Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laca500

    aktív tag

    válasz kkd #95 üzenetére

    Hát akkor ez így szívás.
    +2db. 2TB-sat meg nem akarok meg nem is tudok venni.
    Nem tudom, hogy raid1-re gondoltam-e. Inkább a raid5-re. Bár zfs-nél valami raidz1,2,3-ról olvastam.
    Úgy néz ki, hogy még mindig elég homályos ez az egész nekem.
    Ezt akkor hogyan kell értelmeznem?
    "Ha olvasáskor hibát talál, a poolban meglevő redundancia segítségével javítja; ha nincs redundancia, I/O hibát kapunk, és nem férünk hozzá a hibás adathoz. Ez nem mindig jó." A redundancia tulajdonképp a tükrözés? Vagyis a raid1?
    Azt hittem, hogy zfs-nél a pollba csak becsatolom a lemezeket és valami mirror beállítással meg is oldódik a hibás lemez kicserélése és itt már nem raid1-ként működik. Pont azért lett volna jó, mert nem egyforma méretűek a lemezeim. A raidz1 lenne még talán jó, ami elméletileg a raid5, de ez meg ha jól értem nem bővíthető több lemezzel. Bár itt is elég nagy kapacitást buknék. 1+1,5+2+2=lenne belőle 4TB-t, ha a legkisebb ami számít, amin tudnék tárolni 2TB-nyi adatot duplán. :F :Y
    Vagy talán még az lenne a legjobb, ha a 2 2TB-ost egymással és az 1 és 1,5-t is egymással tükrözném. Így csak 500MB-ot buknék. Á ez így nem jó, mert az 1TB-ost meg kell hagynom a winnek.
    Jó kis fejtörő ez.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz kkd #95 üzenetére

    "lehet minden vinyó külön mappa/megosztás esetleg. én ezt használom."

    Ez így nekem is megfelelne. Azt megtudod mondani esetleg, ilyenkor hogyan lehet megoldani, hogy egy media player lássa az összes megosztott mappát NFS-en keresztül? (SMB nem jó, lassú az átvitel) Az a problémám, (ezért szerettem volna 1 mappa alá tenni valahogy a lemezeket) hogy a player egyszerre csak 1 mappát lát NFS-en keresztül. Tehát ezzel a megoldással egyszerre csak egy hdd-t tudok megosztani és, ha a lejátszani kívánt film egy másikon van, akkor kereshetem meg a hálózaton a másik megosztott mappát (hdd-t).

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Új hozzászólás Aktív témák