Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    1ik haverom gépe kissé megadta magát...
    Azt mondta éjjel be volt kapcsolva (mint általában, mert elég sokat megy a gép) és arra ébredt, hogy pittyeg. Felkelt, +nézte, "se kép se hang", bár utóbbi mégis, mert folyamatos hosszú sípolás hallatszott. Pontosabban kb 1mp síp, 2mp szünet.
    A gépe vmi ilyesmi: Gigabyte GA-K8U alaplap, AMD 3000+ -os proci, giga ram, Ati 9550 vga + 300as codegen táp.
    Azt mondta volt, hogy elindult a gép még utána is, bár inkább csak az rá a jellemző, hogy bekapcs után sípol. Memóriát kivettem, vga-t kivettem, akkor is ugyanez van. Na + persze a vinyót + dvd-t is lehúztam. Az 1 hosszú sípolásra nem találtam semmi leírást, csak olyanra hogy 1 hosszú 2 rövid stb. Na de akkor ez vajon mitől lehet?
    Alaplapra vagy tápra tippelnék, de akkor mitől van hogy néha mégis jó? :U
    Ha vkinek van vmi tippje, szívesen várom.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz mave13 #5065 üzenetére

    Procit kivettem, cmos reset +volt... aztán kiderül, hogy az 1ik ram szar.
    Szóval probléma megoldva, köszi.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    Van egy FuSi Lifebook E8310-esem, ami sajnos újabban rosszalkodik. Pontosabban már be sem akar kapcsolni.
    Pár hónapja kezdte, hogy néha nem kapcsolt be, csak felpörgött a venti, majd pár mp után kikapcsolt, majd magától vissza és onnan megint csak a ventik mentek. Egészen addig amíg ki nem kapcsolom. Közben semmi sem jelenik + a képernyőn, szóval csak próbál elindulni, de nem tud.
    Egyre többször játszotta ezt el velem, míg gondoltam visszaküldöm gariba. Csakhogy nincs + a papírja, a szériaszám pedig kicsit le van kopva a noti hátulján. Ezért ugye nem tudták beazonosítani és persze nem is csinálták + gariba. :( Gondoltam sebaj, majd bekapcsolom (mert azért néha be szokott), aztán majd elviszem úgy nekik és megcsinálják. De sajnos újabb probléma adódott. :((
    Most már bekapcsnál nem pörögnek fel a ventik sem, csak 4-et (4 ugyanolyat) pittyen a gép bekapcskor. Na ilyenkor vajon mi a szitu?
    Amikor a garival beszéltem, azt mondták így látatlanba (mert ugye nem szedték szét így), hogy valszeg alaplap, vagy proci. Na de ugye ha alaplap, akkor az nagyon húzós lehet. Nemtom mennyi, de annyiért talán másik laptopot is adnak. :((
    Szóval mit jelenthet ez a hibajelenség? Mekkora esélyem lehet arra, hogy proci baja van?
    Phoenix TrustedCore BIOS van benne, Core2Duo T7250 procival és Intel 965GM chipset-es az alaplap (ha jól rémlik).

    Vkinek van esetleg erre vmi 5lete? Köszi előre is.

    Szerk: Amikor még néha bekapcsolt, akkor próbáltam azt, hogy kivettem a gépből a memóriát, a vinyót, a dvd-t és úgy próbáltam. Akkor is ugyanazt a venti-felpörgős dolgot játszotta csak el.
    Azért gondoltam először vinyóra, mert amikor nem indult el, akkor a vinyónak a kis jele sem jelent +, pedig normál bekapcsnál + kellett mindig jelennie.

    [ Szerkesztve ]

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    Sziasztok!

    Barátnőm notijával (Sony VGN-CS21S) lenne 1 "kis" gond, mégpedig hogy a VAIO felirat után, amikor a win7-et kezdené el tölteni, helyette ez a hibaüzi fogad:

    AHJRP is compressed
    Press Ctrl+Alt+Del to restart

    Rágugliztam, de konkrétan ez a hiba mintha másnál nem is létezne. Egyéb AHJRP-s hibákat talált, azok szerint vissza kellene másolnom egy megfelelő ahjrp.exe-t, de nem találok ilyet sem a win7 telepítőjében, sem a már feltelepített win7-en (asztali, 64bit).

    Próbáltam a win7 rendszer-helyreállítását, ami elvileg javított vmit, de ugyanúgy a fenti hiba jelenik csak meg.

    Újrarakni nem nagyon szeretném a rendszert, de azért szívesen várnám ha vkinek van erre vmi ötlete.

    Köszi előre is!

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    Sziasztok!

    Reméltem, hogy ide soha nem fog kelleni írni, de úgy látszik nem úszom meg. :(
    Tehát a probléma a következő: nem indul a gépem.
    Na jó :D kicsit bővebben:
    Bekapcsolom, hallom ahogy felpörögnek a vinyók, majd pár mp után kikapcsol. Aztán pár mp után magától indulna megint, de nem jut tovább és ez ismétlődne ki tudja meddig, de a néhányadik ilyen után inkább lekapcsolom hátul a tápot.
    Próbáltam már lehúzni róla szinte mindent (vinyók + a vga tápját, + a hátuljába menő csatlakozókat), de nem segített. Viszont ugyanezt eljátszotta már hétfőn is, akkor is játszottam vele egy darabig, hogy mindent lehúztam, aztán egyszer vmi oknál fogva csak elindult. De egyelőre logikát nem találtam benne.
    Sőt, hasonló problémám volt már bő 2 hete is, akkor kb 3-4szer kellett próbálnom elindítani, mire sikerült. De utána ment kb 2 hétig, ezért azt hittem, hogy csak egyszeri eset volt.
    A másik gond vele, hogy szintén kb az elmúlt 2-3 hétben kezdett elég sűrűn kékhalált dobálni, különféle .sys-ekre hivatkozva, mint pl.: tcpip.sys ntfs.sys, io.sys stb (vagy vmi hasonlók). Erre se jöttem rá, hogy konkrétan mitől lehet. Először gyanakodtam a videókártyára, mert az elég magas hőmérsékletet mutatott, és jópárszor pont filmnézéskor adta meg magát. De hétfőn kipucoltam a ventijét, így már teljesen normális a hőmérséklete, és kb 1 óra játék után sem ment sokkal feljebb. Ja és közben op.rendszert is cseréltem, win7-ről win8.1-re, de ugyanúgy jöttek a kékhalálok.
    Ami viszont érdekes, hogy a kékhalálok után ha újraindítottam a gépet, akkor sosem volt olyan, hogy nem indult volna el. Reset gombom nincs, tehát mindig csak a ki-bekapcs gombbal tudtam ezt megtenni.

    Vkinek vmi tippje van esetleg, hogy mi lehet a gond? Én a vga-t és a háttértárakat ezek után kizárnám. Ja és még a múlt héten futtattam egy egész éjszakás memória tesztet, ami nem jelzett hibát, így azt is kizárnám. Maradt az alaplap, a proci és a táp. Én legnagyobb esélyét az alaplapnak látom, vagyis inkább remélem, hogy nem a másik 2-nek van baja.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz zsoky #25903 üzenetére

    Sikerült szereznem kölcsönbe egy másik vga kártyát... Azt bepattintva elsőre elindult a gép. DE miután kikapcsoltam, hogy visszadugjam a korábban lehúzott cuccokat, majd indítottam volna ismét, már megint nem indult. Aztán lehúztam a tápról az 1ik kábelt amin 2 vinyó van, ismét elindult. Ilyesmivel eljátszottam még 1 darabig, de a lényeg a lényeg, hogy most sem teljesen egyértelmű (számomra legalábbis), hogy mikor illetve mitől csinálja
    A vga kártyát így kizárnám, mint hibaforrás. A 4 db memóriamodulból is 2-t már kivettem, hogy azok se fogyasszanak plusz áramot, de ugyanaz a helyzet. Szerintem továbbra is alaplap vagy táp... majd megpróbálom kideríteni.

    Kicsit más: Olyankor mi a helyzet, hogyha a vga-nak kellene külső táp is, de azt nem adok neki? Azért vmit akkor is kellene mutatnia, ugye?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz tiempo #25912 üzenetére

    Ad képet?
    Egyébként nálam is hasonló a szitu, ha kicsit visszaolvasol. Csak ez nem új gép. Nálam nincs kép.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés