Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #599 üzenetére

    Köszi, átfutom!

    r3dsnake: ahova ez a sebesség nekem kell, oda nekem bőven elég a 12bit, de nyilván ahány ház, annyi szokás.

  • hito

    nagyúr

    Sziasztok! A Hi-Res zoom csak Z8/9-nél elérhető, vagy esetleg olcsóbb/régebbi vázakba is adaptálta a gyártó (pl. Z50)? Köszönöm az infót!

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • markussandor

    senior tag

    válasz hito #602 üzenetére

    Szia,

    Z50-em van, de nem ismertem ezt a funkciót, a gugli szerint nekem csak a Z9-et dobta ki, mint támogatott készülék.

  • hito

    nagyúr

    válasz markussandor #603 üzenetére

    Köszönöm! Akkor sajnos csak Z9/8 :(

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • FerNandor

    őstag

    Sziasztok,
    D7200-ról váltanék Full Frame-re. Kezdetben D750 volt a cél, de közben minél többet nézelődtem, úgy gondolom, hogy inkább MILC lesz belőle. Jelenleg a Z5-öt, Z6-ot és Z6 II-t nézem és nem igazán tudok dönteni.
    Elsősorban a használt piacon nézelődök, akár ebay, akár kleinanzeigén. Facebookon sokszor elég vad árak vannak. Viszont a Z6 II jelenleg 680 ezer Ft normális boltban.
    Elsődlegesen család, portré, kirándulás. Videóra is használnám, de inkább ilyen 5-10 perces pillanatok megörökítésére. Jelenleg semmit nem nézek 4K-ban, a tv-m FHD plazma, amit imádok, de a jövőre gondolva, lehet nem ártana a 4K. Kisfiúnk 1 éves lesz és hamarosan itt a kislány, szóval lenne használva.
    Emiatt erősen gondolkodom a Z6 vonalon, mert a Z5 4K-ban elég durván croppos. Viszont a Z6-nál XQD kártyára nem szívesen adnék ki 50-70 ezer Ft-ot/db

    A jelenlegi felhasználásban nincsenek nagy obi igényeim. Egy 35-öst szeretnék kezdetnek, meg egy 85-öt, de abból a Viltroxot is jónak láttam. És van egy 105mm Sigma DG OS HSM Macro obim, amit lehet nem adnék el, mert eléggé szeretem és lehet FtZ-vel használnám néha. De ha mindent eladnék, nem is tudom, mennyi pénz jönne be belőle...

    Szoktak lenni fényképezőgépek tekintetében rendes akciók, amit esetleg érdemes megvárni, ha újban gondolkodnék?

    Illetve szerintetek, melyik felé lenne érdemes elmennem?

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • .mf

    veterán

    válasz FerNandor #605 üzenetére

    "5-10 perces pillanatok"

    :))

    "Szoktak lenni fényképezőgépek tekintetében rendes akciók, amit esetleg érdemes megvárni, ha újban gondolkodnék?"

    Igen, múlt héten ért véget... ha látod még a Z6II-t boltban 680-ért, azaz akciós áron, akkor hajrá. Ausztriában már visszament 1550€-ról 1950-re. Legközelebb a téli akcióban várható leárazás, de lutri, hogy mi és mennyire.

    Ha nem nagyon sürgős a dolog, akkor a helyedben még várnék. Jövőre már elég valószínű, hogy végre érkezik a Z6III, ami végre jobb AF-et kap. Ha mozgó, futó gyerekeket akarsz fotózni, ahhoz sokkal jobb lesz. Igaz, az várhatóan még drágábban fog indulni, mint a Z6II.

    A kit 24-70 f4 kit létére elég jó, itthon 150-160 körül is ki lehet fogni használtan. A 24-120 még jobb a tesztek szerint (az enyém jövő héten érkezik), akcióban 950€ / itthon 400k volt újan - használtan még nem nagyon van.
    A Nikon 35 f1.8 kiváló obi, de kissé drága lett. A Viltrox 35 olcsóbb, de jóval gyengébb, nyitva lágy; lehet, hogy ebből is kiadnak majd egy javított II. kiadást, de arra még várni kell. A Sigma sajna még csak APS-C obikat hozta Z-re, Samyang pedig egyetlen AF-eset sem, pedig FE-re van egy jó 35-ösük.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • FerNandor

    őstag

    válasz .mf #606 üzenetére

    Köszi.
    Fotoptixnél 649 a Z6 II. Ott rendes gari van vajon? google-ön nagyon jó véleményekkel vannak a boltról és az eladóról. Igaziból arra is gondoltam, hogy a Sigma 105-ös obit, ha nem adom el, akkor ugye vennék hozzá egy FtZ-t, akkor lehet jó lenne egy Nikon AF-S 85mm 1.8 F bajonett is, elvileg ezek is nagyon jók az adapterrel, minőségre is. De majd ti megmondjátok, mert azt is olvastam, hogy nem mindegyik teljesen jó. Az AF-D régebbi obiknál meg nem megy az AF egyáltalán, ha jól rémlik.

    Igaziból nem olyan sürgős, de olyan szempontból igen, hogy ahogy nézem a D7200-at és obikat még jó áron el tudom adni és kevesebbet kell így a Z-re ráfizetni. Z6 III-ra stb, meg nem várok, mert úgyis csak drágább lesz ettől, és ez is már túl van a lélektani határomon :D Főleg, hogy D750-et néztem kezdetnek. Nem tudom amúgy...de azt azért kb biztosnak látom, hogy ha Z6 II lesz, akkor 650-ért inkább új és nem veszek használtan picit olcsóbban itthon, se külföldről, főleg, hogy elég xar megint a forint. A Z5 viszont több, mint 200 ezerrel olcsóbb újonnan. Alapvetően amúgy hosszú távra tervezek mindennel, szóval ha megveszem és beválik, nem valószínű, hogy egyszer eladom.

    Ezeknél a MILC-eknél is lehet hosszú távra tervezni vajon? Tehát nem vállalkozáshoz lenne, akkor vajon örök mint a nyomorúság, vagy várható, hogy mondjuk 10 év múlva már nagyon be fog laggolni vagy vajon nagyon érződik majd, hogy "elavult"..? Mert a DSLR-nél ilyennel nem találkoztam 15 év alatt. Pl. a D60 is ugyanúgy működik, mint az elején, de ugye azok azért tök más szerkezetek.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • anaqer

    veterán

    válasz FerNandor #607 üzenetére

    Köpködjedetek meg, ha nem ide való, de én a Fotoptix-szel csak jó tapasztalatokat szereztem, értelmes beszámítási akcióink voltak... obikra levetítve. (heh:) Hogy konkrét váz ügyben kiegyeznék-e az általuk nyújtott garival... egy Z6 II szintjén én talán már nem kockáztatnék ilyen szürkeimportos megoldásokkal.

    Én a helyedben kivárnék még egy kicsit. A Z5 nekem a főleg landscape ügyekre nagyon csecse vétel volt jó két éve (FTZII-vel akciós kitben fél milla a digitcamnél, hát yes please), de azért a FW update után sem az a hiper-szuper-tutkó AF, ami mondjuk rohangáló gyerekeket rendesen lekövetne.

    Aztán persze az is van, hogy egyrészt a mostani Nikon akciónak vége, ráadásul EUR/HUF megint megy egy érdekes irányba... nagyon nehéz tuti tippet adni. Összességében én nem most váltanék, hanem várnék fél-egy évet és utána megnézném, miként alakul a piac.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #606 üzenetére

    "Ha nem nagyon sürgős a dolog, akkor a helyedben még várnék. Jövőre már elég valószínű, hogy végre érkezik a Z6III, ami végre jobb AF-et kap. Ha mozgó, futó gyerekeket akarsz fotózni, ahhoz sokkal jobb lesz. Igaz, az várhatóan még drágábban fog indulni, mint a Z6II."

    Én meg ilyen célra a helyében néznék egy Sony-t... Mondom ezt Z6II userként. Nem hinném, hogy olyan baromi nagyot tudna gurítani a Nikon, ha eddig nem sikerült. Ebben a vázban is megfizettették a két darab Expeed procit, de minek? Meg sem próbálják javítani az Af-et, vagy ha ez a javított, akkor kíváncsi vagyok, első genes Z6-tal egyáltalán hogy tudtak fotózni. Két napja is úgy felb@szott, hogy mielőtt földhöz kúrtam volna, inkább eltettem szépen, és elővettem a D750-et. Nincs szemfókusz, de ha legalább zöld az a k_rva keret, akkor éles lesz a kép. Egy FTZ-zett 50 1.8G-vel sikerült családi rendezvényen olyan homályos képeket lőni, hogy nem is hittem el. Megnéztem utólag Nikon Studio szoftverben, jó helyekre rakta a fókuszt, 1/800 alatt nem volt záridő, és így is szisztematikusan mellé lőtt. Nem bemozdult, masszív front fókusz volt, de centikkel, ember... D750 ugyanott, ugyanúgy simán éles és pontos képeket lőtt. Kezdem azt gondolni, hogy vagy az én vázam a sz@r, vagy valami csoda történt, hogy az emberek nem mentek vissza csapatostól, hogy felnyomják a Nikon seggébe a kiváló terméküket.

    Lehet, ki kéne próbálnom egy Z prime-ot, mert ez az FTZ-s dolog úgy tűnik, mégsem száz százalékos. Érdekes, mert a 85 1.8G meg ugyanitt tökéleteseket lőtt, de az általában pontos 70-200 tamron is elvérzett. Valószínűleg a kevés fény ölte meg, mert szobában fotóztam HSS vakuval, ülő embereket, és az AD200-ban nincs modellfény. Expo szimulációt kikapcsoltam, hogy lássak is valamit, ISO100, F8 (több ember a képen eltérő távolsággal), 800-ad a mozgolódó gyerek miatt, és bamm, az 50-es becsődölt. Ez volt vele a második kalandom, mert múltkor egy "éles" fotózáson is játszotta ezt a hárombólkettőmellément játékot, pedig az természetes fényen történt. Vicces módon lenscal ábrán pontos, ki érti ezt?!

    Fotoptix téma: a D750-em tőle van, és igazából jó áron volt, de tisztázzuk, szerintem Ő is einfinről vagy valami ilyen helyről veszi nagytételben. A hazai garancia 3 év, de 3 év csak nála. Ha holnap eltűnik, akkor baszhatod. Egyébiránt, a 70-200 Tamron G2-őm is tőle van, és amikor panaszkodtam az élességére (utólag persze kiderült, hogy csak alaposan kalibrálni kellett ), segített tanácsokkal, meg felajánlotta, hogy vigyem fel, és ránéz Ő is. Olyan nagyon nem erőltette azért a dolgot. Ezzel érdemes számolni vásárlásnál.

    FerNandor: csak azt tudom írni, amit korábban is. Ha nem fotózol természetes fénynél félsötét szobákban, nyugodtan vedd a D750-et. Lehet, hogy nem olyan fancy gép már, meg nincs eyeAF, de hogy írtam is, ha zöld fókuszt fog valahol, akkor az éles lesz. Szemben a Z sorozattal, amelyiknél ez visszatérő probléma a fórumok leírásai alapján. Ha markolat nem kell tutira, akkor a Z5 is megfelelő lehet. Első gépnek ennél több pénzt szerintem nem érdemes áldozni.

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz FerNandor #607 üzenetére

    Fotoptix? Nem sokat tudok róla, de ez nem egy szürkeimportos egyszemélyes vállalkozás? Ha igen, akkor garid addig van, ameddig cég is...
    220V-nál nemrég volt egy Z6II ha jól emlékszem 520k-ért (már elkelt, de van egy Z5 350k-ért), most valaki hirdet az indexen egyet 280k expóval 475k-ért - szóval most ekörül vannak a használtak, igaz a nyári akció végével valószínűleg visszamennek feljebb az árak.

    FTZ-vel AF-S és AF-P (meg AF-I, de az ritka) obikkal van AF - régi AF-D obikkal nincs.
    AF-S 85 f1.8G jó obi, 110-120k körül ki lehet fogni használtan.

    "Főleg, hogy D750-et néztem kezdetnek"

    Kora ellenére az sem egy rossz választás. Az a szenzor van benne, mint a Z5-ben, ha jól tudom.

    Anaqer: "de azért a FW update után sem az a hiper-szuper-tutkó AF, ami mondjuk rohangáló gyerekeket rendesen lekövetne."

    Egyetértek, ezért mondtam én is inkább a Z6III-t. Kollégám D500-akat használ sportfotóra, azt mondja még a Z6II sem éri el AF-ban; a Z9 még túl drága, úgyhogy maradt a D500-nál. D7200-at nem használtam, de lehet, hogy követő AF-ben hozzá képest egy Z6II nem lenne nagy előrelépés...
    Vagy egy csere D7500-ra: abban a D500 szenzora és AF-rendszere van, és akkor nem kell az obiparkot lecserélni, van 4K is, bár a Z5-höz hasonlóan csak 1.5x croppal.

    Timer: "Én meg ilyen célra a helyében néznék egy Sony-t... Mondom ezt Z6II userként. Nem hinném, hogy olyan baromi nagyot tudna gurítani a Nikon, ha eddig nem sikerült. Ebben a vázban is megfizettették a két darab Expeed procit, de minek? Meg sem próbálják javítani az Af-et, vagy ha ez a javított, akkor kíváncsi vagyok, első genes Z6-tal egyáltalán hogy tudtak fotózni."

    1. A Sonynál sem kolbászból van a kerítés. Volt (van is még) Sonym, próbáltam az újabb vázakat is A7III-ig, de inkább váltottam Z6-ra, majd vettem még egy Z6II-t. Sok dolog volt benne, ami nem tetszett, kezelés, fogás, időjárás-állóság, működés terén. Nem tudom, próbáltad-e már őket, lehet, hogy ott se lennél boldog.
    2. Ha van pár bevált F obija, FTZ-vel tudja tovább használni, nem kell minden újra megvenni.
    3. De, pont nagyot gurított a Nikon a Z9 AF-jével; a befektetői beszámolókban már akkor azt írták, hogy az AF fejlesztések a többi vázba is bekerülnek, és azóta a Z8 is megkapta. A konkurencia új vázaival, mint A7IV, R6II, S5II, ha lépést akarnak tartani, akkor nem is tehetnek mást, mint hogy a Z6III-ba is beletegyék.
    4. Van mindkettő, nem egetrengető a különbség, de észre lehet venni: kicsit rövidebb blackout, kicsit jobb AF, pár extra fícsör.
    5. Első genes Z6-tal is tudtam fotózni, méghozzá sportot (2 szezont, 2x200k kép), és miután kiismertem a fókuszmódjait, és már tudtam, hogy mit és hogyan lőjek, hogy jó legyen, elég magas is volt a jó képek aránya, 1-2% alatt volt a hibaarány.
    F obikkal is használtam sportra: 70-200 f2.8, 24-120 f4G, 50 f1.8G, Tamron 17-35.
    Múlt héten egész sokat fotóztam az 50 f1.8G-vel egy eseményen és fotós szempontból szarul megvilágított (kevés fény, és csak vörös) koncerteken, vaku nélkül este. Lassú volt és néha sokáig ment a zöld AF-lámpa, de amikor azt jelezte, hogy megvan a fókusz, akkor az jó is volt. S-AF, single-point, és természetesen focus priority. Nem tudom, hogy nálad mi lehet a rossz.

    "Szemben a Z sorozattal, amelyiknél ez visszatérő probléma a fórumok leírásai alapján. Ha markolat nem kell tutira, akkor a Z5 is megfelelő lehet. Első gépnek ennél több pénzt szerintem nem érdemes áldozni."

    A fórumokon néha vak vezet világtalant módjára óriási sületlenségeket írnak, vagy olyanok panaszkodnak, akik azt sem tudják, mit tekernek a vázon, mi mire való. Nem azt mondom, hogy a Z6II hibátlan, mert nem az, már akkor kis lemaradásban volt a konkurensektől AF-ben, azóta pedig kijött még egy generáció; de néha amiket olvasok fórumokon, a fejemet fogom.
    Azt pedig írta, hogy D7200-ról vált, tehát nem első gép.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #610 üzenetére

    Jájj, éreztem, hogy darázsfészekbe nyúlok ezzel, de most már mindegy, menjünk végig:

    1. Nem is írtam kolbászról, igazából az AF rendszerre vonatkozik a megjegyzés. Még csak használni sem kell ehhez egy A7III-at, van head2head videó a YT-n a Z6II ellenében, elég beszédes. A többi része nyilván olyan, amilyen, azok miatt maradtam Nikon vonalon.

    2. Ebbe a hibába estem én is. Mivel az F azért mégse Z, tulajdonképpen ezzel csak átmenetileg számol az ember úgy is, addig persze segítség, de akkor se teljesértékű megoldás a Z optikákhoz viszonyítva. Limitálja a vázat a régi obi park, ebben szerintem egyetérthetünk, szerintem a fókusz sebessége mindenképp csorbát szenved.

    3. Oké, legyen, és jöjjön a Z6III ezzel a fejlesztett fókusszal. Van fotós ismerősöm, Ő D850-ről fejlesztett Z9-re, és imádja a a gépet, de a fókuszától többet várt. Sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni még a vázát (nem is szívesen tenném, mert még a végén ráizgulok), de hiszek a szavában.

    4. Oké, akkor volt előrelépés. Dupla procitól azért többet várnánk el némi sorozat sebesség növekedésnél, szerintem.

    5. Ha ez tényleg így van, akkor tényleg én vagyok a balhere, nekem kábé 20 százalék volt a hibaarányom legutóbb is, AF-C, és objektum követés módokban. Teszem hozzá, nekem az éles kép azt jelenti, hogy éles, és nem azt, hogy háááátéééleeeeesvégülis. Ha Nálad jól megy az ötvenes, akkor már semmit nem értek, mert az objektív hibát kizárnám, tekintve hogy két perccel később jól ment 750-en, és a váz se tévedhet folyamatosan ennyit alapból, szerintem legalábbis. Ráadásul a 85-tel telibe talált szinte végig (csak azt cseszhettem, mert szűk szobában kellett volna nagypapanagymamakisunoka képet lőni, még az 50 is határeset volt. A lényegi különbség, hogy én szemkövetést használtam, nem single AF-et. Pont ez a szituáció az, ami miatt van értelme olyan gépet venni, ami szemfókuszos. Ha single módban akartam volna kattintgatni, akkor maradt volna a D750. Ja, végülis most is az maradt, singleAF módban... :W

    +1: valóban, biztos csak kevertem valakivel, aki a múltkor ugyanígy D750/MILC vonalon akart kezdésnek gépet. A fórumok kapcsán igazat adok, de itt most olyanokra gondoltam, ahol azért látszódott, nem a levegőbe beszél az ember, ráadásul itt is megerősítette már valaki ezt, hogy pinpoint módban képes zöldet adni úgy, hogy nem éles a felvétel. Annyi, hogy nálam ezt nem csak CDAF, hanem PDAF módokban is képes előadni néha.

    [ Szerkesztve ]

  • FerNandor

    őstag

    Köszi a válaszokat.
    Nézelődök még egyelőre, aztán meglátjuk. Mint mondtam, az újabb, jövőben érkező vázak nálam nagyon nem játszanának, mert ez a 650/680 ezer Ft is már nagyon sok egy Z6 II-ért, nekem.
    A másik meg az, hogy back/front fókusz meg AF fine tuninggal nem nagyon akarok már foglalkozni, meg időm sincs tesztelgetni, próbálgatni, ezért is gondolkodtam el leginkább a MILC vonalon.

    A D750-nél igaziból azt nem tudom, hogy a teljes képmezőre az az 51 fókuszpont mennyire jól használható, mert ugye sokkal kisebb részt fed le, mint a D7200-nál, de utána nézek vagy átmegyek a DSLR topicba. Ha nagyrészt a gyerekeket fogom fényképezni, nem tudom, mennyire hatásos így. Sokszor lenne használva gyengébb fényben. De úgy érzem, hogy most már jó ha elengedem a DSLR-t és nem biztos, hogy egy 2014-es tükrös vázra kéne "feljebblépnem". Ha lenne sok időm és ráérnék buzergálni, akkor még talán, de így nem igazán opció. Így is örülök, ha frissen meg tudom szerkesztgetni a RAW fájlokat, hogy ne torlódjanak fel.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • anaqer

    veterán

    válasz .mf #610 üzenetére

    Fotoptix? Nem sokat tudok róla, de ez nem egy szürkeimportos egyszemélyes vállalkozás? Ha igen, akkor garid addig van, ameddig cég is...

    De - abszolút garázscég, voltam a srácnál, elég érdekes (egzotikus) környezet. Viszont szerintem korrekt arc, és most ha neked nem fekszik és inkább árgépeznél vagy egyéb jófogiznál az persze szabad választásod.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • Timer

    veterán

    válasz anaqer #613 üzenetére

    Viszont, a szavát tartja. Előreutalással fizettem neki a D750-ért és később a Tamron 70-200 G2-ért is, egyik se volt két forint, de időben, a megbeszéltek szerint történt minden. Inkább tőle vennék, mint más random arctól a jófogáson, őszintén szólva. Most is nagyon gondolkodtam rajta, de nem volt versenyképes az ár nála a vásárlás pillanatában.

    [ Szerkesztve ]

  • FerNandor

    őstag

    Köszönöm a korábbi hozzászólásokat, néztem azóta még videókat, olvasgattam, hánytam-vetettem és ma délután megvettem a 220voltos 350 ezres Z5-öt. 2026 januárig garanciával.
    Egyrészt rettenet sok lett volna a Z6 II, ami nálam már jócskán túl van az ingerküszöbön - ráadásul obik nélkül - , bármennyire is tetszik, másrészt ha több esküvőfotósnak jó a jutubon, akkor nekem is az lesz otthonra ;]
    Nézek hozzá valószínűleg egy viltrox 85mm-t meg majd egy 24-70 F4-et, szerintem. Ha minden jó lesz, akkor a D7200-at meg eladom, de a Sigma 105mm-t szerintem meg fogom tartani majd egy jóáras FTZ-vel.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • Timer

    veterán

    válasz FerNandor #615 üzenetére

    Üdv a klubban, sok sikert a vashoz! A viltrox obikat én elengedném. Jókat írnak a neten róluk, de ha alaposabb teszteket nézel, azért rendesen lemaradnak a gyáritól, pláne az ötvenes. A 85 még talán a legjobb darab a sorozatból, de e-infin.com oldalon a gyári is megvan 230-ból, és cserébe a piac egyik legjobb 85-öse.Az 50-est itthon is megkapod ennyiért, az meg állítólag minden idők egyik legélesebb fixe Nikon rendszeren. A zoom esetén vess egy pillantást a 28-75-re, a két 24-70 közé ban pozícionálva árban és minőségben is én azzal szemezek már egy jó ideje, de ahogy F-en, úgy valószínűleg itt is a fixek mellett döntök majd. Csak az áruk fáj, de az mocskosul.

  • FerNandor

    őstag

    válasz Timer #616 üzenetére

    Köszi :)
    E-Infinről EU-n belül jönnek a dolgok?

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    válasz FerNandor #617 üzenetére

    Illetve rendes Nikon gyári dobozzal/tartozékokkal jönnek a Nikon obik?

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • Timer

    veterán

    válasz FerNandor #618 üzenetére

    Csak 3 évvel ezelőtt tapasztalatom van ezzel: EU-n belülről jött 2 obim, és rendes dobozban, tartozékokkal együtt érkezett minden. Garancia 1 év.

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz anaqer #613 üzenetére

    + Timer: az tök jó, hogy korrekt - de ettől még marad kockázat, ha pl. történik vele valami, elüti egy autó, akkor baj van.

    FerNandor: grat, jó képeket vele!
    Esküvő és gyerek azért más kategória, az ifjú pár nem szokott az oltár körül futkorászni...
    Na meg a jútyúb botcsinálta szagértőitől is óvakodok - bár kontárok sajnos nem csak ott vannak. Egy ismerősöm esküvőjén az "esküvőfotós" huszonéves lányka egyetlen belépő Canon tükrössel és 18-135-össel jelent meg, és a kidolgozott képeket is csak fél év múlva kapták meg...

    Timer: jaja, nagyon jó éles a Z85, minden bőrhibát kiemel ;] :DDD
    Szerintem a régi FX 85 f1.8G is bőven elég éles, ha úgyis tervben van az FTZ és szűkös a keret. Azt használtan 110-120k körül is lehet találni. De a 105 f2.8 makróval is jól lehet portrézni, úgyhogy ha az már megvan, én csak egy használt FTZ-t vennék.
    A 28-75 egy jó választás, Sonyn miután megvettem, ritkán vettem le a vázról; azonban itthon használtan a Z-st talán egyszer, ha láttam, újan pedig 385k, ellenben 24-70 f4-ből mindig elérhető pár használt kevesebb, mint a feléért (láttam már 140k-ért is).

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #620 üzenetére

    Jepp, a 28-75 ritkán kerül eladósorba, ebből is látszik, hogy jó eséllyel elégedettek vele. Én kicsit fázok az F4-től. D750-en volt 24-120 F4, és oké, tudom, tök más a két objektív, de portrézásra azt például kifejezetten rühelltem. Nem is arra vettem mondjuk, ilyen városi túrázós obi volt, és arra jórészt meg is felelt, de az F4 még 120-as gyújtótáv mellett sem adta ki nekem a mélységélesség kapcsán. Ráadásul egy kis rekeszelés se ártott neki, szóval inkább 5.6 volt az a végén. Ő persze nem portrézni keresi, családi fotózásra bizonyára jó is lesz a 24-70 F4. Én szerintem próbaképp rendelek egy 50-est einfinről, mert az itthoni árát nem szeretném megfizetni. A G-t meg akár hogy nézem, 2 méteres tárgytávolságon túl bizony szórja a fókuszt nálam, amit nem értek, mert D750-en meg pontos. Passz, de nincs kedvem nekiállni kalibrálni a vázban megtalálható lehetőséggel, pláne mert úgy, hogy közelre pontos, távolra meg nem az, nem is igazán lehetne egyetlen csúszkával jól belőni. Ha az 50Z-vel se lesz elég éles, akkor passzolom, tényleg szervizbe viszem a vasat. Kellene már csinálnom egy fej-fej melletti tesztet ugyanazokkal az obikkal ugyanazokról a témákról a két géppel, mert kezd határozottan olyan érzésem lenni, hogy a régi váz élesebb minden helyzetben. Alapesetben ez kábé kizárt, papíron legalábbis, de mégis így érzem.

    Más. Megjött a PeakDesign Capture V3. Hááááát, vegyesek a tapasztalataim. Először is, bitang jól kinéző termék (ezüstöt vettem, mert a fekete kopik több forrás szerint is, de dulvááán), nagyon minőségi megvalósításban. Viszont, épp hogy rábírtam flexelni a Manfrotto Advanced Befree III táska vállpántjára, ráadásul a hosszított csavarokat is fel kellett hozzá használnom, ezért a "gyorsan felcsavarom a táskára, amikor kell" tervől le is mondhatok, mivel a hosszabb csavarok csak imbusszal rakhatók fel, szemben a default, kézzel tekerhető korongos megoldással. Rajta is lehetne persze hagyni, a plate-et meg a gépen, de kábé 20 perc alatt úgy megnyomta a pántot, hogy szerintem már ez is így marad, ha állandóan rajta lenne, szétnyomná a tömést benne szerintem. Mondjuk, azután biztos jó lenne rá a rövidebb csavar is... :) A 70-200 + FTZ + Z6II elég érdekesen mutat az ember mellkasán. Mozgatja a táskát rajtam rendesen lépés közben, valahogy nem tudom őszinte mosollyal az arcomon elengedni a felszerelést... :) Ha még a portré markolat is fent van, akkor aztán hazárd játéknak tűnik minden egyes mozdulat, de lehet, hogy szokásom szerint csak én parázom túl, baromi stabilan ül a helyén a gép, csak az egész cucc inog-binog az emberen. D750-re valamelyest jobban felfekszik a plate, bár egyes kommentekkel szemben stabilan ül rajta a Z6II is, nem ér bele a plate széle a kijelzőbe. 85 / 50 objektívekkel egészen kellemesen használható megoldás, csak az a bajom, hogy pont kültéri fotózásokra akartam használni, és ilyenkor általában a telét viszem. Hmm, még agyalok, hogy megtartsam-e, 33 ezerért azért kicsit kompromisszumosnak érzem (bár sejtettem előre, hogy a tele sok lesz, hiába promózzák azzal a terméket).

    A Z bajonett egyébként hogy bírja, ha lóg rajta másfél kilónyi objektív, és közben még a lépések ereje is cibálja? Van valami hivatalos adat a terhelhetőségéről?

    "sokszor ha felveszem a gépet, 1 másodperc alatt ott van már nálam a szoba másik feléből."

    Óóóóó, ismerős! ;) Bezzeg ha más fotózza, megáll. A tesla gyorsulása kutyaf@sza, ahogy megindul az ember felé egy 2 éves, ha akar valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • FerNandor

    őstag

    válasz .mf #620 üzenetére

    Köszi. Áh nem. Nem az a cél, hogy a veszettül rohanó gyerekek szeméről tűéles képet készítsek, olyankor nagyon meg se próbálom, mert így is, sokszor ha felveszem a gépet, 1 másodperc alatt ott van már nálam a szoba másik feléből.
    Onnan indult a dolog, hogy a full frame hangya nagyon elkezdte rágni az agyam, ezúttal erősebben, mint korábban. És az eyeAF meg egyéb dolog miatt inkább már MILC-re váltottam.
    Ami fontos nekem:
    - a jobb zajtűrő képesség, mert jobban szeretek vaku nélkül fotózni, bár azért azt is elég jól lehet használni, de nem mindig van idő gyorsan felrakni
    - teljesen nyitva is éles képek, amik ahogy nézem a Z mountos prime 1.8 S lencséknél megvan
    - a pontosabb fókusz és fine tuning, back- és frontfókusz elkerülése,
    - ha jól megy az eyeAF/face tracking, akkor az is és ahogy nézem a kezdeti állapotokhoz képest firmware update-tel azért javítottak rajta
    - meg a full frame szenzor
    - és abban is bízom, hogy talán a feleségem is így jobb képeket tud majd csinálni, ha segít neki a gép, hogy a megfelelő helyen legyen a fókusz pl.

    Sok videót megnéztem, meg olvastam is és azért sokból ugyanaz a lényeg leszűrhető volt.

    Holnap hozza a futár amúgy. Remélem jó lesz az állapota is, mert a 220 volt válasza annyira nem volt részletes és kellett hozzá 24 óra, így meg se vártam, mert a végén megvette volna előlem más. Az állapotáról konkrétan egy full általános, baromi tág megfogalmazást írtak. De nem gondolom, hogy baj lenne vele. Bár nekem mondjuk különleges képességem, hogy az esetek nagy részében hibás dolgot vásárolok... :DDD

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • anaqer

    veterán

    válasz .mf #620 üzenetére

    "az tök jó, hogy korrekt - de ettől még marad kockázat, ha pl. történik vele valami, elüti egy autó, akkor baj van."

    Lekopogom hatszor, de nekem még soha nem kellett Nikon cumót gariztatni. (Bőven használtak közül is egyedül a 28-105 AF-Dről mállott le a fókuszgyűrű gumírozása, amivel még együtt tudok élni mert "by design" fos manuálozásra :DDD )

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • anaqer

    veterán

    válasz FerNandor #622 üzenetére

    "mert jobban szeretek vaku nélkül fotózni, bár azért azt is elég jól lehet használni, de nem mindig van idő gyorsan felrakni"

    Mióta digitálison vagyok, két kezemen meg tudnám számolni, hányszor használtam a popup vakut... és akkor is zömmel off-camera vaku triggerelésére. IMO ha már vakuzni kell, akkor úgyis lassabb a munkamenet, és más esetekben egy popup inkább csak plusz hibaforrás.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • FerNandor

    őstag

    válasz anaqer #624 üzenetére

    Igen, én is leginkább csak beállított képekhez használom (sb-600). A pop up vaku az a beépített amúgy, nem?

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • anaqer

    veterán

    válasz FerNandor #625 üzenetére

    Aha, a beépítettre utaltam. BTW én Z5 mellé egy kicióccó Godox Mini TT350N-t használok, de jellemzően inkább csak derítésre és arra is ritkán.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • FerNandor

    őstag

    válasz anaqer #626 üzenetére

    Aha. Nekem egy Nikon SB-600 van, de arra pont elég, amire kell. Azt most mondjuk nem is tudom, hogy ezt lehet-e úgy vezérelni a géppel, hogy valahova lerakom, pl sarokba állványra, de majd utánanézek.
    Megjött a Z5. :DD Jól néz ki :) Egy nagyon minimális festékkopás van a bal felső sarkán/élén. Digitcamos vásárlás volt eredetileg (idén január), 12 ezer expoval. Már csak gyorsan egy obit kell rendelnem. Szerintem egy Z 50mm 1.8 S lesz e-infinityről kezdetnek.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    Van itt esetleg pécsi vagy környéki fotóstárs Z obival vagy ftz adapterrel, aki lenne olyan kedves és lenne 1.5 perce, hogy csináljak 2-3 képet? Csak le szeretném tesztelni a Z5-öt amíg benne vagyok a 14 napos elállási időben, hogy a szenzor okés-e vagy akármi. Megkerdeztem e-infinitnél, kb 3 nap processing time-ot írtak a rendelésre + 6-16 nap business dayt a szállításra...

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    válasz FerNandor #628 üzenetére

    Megoldódott :)

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • Timer

    veterán

    válasz FerNandor #628 üzenetére

    Ha megjött az ötvenes, egy néhány mondatos összegzést írj kérlek róla! Tudom, tele a net tesztekkel, de maradjunk annyiban, hogy a valós felhasználói tapasztalatoknál nincs jobb (és pláne hitelesebb). Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • FerNandor

    őstag

    válasz -szabi- #630 üzenetére

    Igen. :)

    #631Timer rendben.
    Amúgy enyhén elkezdett a Z5-nek fehéredni a markolata. Nem tudom, milyen anyag ez, műbőr vagy valami gumis cucc. De más, mint a D7200-nak. Lehet ezt amúgy gariztatni a Nikonnál? Vagy lehet valamivel kezelni? Olvastam pár külföldi bejegyzést ilyenről, de régebbi DSLR-eknél volt néhány ilyen tapasztalat.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    Ha esetleg valaki nem tudná, 220 volton van valami aktuális promóció, Nikon VIP club kedvezmény, workshop stb.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • .mf

    veterán

    Az alig egy hónapja bejelentett Tamron 35-150 f2-2.8 már meg is jelent :)
    Nekem mondjuk hiányozna egy kicsivel szélesebb, akár cserébe rövidebb max. gyútávért vagy fényerőért, pl. 28-135 f2.8 vagy 28-120 vagy 24-120. De esküvőkre biztos kiváló lesz ez is, ha van elég hely.

    S ha már 24-120-as tartomány: nekem meg két hete megjött a 24-120 f4Z. Köröket fut a régi f4G körül élességben, ez végig nyitva is éles, rekeszelni csak mélységélesség miatt kell, vagy max a sarkokért. Múlt héten végigfotóztam vele egy fesztivált, felüdülés a 24-70 és 70-200 f2.8 kombó tömegéhez képest.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #635 üzenetére

    Köszi az infót. Nekem volt f-re gyári 24-120, a széles körű használhatóságán, és relatíve könnyű tömegen felül sok jót nem tudok mondani róla. Z-re folyamatosan nézem a lehetőségeket, ez a friss Tamron is jó lehet, de továbbra is a 28-75 F2.8, illetve a 24-70F4 között őrlődöm. A fényerő jól jönne az alacsonyabb mélységélesség miatt, de azon kattogok, hogy a potenciális felhasználási területek miatt ( lrendezvényre, mindennapos családi tevékenységekhez használnám) mennyi értelme van kifizetni a kétszeres szorzót. Pláne, mert ha jól olvastam a tesztekben, a 24-70F4 olyan jó lett, hogy részletességben, élességben odapirít az F-es 24-70 F2 8-nak is. Nehéz kérdés, mert az F verziót épp azért adtam el, mert mindig túl soknak találtam a dof-ot, de a Tamron 70 200-zal dolgozva meg szinte soha nem használok 3.2-nél szűkebb rekeszt a hetvenes oldalakon sem. Ha két arc van a fotón, akkor meg inkább F4 az alsó pont, sőt... Hmm, nehéz kérdés, ez a Tamron tényleg jó kis mindennapi obi lehetne, de az ára...

  • FerNandor

    őstag

    Nálam volt egy kis változás. :) Visszaküldtem a Z5-öt és találtam ebayen egy szuper Z6-ot. Találtam egy nagyon újszerű 50-est is ebayen. Már csak az xqd kártyára várok. Az is ebayről jön.
    [kép]

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • .mf

    veterán

    válasz Timer #636 üzenetére

    "Nehéz kérdés, mert az F verziót épp azért adtam el, mert mindig túl soknak találtam a dof-ot, de a Tamron 70 200-zal dolgozva meg szinte soha nem használok 3.2-nél szűkebb rekeszt a hetvenes oldalakon sem. Ha két arc van a fotón, akkor meg inkább F4 az alsó pont, sőt..."

    Öhm... a reggeli kávé nem volt még meg, vagy kevered a kifejezéseket?
    Tágabb rekesz = alacsonyabb f-szám = sekélyebb mélységélesség = kisebb DOF.

    Mindhárom megvan: Tamron 28-75, igaz az FE-n, de optikailag megegyezik a Tamron-Nikonnal; 24-70Z és 24-120Z; és élességben is ez a sorrend, bár a különbség nem nagy. A Tamronról hiányzik a 24-27 és gyengébb nappal szemben, talán az a legnagyobb különbség. Széles oldalon az f2.8 és f4 között a DOF különbség kicsi, ha rendezvénynél szokásos távolságra vagy (nem mászol bele nagyon valakinek az arcába). Egyikkel sem jársz rosszul, mindegyik jó választás, csak a közös metszeten felül vannak még apró előnyeik a másikkal szemben.
    Részemről a 24-120 a nyerő a mindkét oldalán nagyobb tartomány miatt, mosásban a 75 f2.8-tól a 120 f4 sem marad le sokkal.

    "Hmm, nehéz kérdés, ez a Tamron tényleg jó kis mindennapi obi lehetne, de az ára..."

    "Mindennapi obi"-nak engem a 70-200 f2.8-at közelítő mérete és tömege (1190 g) is eléggé zavarna... Mindennapinak inkább a 195 g-os 24-50-est venném, vagy inkább egy cropos rendszert, ahol a váz + obi együtt is kisebb és könnyebb, mint egy Z5 vagy Z6 önmagában.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz FerNandor #637 üzenetére

    Grat hozzá, szuper obi, ha a mérete és tömege nem zavar. Amikor vettem a Z6 kitet, 50-est is rendeltem mellé, akcióban 350€ lett volna, de nem érkezett meg időben, így már nem tudtam átvenni, maradt az 50 f1.8G FTZ-n. Amennyire elszabadultak az árak, ezt azóta is egy kicsit bánom - bár a mérete és tömege továbbra sem bejövős. Nagyon remélem, hogy lesz még valami 50 f1.8~2 és 35 f1.8~2 obi, ami ugyan nem lesz ilyen pengeéles, de cserébe kisebb és könnyebb lesz. A 40-nél zavar a kóma és a műanyag bajonett, pedig ha csak egy kicsit élesebb lenne nyitva, nagyon élném. Remélem a Samyang 35 1.8 idővel megjelenik Z-re is...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #638 üzenetére

    Ahh, bocs, tényleg reggel volt és ráadásul kávé nélkül telt, mert vérvételre mentem. Nem sikerült megfogalmaznom értelmesen. Legközelebb majd read-only módban nyomom hajnalban! ;] A lényeg az volt, hogy még 120-as gyútáv, és viszonylag nagy tárgy-háttér távolság mellett sem tudtam értelmes mosást kicsikarni abból az obiból, ezért váltam meg tőle.

    Köszi az infókat az objektívekről. Nálam a 70-200-nál nem a súlya, inkább a hossza a zavaró. D750-nel jó volt, balanszban volt a gép, portré markolattal pláne kézre állt. Z6II-őn az FTZ miatt olyan balfék fogása van egy ekkora objektívnek, hogy az hihetetlen, és ezen az MB-N11 is csak részben segített. A másik probléma - és ez sokkal nagyobb - hogy a táskámat anno úgy választottam, hogy pont kényelmesen belefért a váz a felszerelt telével. FTZ-vel a Z6II belefér ugyan, de szó szerint úgy kell bepasszintani, ami nem tetszik, mert bármi éri alulról a táskát, az gyakorlatilag az objektívet üti. Plusz, behelyezésnél mindig gyilkolja a szemkagylót a táska belső, felső része. Macera elővenni és aztán eltenni a szettet, jobb lenne ehhez egy kompaktabb objektív, mint megoldás. Pláne, hogy tényleg kezdek rászokni a Peak Design Capture-re, ahol nem mindegy, mi van a vázon. Vettem még egy darabot tőlük, hogy mindkét vázat fel tudjam lógatni a táska pántjára, és bár baromi drága ez a cucc, kültéri sétákon számomra egy áldás. Persze csak azért, mert elvből nem cserélek objektívet szabad levegőn a szálló por miatt. Akkor leszek bajban, ha egyszer rendezvényre kell menni beltérre, és övre lógatni ezeket a vasakat...hááááát, nem tudom, inkább nem merném bevállalni, mint igen.

    Visszatérve az obikra: érdekes, hogy élesebbnek írod a Tamron-t, mint a két Nikont, pedig nagyon dícsérik mindenütt a Nikonokat ezen a téren, tamronnál meg általában le van írva, hogy a sarkokban nem a legjobb, akinek az is fontos, az lépjen a 24-70/2.8-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • FerNandor

    őstag

    válasz .mf #639 üzenetére

    Köszi. Igen, fura, hogy 50-es és ilyen nagy, de amúgy nem zavar. Jobban örülök annak, ha olyan éles lesz, amilyennek többen leírták. :)

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • Timer

    veterán

    válasz FerNandor #641 üzenetére

    Viszket az ujjam a rendelésen, várom már, hogy mit írsz az e-infines rendelésről, illetve az objektívről.

  • FerNandor

    őstag

    válasz Timer #642 üzenetére

    Már nekem is, csak nekem az exponáló gombon :D a kártya már Budapesten van, remélem hétfőn kézbesítik.
    Nem e-infinityről rendeltem, mert végül találtam egy nagyon újszerűt ebayen, jó áron :)

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • anaqer

    veterán

    válasz .mf #639 üzenetére

    Meh, én a 40-est eléggé adom - helyén kell kezelni, de azért a lovettáért eléggé kiadja.

    És én nem vettem észre szuper nagy kómát a negyvenesen... legalábbis meglátásom szerint nem szarabb, mint mondjuk az 50/1.8G volt. Bizonyára ki lehet mérni valahogy, hogy nem atomkirály cumó... de sztem ár/érték szinten megbasz.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • .mf

    veterán

    válasz Timer #640 üzenetére

    "Visszatérve az obikra: érdekes, hogy élesebbnek írod a Tamron-t, mint a két Nikont"

    Jogos, nem írtam relációjelet, azt hittem, a sorrend köztudott... Tamron -> 24-70 f4Z -> 24-120 f4Z az élességi sorrend. Már a 24-70-est is rohadt jó élesnek gondoltam, de a 24-120Z még rátesz egy lapáttal, főleg tele oldalon, és még hosszabb is, miközben csak 130 g-mal nehezebb.
    De ismétlem: bár a 24-120 középen láthatóan élesebb, de összességében egyik sem rossz választás, sőt. Hogy neked mire van szükséged (nagyobb átfogás egyetlen obiban, legyen 28-nál szélesebb, legyen fényerősebb, vagy legyen olcsóbb), a helyedben az alapján választanék.

    Anaqer: az ára teljesen rendben van, de én jobban örültem volna, ha nyitva egy kicsit élesebb, kevesebb a kóma és rendes fém bajonett van, még ha egy kicsivel drágábban is adják. A zoomok mellett szeretem, ha van egy kis 35~50 f1.8~2 fix is velem estére, de a 40-es sajnos még nem jobb annyival az 50 f1.8G-nél, hogy megvegyem. Pedig nagyon a határon van...
    Szoktam asztrofotózni (erősen gondolkozom azon is, hogy a régi Z6-ost átalakíttassam full spectrumra, plusz egy Kolari clip-in hot mirror filter, amikor normál fényképezőgépként akarom használni), ezért egy kicsit háklisabb vagyok a kómára. Na nem, mintha az 50 f1.8G jó lenne ezen a téren, az talán rosszabb is... viszont az már megvan, és a 40-es használtpiaci árának nem sokkal több, mint feléért vettem (igaz, akkor még többet is ért az a pénz...)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #645 üzenetére

    "Jogos, nem írtam relációjelet, azt hittem, a sorrend köztudott... Tamron -> 24-70 f4Z -> 24-120 f4Z az élességi sorrend. Már a 24-70-est is rohadt jó élesnek gondoltam, de a 24-120Z még rátesz egy lapáttal, főleg tele oldalon, és még hosszabb is"

    Na, pont ezért volt furcsa és kérdeztem rá, mert kissé hihetetlennek tűnik, hogy az ugyanolyan technikai szinten lévő, de kevesebb lencsetagból álló 120-as jobb, mint a 70-es. Én elhiszem, nem kötekedésből azért írom, csak innen eredt a kétely. Ezek szerint a 28-75-nél jobb vétel lehet mindkettő a maga nemében.

  • .mf

    veterán

    válasz Timer #646 üzenetére

    Mindegyik jó vétel. Középen mindegyik bőven elég éles. A másik kettő a sarkokban élesebb a 28-75-nél, és kevésbé érzékeny az ellenfényre; az viszont 1 blendényivel fényerősebb, és f2.8-as létére kompakt és könnyű.
    PL-on pont nemrég volt egy összehasonlító teszt ebben a témában.

    "kevesebb lencsetagból álló 120-as"

    Több. 16/13 vs 14/11.
    A 24-70Z kitobi. A 24-120Z pár (4?) évvel újabb, és drágább is nála. Emiatt egyáltalán nem meglepő, hogy jobb, mint a 24-70Z.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #647 üzenetére

    Köszi a tesztet, átolvasom! Azt mondjuk nem tudtam, hogy ennyi év van a két obi között, így mondjuk érthetőbb a 120-as jó szereplése. Nekem valamiért az volt a fejemben, hogy ez a két obi nagyjából egyidős, és a Tamron származék a legfiatalabb, bár gondolom, ez se igaz, mert elvileg Sony vázakon utóbbiból már G2 is van.

  • .mf

    veterán

    válasz Timer #648 üzenetére

    Jó is lett volna, ha egyidős lett volna a 70Z és 120Z, én is egyből a 120Z-t vettem volna, nem pedig a 70Z után a 120Z-t. Kicsivel több, mint 3 év van köztük, 2021 végén jelent meg.

    Az eredeti Tamron egy kicsivel korábban jelent meg, mint a 70Z, a mostani Nikon rebrand pedig optikailag egyezik vele. Leginkább azért volt szomorú/csalódást keltő a Nikonos kiadás, mert a Tamron addigra már a G2-t is árulta, ami még egy kicsit élesebb volt (bár szerintem az eredeti is már elég jó volt ilyen téren) és jobb bevonatokat kapott, amivel jobb volt ellenfényben; de közben Nikon matricával jóval drágább is lett: az eredeti 800€-n jelent meg, 2019 végétől már rendszeresen ki lehetett fogni 700 alatt is; a Nikon viszont 1050-en indított. Azóta csökkent a Nikon ára és az akciókban rendszeresen szerepel, nagyobb kedvezménnyel - az idei nyári akcióban 800€ alatt volt, és azóta is csak 900-ra ment vissza, miközben a 120Z akcióban 950 volt és már 1150.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #649 üzenetére

    Néztem én is nagyon a 28-75-öt, de még sokalltam. Az a baj, hogy kéne minden IS. Most ott tartok, hogy szépen lassan mégis csak mindenből a natív Z-t használnám, mert nekem továbbra se tetszik, ahogy például egy 85 1.8G viselkedik FTZ-vel. Az ötvenesről ne is beszéljünk, ami ugye nálam valamiért full kuka életlen, ami érthetetlen. A 85 megy és éles is, de érezhetően lomhább, mint 750-en volt. Tami 70-200 G2 szintén. Utóbbira soha nem lesz pénzem cserélni, de a két fixet le kéne váltani. Így viszont nem maradna keret a kis zoomra. Gondoltam, hogy kiváltom az egynyolcasokat valamelyik rövidebb Z-vel, de úgy látom, nem lehet, mert mindkettő bitang éles és gyors is. Nekem pedig ez számít igazán, kóros pixel peepingben szenvedek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák