Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sunsetjoy

    tag

    Sziasztok!
    Egy kis ötletelést szeretnék, hogy mi lehet a baj a régi gépemmel, ami már átkerült rokonhoz.

    C2D E6300 2007-ből (ami gyárilag 1,86Ghz, de évek óta 2,86Ghz-en futtattam, megfelelő hűtéssel)
    2x2GB 800 Mhz DDR2 Kingmax memória, illetve Asus p5b deluxe
    A rendszer telepítve év elején volt (win7), június óta már nem nálam van, ment rendesen múlt hétig. Új eszköz hónapok óta nem került bele, amúgy pedig újratelepítés is csak "tisztítás" miatt volt, a gépben "jól érezték" magukat a hardverek, szoftverek, stabil tápfesz, nem szar táp, szellőzés se rossz, stb.
    Múlt hét végén kékhalállal indult a rendszer (úgy, hogy még azelőtti nap is rendesen működött), méghozzá BAD_POOL HEADER, majd későbbi próbánál pedig PFN_LIST_CORRUPT hibaüzenettel. Ezt eszközdriver, vagy memória okozhatja elsősorban olvasatom szerint.

    Elhozták a gépet, ami bekapcsolva képet sem adott ki a monitorra, illetve még csak pittyenés, sípolás se jött ki belőle, csak jártak a ventik, meg a winchester üresben.
    Ezután kivettem az egyik memóriát, indult. Kiírta először, hogy bios hiba van (talán checksum? load setup/load default lehetőségek), de reset után továbbment és működött. Újraindítás után is működött.
    Visszaraktam a memóriát, elindult (már bios rinyálás nem volt), több újraindítás és kikapcsolás után is ment, se hiba, se fagyás.
    Elvitték a gépet, de ugyanaz előjött. Tanácsomra memóriát kivették amit én is, elindult, csak éppen nem fogta fel a PS/2 billentyűzetet, semmifélét. BIOS reset után viszont már ment a billentyű is.
    Szóval most elvileg jó (mélytesztelés még nem volt), de így a korábbi turbózott teljesítménytől 35%-al gyengébb:) Azt még nem tudom, hogy visszarakott memóriával is jó-e, nem kaptam róla infót.

    Kérdésem, hogy a 9 éves lap szarakodik (ugye a hidak meg a proci is emelve van), vagy a memória nem bírta tovább az emlékeim szerint nem túlzottan megemelt plusz feszt?

    Én a memóriára gyanakszom (de még nem tudom, hogy az alapon megy-e), az trükkös tud lenni. Vagy más?

    Kösz előre is.

    [ Szerkesztve ]

    A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

Új hozzászólás Aktív témák