Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem van felétek, hogy van egy számítógép, ami x perc inaktivitás után alvó módba kerül.
    Az egérrel szoktam felébreszteni a gépet.
    Nos ez egy bizonyos ideje nem megy.
    Kattintok az egérrel, a gép "felébred", de kép nem jelenik meg, az egér optikája sem világít, csak villog minden egyes kattintásra. Minden venti forog, az alaplapi speaker nem jelez semmi rosszat.
    Ilyenkor power gombbal kikapcsoltam a gépet, majd ismét bekapcs és minden ok, de tegnap sem a power gombra, sem a reset gombra nem reagált a gép. Ami azért is érdekes, mert ha kikapcsolt állapotból kapcsolom be a gépet a powerrel, akkor indul mindig elsőre.

    Erre van valakinek valami ötlete?

    Gép:
    Win 8.1
    Sharkoon Vaya 1 ház,
    Asus m4at88-m
    5 giga ddr3
    AMD 610e proci
    GT 630
    Samsung 830 pro ssd
    2tb+4tb merevlemez
    Chieftec gps-450aa-101 a

    Köszönöm előre is.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz Petya XT #37163 üzenetére

    Az integrált vga-nak mi köze lehet ehhez, hogy alvó módból nem lehet "teljesen visszahozni" a gépet aktív állapotba?
    És olyan furcsa, hogy a gép megy, működik (venti, alaplap, merelemez, táp stb. minden megy) alvó után egérrel indítva, de kép nincs illetve az egér optikája nem világít folyamatosan.

    A ház gombjai amúgy jók, mert minden egyéb esetben működnek a gombjai.
    Illetve az alaplappal sincs semmi egyéb probléma.

    Még olyan volt régebben, hogy ha szándékosan tettem alvóba start menüből, akkor nem maradt úgy, nem alud el, hanem egyből indult ismételten. :(

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz Petya XT #37169 üzenetére

    Jól van, köszönöm. Meg fogom nézni. Jövőhéten hazamegyek, és kipróbálom, hátha. Bár ez legyen a legkisebb probléma, mert amúgy hiba nélkül üzemel a gép, nem instabil. Nem indul újra, stb. Bár nem mai darab.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Helló!

    Olyan problémám van, hogy van egy fekvő Dell Optiplex 360 gépem, az alaplapban van egy módosított 771-es tokozású Xeon L5408-as proci (BSEL moddal van ellátva pluszban), illetve egy Asus GT 730 1GB videókártya.
    A géppel semmi baj, míg a vga drivert fel nem teszem. Utána viszont, ha film hangja szól, vagy zenét hallgatok, és közben mondjuk böngészem, kattintgatok jobbra balra, vagy bekapcsolok egy programot mondjuk AIDA64-et, akkor elkezd a hang recsegni, furcsán pattogni. Ha nem csinálok semmit csak szól az adott hang (akár film hangja, akár zenelejátszó programban fut zene, akár mondjuk youtube videó hangja), akkor nincs semmi hangprobléma.

    Nem tudom ez miért lehet. :(

    Illetve néha pár másodperc erejéig megáll a gép, majd elsötétedik a kép, majd helyreáll a rendszer és ezt írja ki az asztal jobb alsó sarkán: "A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt. Az nvidia Windows Kernel Mode Driver, Version 388.43 képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt."

    Nos ez a leírt jelenség nem tudom, hogy összefüggésben van-e a hang problémámmal. De az biztos, ha driver nincs fent, akkor ilyen jellegű problémáim nincsenek.

    A hangkártya drivere automatikus, nem telepítettem fel semmit.
    Másik hangkábelt értelmetlen kipróbálni, mert driver nélkül jó a hang.
    Kifújtam a HDMI csatit, illetve a PCIE slotot is hátha, de semmi...
    Régebbi nvidia drivert is néztem, de a probléma megmaradt.
    Szóval kizárásos alapon az nvidia driverrel van baj, mindegyikkel.

    Van valakinek ötlete, hogyan tudom a kis fagyásokat, majd heylreállást, illetve a hangproblémákat orvosolni? Nagyon zavaróak. :(

    Köszönöm előre is!

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy régi Asus P5Q SE Plus lap, rufus-sal készítettem egy telepítő pendrive-ot egy youtube-os videó segítségével.
    Egyszerűen nem bírom a gépet rábírni, hogy telepítse azt.

    Boot sorrendet megadtam megfelelően, több usb portot is néztem, többször is próbáltam képfájlt készíteni, de semmi. A régi rendszer egy xp-s rendszer, az megy, win 8.1 64 bit-et szeretnék. Mi lehet a baj vajon?

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Helló!

    Remélem valaki tud nekem segíteni.

    A konfig a következő:
    ASUS P5Q SE Plus
    4x2gb DDR2 (2x2 típus)
    Q8200
    Noctua NH9UF
    GTX 650ti
    GPS500A 500W
    2 HDD + ventik és kész.

    A gépet egyben vettem, kivéve a VGA-t, egy GX 460SE volt előtte a rendszerben.

    BIOS-t default-ra állítottam.
    Az eladó azt mondta, hogy a 4. RAM slot nem jó a lapon, nem indul, fagy vele a gép.
    Én itthon nézegettem, nem volt channelbe kötve, ezt megtettem és probléma nélkül ment a gép azóta, kitakarítottam, pasztáztam, majd a 460SE-t cseréltem a 650ti-re.
    A procit húztam, mivel jóféle p45 lapról beszélünk és jóféle a hűtés is a procin.
    A húzásnál kizárólag FSB-t emeltem először 400-ra, majd 414-re.
    Semmi mást nem állítottam át.
    Egy ideig nem is volt baj, de aztán jött egy ilyen hiba:

    Ilyenkor, ha jobb a helyzet többedik indításra, akkor visszaállítom a lapot defaultra, majd kicsit pihen és indul is hiba nélkül, játszom vele (GTA 5, emiatt vettem a gépet, mert ingyéé volt a játék :DDD )
    Ilyenkor semmi baj, majd ha megint adok neki FSB emelést és lekapcsolom a gépet, akkor az indításnál fenti kép fogad.
    De kizárólag indításnál, menet közben már nem.
    Majd valamikor megnézem, hogy default BIOS (proci tuning nélkül) mellett is így csinál-e.
    Meg ugye Vram hibára is gondolok, de akkor nem csak indulásnál okozná a csíkozódást, hanem pl. terhelés alatt (játék közben is).
    Valamint ugye ott van a 4. ram slot, amit az eladó hibásnak vélt. De menet közben azzal sincs baj.

    CPU-z, aida 64, HD sentinel szerint minden ok. Este volt 1/4 órám, aidával stresszeltem mindent addig. Hiba nélkül futott.

    Szóval nem tudom mire gondoljak.
    Lehetőség van sok mindenre, de valahogy nem tudom beazonosítani a hibaforrását
    A VGA-t egy VGA-kal foglalkozó embertől vettem, direkt kérdeztem, hogy javítva volt-e, azt mondta nem. A 460SE-vel nem jött elő előtte ez a probléma, igaz az egész rendszer még nagyon friss nekem.

    Ha a proci tuning a baj, akkor nem értem miért volt stabil előtte órákig.
    Ha a 4. ram slot, akkor az is hol jó, hol nem?
    Ha a VGA, akkor az is csak indulásnál csinálja ezt a hibát?
    Annyi van még, hogy a magok közül 2 67 fok körül van, 2 meg 55 körül. A kupak közel sem ilyen meleg.

    Van valakinek ötlete, tippje esetleg?

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    Gép: Fujitsu 1155 lap
    i5 2400
    2x4Gb DDR3
    integrált VGA (HD 2000)
    integrált hang (valami realtek)
    win 8.1 64bit.

    A proci integrált VGA-ját használom. A lapon display port kimenet van, amit átalakítózok HDMI-re és így kötöm a tv-hez a gépet. Anno GTX 460-nal HDMI-n keresztül volt hang a TV-n. Most nem tudom ezt megcsinálni.
    Mi lehet a baj?
    Elméletileg a legfrissebb driver van fent a hangkártyához. Nem lehet valahol, valahogy esetleg valami HDMI audio drivert feltelepíteni? Szerintem driveres kérdés lesz, mert az átalakító tuti viszi a hangot is.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz redgreg #45089 üzenetére

    Nincs választási lehetőség, akartam én is választani, de nincs más opció. Szerintem szoftveres gond lehet,. Ezért is hoztam fel a gtx 460-at, mert amikor a driverét feltettem ,akkor feltelepítette egyben a HDMI audio drivert is, így a vga-t a tv-re HDMI kábellel kötve probléma nélkül ment a hang a tv-n.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz --ka #45092 üzenetére

    Köszi, otthon este megnézem. Remélem jó lesz, mert nincs kedvem mindig bekapcsolni a 2.1-et, amit jack-kel kötöttem a géphez. Legtöbb esetben elég csak a tv hangszórója.
    Kíváncsi leszek.
    Amúgy ha máshogy nem megy, akkor lehet veszek majd valami kis VGA-t, úgyis néha játszogatnék régebbi játékokkal, csak elég szűk a kör ami szóba jöhet, az árak meg az egekben ráadásul.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy Fujitsu-Siemens Esprimo P700 E85+ brand gépem az alábbi hardveres környezettel:

    - gyári Fujitsu lap, ház és 85+-os 285W táp
    - i5 2400
    - 2x4Gb ddr3 1333Mhz
    - táp nélküli gtx 750 ti 2gb
    - 240Gb ssd
    - 2tb hdd

    Régi Samsung LED tv-re van kötve a gép display port kimenet átalakításával HDMI-n keresztül.
    Van a VGA-n HDMI és VGA kimenet is.

    A probléma az, hogy kizárólag minden 2. indításra hajlandó elindulni a gép.
    Elsőre mostanában sosem, anno elindult, HDMI kimeneten is. Most már elsőre sehol nem ad képet.
    De másodikra mindig igen.
    Terhelés alatt nem indul újra, nem kockás és szétcsúszott a kép.

    A kizárólagos probléma a folytonos 2. indulás, ahol van is kép. Amúgy totál rendben van, gyors is.
    Ez mi a bánattól lehet?

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz LemonHorse #46430 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a legújabb lenne fenn, nem is hiszek ebben az ezeréves hardverhez legfrisseb driver dukál történetben. Win 8.1 64 bit van fenn.
    Szerintem ez inkább hardveres probléma lesz.

    @ tserrof77
    A helyzet érdekes, mert minden nap csupán 1x indítom be a gépet, így erre nehezen tudok válaszolni. viszont nem sokára ezt letesztelem.
    De mi az a power good dolog? Nem hallottam még ilyenről.
    Az elem elméletileg 1 éves, és új volt, mikor vettem a gépet, amúgy patika gépről van szó, nagyon figyelmes, körültekintő embertől szereztem.
    Az is lehet, sok a tápnak az ellátandó hardver?

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz tserrof77 #46433 üzenetére

    Noh tegnap ment egy darabig a gép, kikapcsoltam, majd 5 percre rá ismét be. akkor simán indult. :(
    Úgy tűnik a "hideg indítás", amit Te is mondtál.
    Akkor várhatom, hogy beszarik a táp?
    Este még cserélek egy elemet hátha. Azt hiszem CR2032 kell a lapokba, bár zsír új volt benne, mikor 1 éve elhoztam.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz KROK640 #46449 üzenetére

    a legutóbbi driver frissítést is megbántam a VGAmon.

    Szerencsére ezt könnyen lehet orvosolni. :K

    Én este megpróbálok egy régi, de ne ma legújabb drivert feltenni.
    Valamnt cserélek elemet az alaplapban, hátha megoldják a problémám. :)

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz regener #46456 üzenetére

    És vajon ezektől régebbit is be lehetne szerezni?
    Nekem több éves kellene, de konkrétan rákeresve én sem találom.
    GTX750 ti-hez kellene.

    Bár én tegnap este tettem fel régebbit, de a problémám sajnos nem oldotta meg. :(

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy FX6300 processzorom, + egy GA-78LMT-USB alaplapom, + egy 450W-os, Delta belsős Chieftec tápom.
    A tápon 4 pines cpu tápcsatlakozó van.
    Egyszerűen nem mozdul meg a konfig, ha be akarom kapcsolni.
    A teljes konfiguráció:
    450W táp, más géppel hibátlanul megy
    fx6300
    2x4Gb RAM DDR3 (ezeket már cseréltem, néztem velük, nélkülük, stb., semmi, más gépben hibátlanul mennek
    GTX 750 Ti 2GB VGA (táp nélküli) más gépben egybő indul a ház bekapcsológombjának benyomása után.
    500GB 2,5" HDD
    Mindent bekötök ahová kell, de nem mukkan a gép. semmi nem pörög fel, se venti, se hdd.
    A TV látja a HDMI csatlakozót amin keresztül össze van kötve a géppel ,de jel nincs :(
    Elképzelhető, hogy a rendszernek az induláshoz/működéshez nem csak 1db 4 pines cpu csatlakozóra lenne szüksége, hanem 2-re?
    Nekem csak egy van :(

    Köszönöm.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek,megoldódott.
    A táp volt a ludas. Az Arctic ECO 80 500W-os táp azonnal indította a rendszert, a BIOST alapállapotba tettem, majd ment is rá a win.
    Gyorsan szétkaptam, aztán megy a hardverapróra. :)
    Jó áron jutottam hozzá a félgéphez, de látni akartam működés közben, hogy minden ok-e.
    Tápra nem gondoltam volna. Az Chieftec, amivel próbáltam először egy Delta belsős cucc. Igaz nem mai csirke, de akkor sem gondoltam volna, hogy nem indítja el a rendszert.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák