Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Lirion #45917 üzenetére

    Hol is írtam, hogy a közelebbi ismerősök között vannak sikeresek?

    Joggal feltételezhető, hogy nem egy olyasvalakitől kérek tanácsot, akivel alig beszéltem életemben.

    De figyelj, honnan indult ez az egész:

    Szerintem tanácsért is oda érdemes menni ilyen ügyekben, aki jól ismer minket, megbízunk benne, és tiszteljük annyira, hogy egyáltalán komolyan elgondolkozzunk azon, amit javasol.

    Erre te:
    Az ilyen ember általában hasonlít is hozzánk, így pont annyira pancser vagy ügyes a csajoknál, mint mi. Márpedig ha vki pancser, akkor valószínűtlen, hogy egy hozzá közel álló személy majd jó tanácsot tud adni.

    Ez már eleve f*szság, most meg már pár hozzászólással később jössz azzal, hogy nem ilyentől kell tanácsot kérni? :DDD

    Szerintem fontos, hogy jól ismerjen minket, akitől komoly (érzelmi) ügyben tanácsot kérünk, mert egy ilyen jobban átlát rajtunk, jobban ki tudja bogozni a szituációt, és látni a valót (ugye csak egyik fél álláspontját hallja, ami szinte mindig igencsak szubjektív beszámoló a helyzetről), másrészt az sem árt, ha mi tiszteljük ezt a személyt, hogy a mondandóját komolyan fontolóra vegyük, és ne a vállunkat vonogassuk rá. Erről volt szó, hogy az ember általában akárkitől nem fogad meg tanácsot, és ezért nincs annyira sok értelme ennek a topicnak lelkisegély-szolgálatként.

Aktív témák