sakkban van tökéletes patthelyzet. Még ha döntetlenben egyeztek ki, akkor is valakinek fel kell azt ajánalni. Ha a tökéletességet keresed valakivel, azzal csak kinyírjátok egymást. De azt nem javaslom. :DDD

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • deniro2

    senior tag

    válasz Verus #9810 üzenetére

    Nézd, én utálom a végtelen párbeszédeket, mikor egyik fél sem képes engedni. A kompromisszum szép szó, kár, hogy a való életben az "inkább akkor ráhagyom a hülyeségeit"-tel alliterál, mint a "megértem az érveit"-tel. Mindent meglehet és megis kell beszélni, de, ha nincs közös nevező, akkor valakinek döntenie kell. Két határozatlan és két keményfejü ember ugyanúgy rettenetesen döntésképtelen tud lenni. Általában azok ragaszkodnak az egyenlősdihez, akik valójában dominálni akarnak, csak ehhez nem megfelelő a partnerük. Mint, ahogy írtad vannak vezetőnek született nők és ugye egy vezető vezet, nem pedig kompromisszumokat köt lépten-nyomon. Ezért mondom, hogy nincs általános szabály, a lényeg, hogy a felek kiegészítsék egymást.

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9824 üzenetére

    Azzal, hogy nyilvánvalóvá teszed, hogy nem tűröd az irányítást, megszabtad a kapcsolat irányát, ergo irányítasz. Ez ilyen egyszerű. :U

    Különben nekem alapelméletem, hogy minden zsák megtalálja a foltját, de az is, hogy minden kóbor kutyára vár valahol egy kamion. (Mielőtt megköveznétek, szeretem a kutyákat, és felkötnék mindenkit, aki kutyát kitesz. Metaforikusan értendő.) Ha annyi dollárom lenne, ahányszor az azt láttam, hogy az egyenrangúság élharcosai behódoltak valakinek, akkor most már lenne vagy 5 dollárom. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9826 üzenetére

    Ebbe már én is belenyugszom, és akkor ezennel felajánlom a döntetlent. OK? :U

    (Benne van az, amit hiányoltam. Így már kerek.)

    [ Szerkesztve ]

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9828 üzenetére

    Sima ügy. :K Ahhoz képest. :DDD

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #9828 üzenetére

    1.: Ha rám célzol az álláspontos dologgal, akkor ez egy megalázó egy beszólás volt. :U
    Ha csak véletlen volt és magamra vettem akkor elnézést :R

    2. A nem tudatos irányítás is irányítás. És a nem tudatos behódolás is behódolás.
    Tapasztalat. Sőt van olyan is, hogy az ember fel sem ismeri a dolgokat. Senki sem tökéletes, és elég sok dolog sokszor nem tudatos cselekvés.
    (ugye tudod mi történik pl. egy csoportban ha senki sem fogja kezébe a problémák megoldását, a feladatokat? )

    3. ez nem belédkötésnek készült

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9866 üzenetére

    Nana, még megbánom a döntetlent. (Nem ám, tartom magam az adott szavamhoz. :K )
    De a ketteshez annyit hozzátennék, hogy ritkán megoldás az, hogy megbeszélik, hanem az, ha valaki átbillenti a bandát a holtponton. Nézz kézilabdameccset. Főleg nőit. És abba is gondolj bele, hogy miért van minden csapatjátékban irányító, vagy irányító szerepű játékos. Főleg akkor szép ez a felállás, amikor egy csapatban nem az irányító a "legjobb", hanem valaki más. Csak akkor működik a csapat, ha a többi elfogadja az irányítást. Ami pedig az egyenrangúságot illeti, még így is megvan/meglehet. Jó példa erre, hogy ha elindul valaki, lefordul az emberéről, akkor kvázi megszabja az irányító következő lépését, vagyis egy pillanatra az övé lett a kezdeményezés. A jó irányító ezt felismeri, passzol, gól, mindenki boldog, az irányító is, a gólszerző is, a dicsőség közös, az érdem egyenlő, a csapat pedig egyensúlyban van. Pillanatokra. Ezért vannak állandóan mozgásban. A stabil egyensúly mozdulatlanság. Az pedig nem jó egy kapcsolatban, ha megáll.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Verus #9900 üzenetére

    Hát, az nem árt, ha az ember nem csapatjátékos, de nem is használ :U
    A tenisz tényleg jó, de azért tudok jobbat is :P Bár orbano is mindig a játszmákkal jön, a teniszt is arra játsszák, én már nem is tudom. :)

    De azért az Ausztrál Open mottója nekem mást mond:
    The rules of the game down there:
    No.1.: endure the heat
    No.2.: charm the crowd
    No.3.: stun your opponent
    No.4.: above all, believe in yourself

    Szóval azért kell oda más is, nem csak a játék.

    Mindettől függetlenül fenntartom, hogy az egyensúly egy ideális állapot, ami körül lehet billegni, de tartósan benne lenni nem. Ez nekem túl ideálisnak hangzik. Olyan végtelen erősítés-nulla zaj kategória. Vagy ilyesmi.
    De én nem értek hozzá, úgyhogy mindenki próbálkozzon, aztán meglátja, mire megy vele. :K

    Koki: azért akkor sem árt ám az óvatosság ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #14636 üzenetére

    Általában (talán) igen, így van..
    De azért nem hinném, hogy a csajok közt nincs olyan, aki egy pillanatnyi "fellegekben" járás esetén , netalán alkoholos befolyásoltság alatt ....
    Szóval magyarán ne lenne olyan eset a nőknél, mint férfiaknál az, mint amikor azon bizonyos testrészük utn mennek.

    Lorcsi: párkapcsolatügyileg? Nem. Sajnos nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #14638 üzenetére

    "lelkileg és emberileg megkap mindent egy kapcsolatban"
    Jól írod! Ha reálisak az "elvárások" , és korrektek egymással a felek, akkor igen.
    Viszont ha a másik fél olyanra vágyik, amit a társa nem tud megadni.... Nos azt hiszem itt már lehetnek problémák....(Beszélgetés sokat jelent, de nem biztos , hogy feloldható a dolog)

    Vaniliásrönk : a topic offmentességének örzője: fokukac. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • orbano

    félisten

    válasz Verus #14696 üzenetére

    itt az a gond, hogy nem tudja kihez közeledjen ;]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz Verus #14700 üzenetére

    én sosem értettem ezt a találka/randi dolgot. két ember aki szimpatikus egymásnak találkozik. a két dolog különválasztása már nekem ilyen erőltetett belevetítésnek tűnik, hogy mi most akkor összejönni akarunk egymással. hülyeség. _szerintem_

    a nőket pedig nem ismerni kell, hanem meghódítani. nagyon nem ugyanaz. a meghódításotokhoz viszont nagyon nem értetek. ez tény :)

    [ Szerkesztve ]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz Verus #14703 üzenetére

    szerintem pontosan ez a jó. mindenki kevsébbé feszes, a szimpátia két ember között pedig nem azért alakul ki, mert a találkozójukat randinak hívják, hanem azért, mert érdekesek egymásnak, felkeltették egymásban az érdeklődést, vágyat, stb. lehet ehhez hetekig kell csak szimplán ismerkedni a másikkal. egy "randi" ezt tökéletesen el tudja rontani. ilyen klasszikus randivá pedig _szerintem_ akkor avanzsál egy találka, amikor mindketten randinak gondolják, nem akkor, amikor ezt beszélik meg.
    a nők meghódításába most inkább ne menjünk bele, szerintem egy ájszakába nyúló vita lenne, mire sikerülne megértetnem veled az álláspontom. sablonok márpedig vannak. a világon minden sablonokból épül fel, és ez sehogy sem zárja ki az egyediséget...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz Verus #14708 üzenetére

    egyelőre nálam az a tendencia, hogy egyre több ilyen kötetlen ismerkedésre van ahhoz szükségem, hogy valamelyest közel kerüljön hozzám egy lány (feltéve ha jót akar magának). ha azt mondod, ez meg fog fordulni, akkor azzal nagyon boldoggá teszel. most mindenféle irónia nélkül. de ettől függetlenül a találkozónak hívott randijaim rendre randiként végződnek, egyszerűen nekem csak szimpatikusabb találkának indítani, nem szeretem a kötöttségeket. lehet más meg szereni, ezt nem tudom. de nem is próbálom megérteni.

    A sablon témát ne forszírozzuk, teljesen másról beszélünk, mást értünk a sablon szó alatt, és nem is igazán kapcsolódik a témához. Ha nagyon érdekel, priviben megírom, hogy értettem.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • #57018880

    törölt tag

    válasz Verus #14747 üzenetére

    "Majd csitul, idővel "

    Ohhh, ezzel tudnek vitatkozni :D , nalam az ellentettje igaz :B .

    mod: oke persze ,ha az ido alatt 50 evet ertunk . ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Verus #14747 üzenetére

    A nőhiányod enyhítéséhez? ;]

    Gave: "ötvenévesen erősebb vagyok, mint húszévesen - akkor reggel, ha felállt, két kézzel sem tudtam visszanyomni, most meg már egy ujjal is megy" :DDD

    Bubu: nem tudom. Műveletlen-e vagyok? :F

    Aha, munkásságának nagy része nekem kimaradt a szocializációból. :B

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • tildy

    nagyúr

    válasz Verus #14747 üzenetére

    Jóhogy nem, fél on topic rád van cuppanva :D
    (És ez msot nem szurka... Tényleg így van, nem? )

    [ Módosította: Loretto ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák