Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz pschio #2664 üzenetére

    Hááát, nem tudom. Nem tartanám izazán jó megoldásnak.

    Most egyébként ott tart a dolog, hogy a szerver hosts fájljával sikerül a proxyn (a szerveren lévő proxy) keresztül netezőket lenyomni, a munkaállomásokon lévő hosts fájlokkal pedig a proxy nélkülieket.

    Ez mind szép és jó és kiválóan műxik is most már, de nem tudok így user szerint szelektálni, ez így tilt mindenkinek sajnos. :U A fizetős megoldások sajna nem igazán működhetnek nálunk. A meglévő szoftveres és hardware-es eszközeinkkel kellene megoldanunk a dolgot. No mindegy, próbálkozom azért. Mondjuk fura, hogy egy ilyen egyszerűnek látszó dolgot ne lehessen egyszerűen megoldani olyan nagyágyúkkal, mint az ISA Server pl. :U

    Csodásan tiltja a http-t user-enként szelektálva, de a https-el ugyanezen szabályon belül nem boldogul. Mindezt aközben, hogy ő maga a proxy is! Érthetetlen... :(

    Hmmm..... Most, hogy így leírtam, felmerült bennem valami: mi van, hogyha hosts-ban tiltom mindenkinek ugye, aztán ISA-ban meg engedélyezem csak azoknak, akiknek kell? Sztem a hosts lesz az "erősebb" és mindenkinek le lesz tiltva, de kipróbálom, mert érdekel... Minden a sorrenden múlik ugye, hogy melyik érvényesül előbb...

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz bobsys #2671 üzenetére

    Van olyan, amelyik nem SNMP-t használ topológia felderítésre?

  • sellerbuyer

    őstag

    100k alatt tudtok-e esetleg olyan wifi routert, ami kis-, vagy akár nagyvállalati környezetben megállja a helyét?

    Elsősorban az lenne a legfontosabb, hogy bírja a jókora listát tartalmazó mac szűrést és minél több wifin csatlakozó klienst kiszolgáljon gond nélkül.

    Én első körben vmi Cisco-ra gondolok, de azok sajna piszok drágák. :U

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Hedgehanter #2677 üzenetére

    Értem, akkor a small business-t ajánlod. Én is ezeket nézegettem, mint lehetséges olcsóbb alternatívákat. A drágát a Cisco többszáz ezres cumóira értettem. Azt csak utána vettem észre, hogy vannak ezek a small business megoldások. A probléma ezekkel csak az, hogy igazából csak egyetlen típust találtam Mo-n ezek közül, az pedig nagyon kicsi testvérkéje ezeknek, amiket Te linkeltél. Láttál valahol ezekből hazai kereskedőnél?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Hedgehanter #2681 üzenetére

    Hát ez a gáz, hogy itthon (igen, Mo.) sajnos ezeket a modelleket nem igazán lehet kapni azokat, amik kellenének, viszont külföldön (még az EU-ban sem) nem tudunk vásárolni bizonyos, rajtunk kívül álló okok miatt (hosszú). Hát még szétnézek, de akkor lehet, hogy valamelyik kisebb modell lesz a végén...

    Köszi a tippeket!

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Exomoon #2691 üzenetére

    Hali!

    OKJ rendszergazda:

    Az egész országban ez a leggyorsabb, legolcsóbb, ráadásul távoktatás. Úgyhogy pont ez az, ami neked kell és nem is Pest, úgyhogy még az is lehet, hogy közel esik hozzád:
    [link]

    Beszámítják az eddigi végzettségeidet (pl. szoftver üzemeltető), csak egy, vagy két konzultációra kell bemenni, de azokat igyekeznek hétvégére tenni és persze jó előre egyeztetnek mindenkivel. A gépterem már-már otthonos, egyszerűen jó oda bemenni és ott lenni. Ugyanez mondható el az oktatóról, a szervezőkről is (családi vállalkozás egyébként).

    Ha esetleg komolyan elkezded, akkor javasold már a jelentkezés során, hogy a rendszergazdaiba vegyék bele a webmester modult (ahogy sok helyen csinálják), így nem kell amiatt még egyszer vizsgázni, hanem egyben le lehet tudni. Ebben html, PhP, MySQL van benne, komplett dinamikus weboldalt kell elkészíteni a nulláról.

    Vizsgázni két alkalommal kell menni, mert annyira hosszú (webmester modul nélkül is), hogy egy nap alatt egyszerűen nem lehet letudni (pl. gép összeszerelés, szerver telepítés, stb.).
    Oprendszer tekintetében ha jó kedvében van a vizsgabiztos, akkor esetleg hagyja, hogy válassz, ha nem, akkor A és B lehetőség van, Windows, Linux. Mivel ez előre nem kiszámítható, így mindkettőben otthon kell lenni.

    Tudnod kell, hogy az OKJ rendszergazdában alapból benne van egy projekt menedzser modul is, ami ráadásul elég komoly. Szóval meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ezt a területet is meg kell ismerned, hogyha OKJ rendszergazdi szeretnél lenni. Ha további kérdéseid vannak esetleg, akkor írj nyugodtan privátba, amire tudok, válaszolok.

    Ha a webmester modult is beleveszik a rendszergazdiba, akkor a következő képességeket szerzed meg:

    - webmester
    - projekt menedzser
    - számítógépes rendszer karbantartó (rendszergazda)

    Mivel ezek fel lesznek vezetve a bizonyítványba, tehát látszani fog, hogy te ezeket tanultad, így bármely, ezekhez kapcsolódó állás betöltésére pályázhatsz.

    Ha esetleg nem veszik bele a webmestert, akkor azt külön esetleg leteheted, hogyha megegyeztek a csoporttal, hogy többen jelentkeznének rá. Ebben az esetben csak abból az egy modulból megszervezik nektek a vizsgát egy olyan alkalomra, amikor a rendszergazdák egyébként is vizsgáznak. Így két bizonyítványod lesz, egy rendszergazdai és egy webmesteri. Utóbbiban az összes rendszergazdai modul is benne van, így azokat a rendszergazda bizi megszerzése után természetesen 100%-al írják jóvá, tehát ezekből már nem kell vizsgázni, csak egyetlen modulból, a webmesteriből.

    A vizsgabiztosok egyébként Bp-ről érkeznek. Random módon váltogatják egymást azok, akik egyéb rendszergazda képzéseken is vizsgáztatnak, akár a fővárosban. Tehát ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy Pesten vmi menő helyen vizsgázol jó drágán, vagy vidéken, barátságos körülmények között, jó hangulatban, kb. harmad annyi zséért.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Exomoon #2691 üzenetére

    A gondom az, hogy nem tudom melyik mit takar pontosan, melyikkel érdemes kezdeni...

    Kezdeni mindenképpen az OKJ-vel érdemes szvsz.

    Az OKJ-n kívül általad felsorolt másik kettő csak akkor szükséges, ha nemzetközi szinten szeretnél elhelyezkedni, vagy Magyarországon igen komoly helyen, pl. nagyvállalatnál szeretnél dolgozni. Méregdrága és angol nyelvű képzések, valamint ha jól tévedek, ezek tényleg többnyire Pesten vannak.

    Az OKJ-s az országon belül bőven elég az elhelyezkedésre általánosságban véve. Emellett sokkal szélesebb körű ismereteket takar, mint a másik kettő. Azok inkább specializáltak és egy bizonyos oprendszerből + egy-két kiegészítőből lehet magas szintű képzettséget szerezni általuk.

    Nekem eléggé sznobnak tűnnek, de ez csak a szubjektív véleményem. Akkor, amikor a 12 éves Pistike otthon lazán Linux kernelt ír/fordít, szerintem a félmilkás Win2003 képzés után titkos Microsoft weboldalakhoz való hozzáférést, meg hasonló sznobcsalogató dumákat hirdetni min. röhejes. Ezek a szervezők igyekeznek elhitetni az ilyen képzéseket elvégzőkkel, hogy utána min. félistenek lesznek és persze betegre fogják keresni magukat egy nemzetközi nagyvállalatnál.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Exomoon #2701 üzenetére

    Na akkor tegyük rendbe a dolgot.

    Az OKJ számítógéprendszer-karbantartó valóban nem felsőfokú, hanem emelt szintű szakképzés.
    DE:
    Ez maga a rendszergazdai szakma, rendszergazdai végzettség, nincs más. Nincs tehát olyan, hogy felsőfokú rendszergazda. Fősulikon nincs olyan, hogy rendszergazdai szak. Mindenféle informatikus van (pl. gazdinfo, stb.), de rendszergazda nincs. Tehát a köznyelvben rendszergazdának hívott foglalkozást ezzel a szakmai végzettséggel lehet betölteni (többek közt).

    Gondolom, néhol ezért is hívják felsőfokúnak, mert mégsem középfokú és nincs más, ennél magasabb fokú rendszergazdai képzés (ergo tekinthető ez a felsőfokúnak).
    PLUSZ:
    Az emelt szintű szakmai végzettség gyakorlatilag minden tekintetben megegyezik a felsőfokúval, foglalkoztatás szempontjából. A közalkalmazotti törvény pl. kimondja, hogy minden szempontból úgy kell tekinteni az emelt szintű szakmai végzettséget, mintha diploma nélkül elvégzett felsőfokú lenne. A bértáblázat szerint is, tehát a felsőfokúakkal megegyező E kategóriába sorolják.

    Más:

    Modulok, amikből vizsgázol OKJ rendszergazdain:
    Számítógép kezelés, szoftverhasználat, munkaszervezés.
    Projektmenedzsment (ez nem piskóta szintű, gyakorlatice megegyezik egy projekt menedzser által tanulttal, egy komplett könyvet be kell seggelni, a gyakorlatban a Microsoft-os proggyt kell hozzá használni).
    Hardveres, szoftveres feladatok (rakj össze egy gépet és telepítsd fel kompletten).
    Számítógépes rendszerek fizikai kiépítése.
    Számítógépes rendszerek szoftveres telepítése.

    A vizsga nehézsége attól függ leginkább, hogy épp milyen vizsgabiztost fogsz ki, de nem kell aggódni.

    A távoktatásnál gyakorlatilag teljesen magadtól tanulsz, természetesen emailben mindig lehet konzultálni az oktatóval, aki elmagyarázza, ha valamit nem értesz, stb. Küldenek anyagokat elektronikus formában, amiket magadnak vagy kinyomtathatsz, vagy monitoron olvashatsz, de nem árt, hogyha még ezek mellett egyéb anyagokat is összegyűjtesz és olvasgatsz neten.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz MacCaine #2709 üzenetére

    Az nem mérvadó, hogy a különböző képző intézmények mit irkálnak össze.

    Mindig az aktuális, érvényben lévő Országos Képzési Jegyzéket kell megtekinteni és a számozás alapján el lehet dönteni, hogy melyik képzés milyen szintű valójában:

    OKJ

    Itt látható, hogy a számítógéprendszer karbantartó 54-es, tehát emelt szintű.

    Azt mondjuk nem nagyon értem, hogy pl. egy kommunikációs asszisztens viszont mitől 55-ös..., de ez már más lapra tartozik. :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz sellerbuyer #2713 üzenetére

    Még egy érdekesség:

    A projekt menedzser asszisztens felsőfokú (55-ös), amikor a rendszergazdának az egész projekt menedzsmentet meg kell tanulnia A-tól Z-ig és ez neki csak egyetlen modul!

    Szóval nem tudom, ki döntötte el, hogy a rendszergazda csak emelt szintű legyen, de jó nagy ...... lehetett. :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Egy adalék a középfok-felsőfok csalásokhoz, amiket a képző intézmények elkövetnek:

    A MESE (Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtó Egyesület) szervezett egy középfokúnak hirdetett újságírói képzést, fél éveset. A MÚOSZ (Magyaror Újságírók Országos Szövetsége) állt mögötte, illetve közös szervezés volt, ezért azt gondolta az ember, hogy ez aztán tényleg ott lesz a szeren, nem lehet semmi probléma. Egyébként pl. itt látható a bizonyíték (de gúgli kidob több találatot is rá): [link]
    Itt látható, mennyire színvonalasnak van meghirdetve a képzés és mennyire csábító.

    A képzés első néhány alkalmával több, mint 100-an voltunk, el sem fértünk egyetlen helyiségben, ezért ketté osztották a csapatot. Minden nagyon jól és szépnek indult, pl. a képzési díjat be lehetett fizetni több részletben is, aminek külön örültem.

    A képzés díja 110eFt volt, ami tekintve, hogy fél éves és tekintve a végeredményt (újságírói szakma) igen jutányosnak tűnt, ráadásul tartalmazta a vizsga díját is (ennek később még lesz jelentősége).
    Én nagyon vidékről jártam fel Pestre akkoriban erre a képzésre, tehát nekem az útiköltségem a teljes időszakra 150eFt körül alakult (busz). Nagyjából hetente egy alkalommal kellett feljárni konzultációkra, amik többnyire előadások voltak.

    Na nem akarom húzni a story-t, minden alkalommal egyre kevesebben és kevesebben lettünk, mert minden alkalommal kiderült valami újdonság a képzéssel kapcsolatosan. Én ezt először félválról vettem, akkor kezdtem el gyanakodni, amikor kiderült, hogy filozófiát is kell tanulnunk! Minek egy középfokú OKJ szintű újságírói képzésre filozófia? Ezt többen felvetették, a válasz az volt, hogy a fősulin is kell tanulni. Ez milyen érv?

    Na mindegy, ebbe még beletörődtünk, de sajnos romlott a helyzet. Egyre inkább elkezdtek olyan dolgokat követelni tőlünk, ami felsőfokú képzéseken szokott megjelenni, sőt igazából még azokon sem, hanem csak főiskolákon!

    Egy hónappal a vizsga előtt már alig voltunk 20-an. Követelték ekkor már tőlünk, hogy fizessük be az utolsó részletet is a képzésre. Befizette mindenki. Majd ez után közölték, hogy most tudták meg(!!!!!), hol fogunk vizsgázni, tehát melyik lesz a vizsgáztató intézmény. Kiderült, hogy a fősulin fogunk vizsgázni. Ott pedig állítólag kijelentették, hogy csak főiskolai szinten hajlandóak levizsgáztatni minket és főiskolai követelményekkel.

    Hozzánkvágtak egy rakat könyvcímet, hogy na akkor szerezzük meg és olvassuk el mindet 3 hét alatt. Készüljünk fel belőlük, mert ezekből is vizsgázunk. Majd kisvártatva közölték, hogy hiába vizsgázunk le, nem kapjuk meg a bizonyítványt, amíg nincs meg két nyelvből a min. középfokú vizsgánk!!!!!! :Y

    Egy fickó felállt és nyíltan közölte, hogy egyrészt csalásért feljelenti őket és a polgári pert már indítja is ezzel egy időben. Közölte vele az oktató, hogy csináljon, amit akar.

    Volt ott egy pár kis egyetemista pi...., akik ott ujjongtak, hogy de jó, hogy épp most fognak végezni és épp most teszik le a két nyelvből a vizsgát, így ők megkaphatják a bizit... Annyira síkok voltak, hogy nem értették, át lettek verve, mégpedig kőkeményen, nem lesz itt semmilyen bizi senkinek sem. Nyilván ezek után nekik külön kitaláltak valamit, ami miatt nem vizsgázhattak le.

    A lényeg az volt, hogy a lemorzsolódás miatt nem maradtak pénzüknél a szervezők, így azzal tudtak csak sakkozni, hogy a befolyt képzési díjból legalább már ne kelljen nekik a vizsgáztató felé a vizsgadíjat kifizetniük, de legalább is nagyon kevés embernek.

    Na szóval cirka 260eFt-al rövidítettek meg úgy, hogy az alkalmanként (3+3 óra!!!) utazgatást, kaját, az időmet, energiámat, stb. kényelmetlenségeket még bele sem számoltam. Mindezért kaptam egy nem mondom, hogy nulla szintű információ halmazt, de hát 260eFt-ot messze nem ért, még 25eFt-ot sem. Pl. nyomdász jött előadást tartani nekünk, ami egyébként végzett újságírónak jól is jön, de egy olyan, aki végül nem vizsgázhatott le, mit kezdjen ezekkel az infókkal?

    Hát ez az én átverés-történetem egy képzést szervező részéről.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz MacCaine #2716 üzenetére

    Aha, megtaláltam. Általános rendszergazda. Na ez nekem új, ezt eddig nem láttam. Az értelmét nem fogom fel, hogy minek kellett szétszedni?

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz MacCaine #2719 üzenetére

    Az igazán durva különbség: az általános rendszergazda kizárólag iskolai rendszerben oktatható. Ez pedig óriási megkötés.

  • sellerbuyer

    őstag

    Bagatell kis hülyeség, de végül is nem lehet megoldani így, ebben a formában:

    User kérése:
    Legyen nekem egy parancsikonom az asztalon, ami egy URL-re mutat! Erre duplán kattintva az IE nyissa meg az URL-t.

    Alapértelmezett böngészőnek maradjon meg a Firefox.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz bugizozi #2738 üzenetére

    Ez egyrészt nem megoldás, másrészt nem lehet, mert ragaszkodik a user az IE-s kezdőoldalhoz is, igaz, ezt nem írtam le, de azért nem, mert ez nem megoldás.

    Persze azt csináltam, hogy IE-t kitettem, aztán kedvencek sávból tudja indítani, de ez sem megoldás, pedig mondjuk kb. egy kattintással több csak. :)

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz bobsys #2739 üzenetére

    Bakker, én bénáztam el. Az idézőjelek közé írtam a paramétert. :W

    Tehát vhogy így:
    "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe http://valami.hu"

    Persze ez a helyes:
    "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" http://valami.hu

    Mindegy, köszi a tippet!

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz bugizozi #2742 üzenetére

    Hát igen, a user már csak ilyen. Vannak ilyen hülye berögzülései, hogy ha egy évben kétszer elindítja az IE-t, akkor az azzal az oldallal nyíljon meg, ami neki kell. Röhej, de ez van sajna, nekünk meg ugyi alkalmazkodnunk kell. :U

  • sellerbuyer

    őstag

    Én ezt nem értem... :F

    Utánajártam az egyik képzéseket rendező cégnél, hogy az 55-össel kezdődő általános rendszergazda vizsgába beszámítanak-e valamit az 54-esnek a moduljai közül és azt a választ kaptam, hogy semmit.

    Ez csak azért érdekes, mert tök ugyan azokról a modulokról van szó, csak szándékosan eltérő számozással látták el őket. Így erre hivatkozva minden(!) egyes modulból le kell vizsgázni, semmilyen(!) felmentést nem kap, aki az 54-est elvégezte.

    Méltánytalannak tartom a dolgot, különös tekintettel pl. arra, hogy amit az 54-eshez meg kell tanulni és amiből le kell vizsgázni projekt menedzsmentből, az az alfától omegáig minden! Ettől többet ebből a modulból egyszerűen nem lehet megtanítani. Akkor miért kéne egyszer már vizsgázottnak még egyszer levizsgáznia ebből a modulból? Érthetetlen. :(

    Magyarán hiába van meg a számítógépes rendszer karbantartó szakmád, egyáltalán semmit sem számít, hogyha meg szeretnéd szerezni az általános rendszergazda szakmát. Mindezt úgy (és most figyeljetek!!!), hogy az általános rendszergazda képzés jelentkezési feltételei között mindössze érettségi bizonyítvány megléte szerepel és semmi más! Ergo bármilyen utcáról beesett jött-ment megszerezheti a rendszergazda szakmát, csak azokat nem segítik hozzá, akik már elvégezték az emelt szintű megfelelőjét és esetleg már dolgoznak is rendszergazda munkakörben. Ez különösen azért izgalmas, mert az 55-ös általános rendszergazda vizsgához feltétel, hogy 90 nap rendszergazdai gyakorlatot szerezz! Ez milyen??? És még azon megy a nagy csodálkozás, hogy felhígul a szakma?!

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz pschio #2764 üzenetére

    Csak az a baj, hogy ha külföldön akarsz munkát vállalni (márpedig ebből az országból menekülni kell), kénytelen vagy ilyen idióta képzéseket elvégezni, mert kell a papír. Az 54-est nem ismerik el, az 55-öst igen. Az 55-öshöz meg nem számítják be a képzésen az 54-est... Lényegtelen, hogy mondjuk évekig dolgozol rendszergazdaként... pont ugyan ott kezded, ahol az, akinek mondjuk van egy érettségije és PC-t csak a TV-ben látott... Hihetetlen... :W

    Azért is dühít, mert (munka mellett) estin csak két félév lenne. Ráadásul ha beszámítanák az 54-est, akkor még ennyit sem kéne járni és egy rakás pénzt is megspórolhatnék... ehhh... :(((

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    S.O.S. segítségre lenne szükségem webszerver ügyben Linux guruktól.

    Desktop Ubuntuval és ISPConfig 3-al hajtok egy itthoni webszervert.

    Van egy új honlap, amin dolgoznom kéne, de nem regeltettem be még a hozzá tartozó domain nevet, nem sikerült még a folyamatot sem elindítanom, így több, mint két hetet várnom kell sajnos (Magyarország, én így szeretlek!).

    Ennek ellenére létrehoztam az ISP-ben az új domaint és mindent beállítottam, majd az új domainhez létrehoztam a website-ot és a létrejött 'web' mappába be is másoltam a teljes tartalmat (előre gyártott honlap rendszer).

    A problémám a következő:

    Ugye a domaint még nem tudom használni, ezért egy régi, már meglévő domainhez gyártottam aldomaint és azt irányítottam bele ebbe a mappába, ami az új, még nem működő domainhez lett létrehozva.

    Látogatóként a böngészőben egyszerűen 403-as hiba jön, nincs hozzáférésem a mappához.

    Érthetőbben:
    Nevezzük a régi domainhez tartozó usert web1-nek, a másikat, az új domainhez tartozót pedig web2-nek. Az újonnan létrehozott web2 mappa tulajdonosának már megadtam web1-et annak érdekében, hogy az aldomain-el hozzá tudjak férni. Ez sem működött, beírva a böngészőbe az aldomaint (természetesen vártam, amennyit kell, hogy frissüljön, nem ez a gond). Other-nek természetesen olvasási és futtatási joga meg van.

    Természetesen ha a régi domain mappáján belül egy almappát hozok létre és oda irányítom a régi domainhez létrehozott aldomaint, akkor tökéletesen működik.

    Az a helyzet, hogy így most egyszerűen nem tudok dolgozni a honlapon, mert azt nem szeretném, hogy fejlesztem, meg minden a régi domain mappájában, majd amikor beregelik az új domaint, akkor átpakolgatom, stb., mert szeretném már most a végleges helyén fejleszteni.

    A kérdés, hogy hogyan tudom használni a weboldalt a régi domainhez létrehozott aldomain-el az új domainhez létrejött mappából?

    Ha nem érthetően írtam le, szóljatok plíz és átfogalmazom, fontos lenne a segítség. Köszi előre is! :R

  • sellerbuyer

    őstag

    Sziasztok!

    Windows 2003-on ISA 2006 eddig működő PPTP VPN-je kívülről történő kapcsolódási próbálkozásra minden VPN kliensnek azt mondja, hogy a GRE protokollal gondok vannak a szerveren. Belső hálóról tökéletesen műxik, bár az autentikációnál itt is belassul, de aztán csak megy rendesen. Kívülről autentikációs próbálkozás sokáig, majd közli a GRE problémát.

    Gúgliban utánanéztem külföldi és magyar fórumokon, többen beleütköztek a problémába, de senki nem tudta megoldani. Egy bátor versenyző kikapcsolta az ISA-t egy pillanatra, úgy ment a VPN rendesen, én nem merem megtenni, de feltételezem, hogy nálam is ez lenne a szitu.

    Valaki esetleg járt már így, mi lehet a megoldás?

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gaborbol #3396 üzenetére

    Esélytelen, hogy kikapcsoljam az ISA-t, 150 gép, állandó próbálkozások, tutira megszívnánk... Ráadásul nem nyerek vele sokat, mivel eleve volt már aki próbálta és ment a VPN. Valamint ha megy anélkül a VPN, tehát tudom, hogy az ISA a ludas, attól még nem tudom meg, hogy ISA-n belül hol van a gond.

    Viszont a NOD32 valóban zűrös lehet! Ez nekem is eszembe jutott, mert kb. az új verzió felrakása után lett gond a VPN-el. A beállításainál már megnéztem, nem találtam olyat, ami bekavarhatna, viszont a lelövését még nem próbáltam, de meg fogom kockáztatni. A vírusoktól kevésbé tartok, mint az emberektől. :) Kösz a tippet! :R

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz RedNeck79 #3398 üzenetére

    Konica rendben van. Tonereket a bérelt fénymásolóhoz direkt előre küldtek jó párat, ezeket elraktároztuk. Így mire megérkezik postán a kifogyott toner, az már természetesen tartalékba megy, mert már rég kicseréltük a raktáron lévőkből.

    Távolról rálátnak a gépre, sőt saját net elérése van a gépnek, nem a mi hálónkat használj! Ha van megfelelő ember (technikus, rendszergazda) a cégnél/intézménynél, akkor adnak admin hozzáférést és azzal nagyon sok minden megoldható az ő technikusuk nélkül is egy egyszerű webadminban. Ez pl. egy nagyon jó dolog, jó pár problémát megoldottunk már így, időt, energiát spórolva meg mindenkinek. Ez jellemző egyébként a kijövő technikusaikra is, hogy minden trükköt, amit csak lehet, megmutatnak az illetékesnek a cégnél/intézménynél, pl. hibakód esetén hogyan lehet mégis tovább használni a gépet, stb. Persze így nekik is kevesebb vele a melójuk, szóval megint mindenki jól jár.

    Ha valami elromlik a gépben, ott kicsit már gubancosabb a dolog. 24 órás kiszállásra kötöttünk szerződést, de volt, hogy mondjuk 2 v. 3 nap múlva jött ki csak a technikus és az általa megrendelt cserealkatrész sohasem érkezett meg 1 hétnél hamarabb. Ez kicsit grízes, mert egyetlen igen komoly másolónk van tőlük és addig ez a gép állt, nem kevés melót felhalmozva egy hét alatt. Persze vannak egyéb fénymásolóink, de a durván nagy példányszámos másolásokat azokkal esélytelen megoldani normális minőségben és határidőre.

    Volt rá példa, hogy a kicserélt alkatrész után a gép nem vitt olyan vastag papírt a kézitálcából, amit előtte simán vitt és ez meg is maradt mai napig sajnos. Aztán pl. csere után helyrejött a képminőség, de húzott egy csíkot az új alkatrész... Szóval akadnak ilyen anomáliák, ezekhez vagy kihívjuk megint a technikusukat, vagy ha belefér, inkább legyintünk, mert pl. nálunk az utóbbi időben olyan sűrűn romlott el a gép (nagyon nagy igénybevételnek van nálunk kitéve), hogy a technikus minden héten kétszer jött. :) Ja igen! A gép alapból is rendkívül kényes a fénymásolópapírra! Nem esz meg bármilyet. Nekünk pl. a Canon 80gr-oshoz ragaszkodik.

    Mindent egybevetve azonban teljesen rendben van a Konica szvsz. :C

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz MeTaL #3404 üzenetére

    A Konica-nál az is jó, hogy közvetlenül velük állsz kapcsolatban, szerződéses viszonyban. Ergo ha valami baj van, akkor azt a leginkább illetékes oldja meg, nem egy semmi kis cég, aki vagy ért hozzá, vagy nem. Ha pedig nem, akkor plusz idő, pénz, energia, míg megkérdezi a gyártótól, hogy mit is kéne tenni, és/vagy beszerzi a szükséges alkatrészt.

    Egyébként a fixáló cserés hibakód esetén is tudod tovább használni a gépet probléma nélkül, mert az jóval az előtt szól, mielőtt tönkremenne bármi is, van még benne tartalék bőven, addigra meg úgyis kijön a technikus, mire valóban gond lenne. A Konica-nál pl. ezt simán elmondják, valamint megmutatják, mit csinálj és tudsz tovább dolgozni gond nélkül, más cégnél meg titkot csinálnak belőle, nehogy már használd a gépet "hibásan", mert tönkreteszed. :)

    A Canonnal nekem is az a tapasztalatom, hogy kispéldányos kisirodai, valamint otthoni gépnek elmegy, költségkímélő megoldás, de a strapabírás egyáltalán nem erőssége. Mi kisirodai cuccokat is inkább Minoltát vettünk oda, ahová pl. színes lézernyomtató kellett. A Xerox jöhetne még szóba, de egyrészt méregdrága, másrészt én nagyot csalódtam benne. :(

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Egy nagyon fontos feladattal kapcsolatosan kérném a segítségeteket:

    Hogyan tudom azt megoldani, hogy ha egy MAC cím felbukkan a hálózaton, akkor arról kapjak automatikus értesítést anélkül, hogy én figyelném manuálisan? Az sem ártana, ha az időpontot is megkapnám.

    Laptopról van szó és wifin várható a feltűnése. A wifi routerek zónánként vannak elhelyezve, így beazonosítható lenne elvileg, hogy ha csatlakozik a laptop, akkor melyik zónában is tette. A gond az, hogy ezt képtelenség ugye manuálisan figyelemmel tartani egész nap, ráadásul sok routerről van szó. Nekem már az is megfelelő lenne, hogyha egyáltalán a rendszerben, a szerveren figyelné valami a laptop wifi adapter MAC-jének feltűnését és mondjuk logolná nekem a pontos időpontot.

    Van ilyen megoldás?

    Windows 2003 Server, ISA 2006 van.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz bugizozi #3542 üzenetére

    Hát a gépnévre sajnos csak tippelni tudok, a MAC cím azonosítása lenne a tökéletes megoldás, mivel azt pontosan tudom.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz sellerbuyer #3545 üzenetére

    Megnéztem a feltételezett gépnévvel, de sajnos csak 7 napos log van, ebben nincs benne.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz MeTaL #3559 üzenetére

    Én minden ilyen usernek megmutattam, hogyan tudja az adaptert letiltani Win-ben. Kivétel nélkül mindenki elsajátította egy-két bemutató után, mivel érdekük volt (kábelen gyorsabb és stabilabb elv alapján). Az otthoni wifire átállítást is pillanatok alatt megtanulták, mert érdekük fűződött hozzá... Azt kell mondani nekik, hogy ha wifin maradnak, akkor csúnya vírusparazitarágcsálóocsmányságok másznak rá a gépükre és felzabálják az adataikat. A vírus szóra minden laikus user ugrik azonnal és simán betanulja még az AD konfigurálást is ha nagyon akarod... :D Szerintem ennyi a megoldás. :U Ja, és tök büszkék magukra, hogy ilyen bonyolult és komoly dolgot meg tudtak tanulni! Két legyet egy csapásra. :B

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz jerry311 #3547 üzenetére

    Köszi a tippet, a Splunk tényleg kicsit ágyú-veréb formáció lenne.

  • sellerbuyer

    őstag

    Feladvány (parajelenség!):

    Kb. egy hete több különböző, wifin lógó notinál is jelenség:

    Ilyen IP-t kap (valahonnan) kb. (fejből nem emlékszem pontosan): 169.123.253.88, ehelyett: 192.168.100.xx. Nincs átjáró adat, nincs semmi egyéb adat, csak kap egy IP-t, ha jól emlékszem, talán IPv6-ot is... Természetesen 'Nem azonosított hálózat' és nincs net. Van amelyik ilyen állapotban leledzik mondjuk negyed órát, de van, amelyik akár két órán át is ezt csinálja, majd magától helyrejön, hozzá sem kell nyúlni.

    Egyik notiban helyrejött a helyzet attól, hogy megadtam kézzel a DNS kiszolgálónak a szerver IP-jét, másikban nem jött helyre, maradt pontosan ugyan az a fals IP.

    Rejtett az SSID, WPA2 AES. Wifi routerek zónánként más és más, mindegyikben DHCP kikapcsolva, csak a szerveren üzemel.
    Csak egy hete van a jelenség kb., de ez idő alatt több zónában is jelentkezett, naponta többször. A notit hiába viszed át egyik zónából a másikba (másik router), a jelenség megmarad.
    A fals IP-s notin kívül viszont minden más wifis cucc rendesen üzemel. Volt, hogy az ilyen noti mellett volt közvetlenül az enyém és azon tökéletes volt a wifi, többszöri csatlakozás, adapter ki-be kapcsolgatás után is, míg ugyanezen próbálkozások a fals IP-s notinál nem jöttek be, stabilan jött valahonnan ez az IP. A szerverünk elvileg nem adhatott ilyen IP-t, gyakorlatilag teljesen kizárt.

    Ötlet? :)

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz jerry311 #3565 üzenetére

    Ahha, default IP-re gondolsz, az nem csak XP-nél volt? Ez lesz a ludas, de akkor meg mi a frászért nem éri el a szervert a noti? Mert az APIPA elvileg nem szabadna, hogy működjön a DHCP ellenében... A szerver nem vacakolhat, mert akkor a többi DHCP-s gép is bajban lenne...akkor meg egyszerűen elfogyott az IP, az van...

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz jerry311 #3567 üzenetére

    Hát akkor egyre gondoltunk! :DDD :C

    Hát ez a gond, hogy én se látom, mert most pár napig ugye nem vagyok bent. IP biztos, hogy nincs elég, de eddig nem volt különösebb gond ebből. Egy hete történhetett valami, ami miatt többen kezdték el használni a wifit... no majd kinyomozom! ;]

    Egy megoldás lesz erre, szépen leszűkítem a DHCP tartományt, aztán annyi IP-n fognak osztozni a wifisek (privát mobil, netbook, stb.), amennyit kapnak, slussz-passz. Ezek a fontosabb melós wifis laptopok, meg PC-k meg szépen mennek statikusra (bár már az is alig van, de csinálunk! :) ), aztán szevasztavasz, panaszra lehet menni a sóhivatalba (mert lesz panasz, az tuti)... ;]

    Köszi srácok a tippeket, ötleteket! :R

    U.i.: Azért nem jutott eszembe a default IP, mert az elvileg 255.255.0.0 mask-al járna együtt, itt meg nem volt semmilyen maszk, fura volt az egész, csak IPv4 meg 6 volt talán és semmi egyéb adat... Szellem a gépben. :)
    ipconfig /all volt persze, de sajna csak a MAC-re figyeltem, megnéztem, hogy a routerekben benne van-e, persze benne volt.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz jerry311 #3569 üzenetére

    Jesszus, dehogy. Elég ha annyit mondok, hogy ADSL 6/1Mbit (utóbbiból a fele sem szokott meglenni valójában), lóg rajta összesen vagy 170 gép, két szerverrel... Szerinted bővítsük még? :DD :C

    Különben is, amiről szó van, ezek privát dolgok, amit nem kell kielégítenünk, csak jófejségből tettük... Szóval terheljék a hálót otthon a mobilos FB-ozással, meg Youtube-ozgatással.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz jerry311 #3571 üzenetére

    Gondolkodtam már CFos(speed)-ban, de akik már használták nagy rendszeren (hát mit mondjak, nem voltak sokan), mind azt javasolták, hogy inkább ne, mert valamiért nem bírja lekezelni rendesen, több gond van vele, mint amit nyer az ember. Egyetlen jó megoldás egy normális bérelt vonal lenne. Hát ki van tűzve célként, van már ajánlatunk is rá, reménykedünk, hogy összejön a közeljövőben. :U

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz jerry311 #3573 üzenetére

    Van, de ez a legjobb.

    Hardver... na hát az meg pénzbe lenne... ami nincs ugye...

    Az egyetlen jó megoldás (bár ez is pénzbe van, de ez legalább megéri) a jófajta net, hidd el. Az ADSL ilyen méretű hálón egy vicc, még úgy is, hogy kettő van belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Srácok, könyörgöm, valaki adjon már legalább egy tippet, mi a jófenét csináljak ezzel?

    Életet mentenétek, mert én már begolyózom ettől! Sehol nem találok rá megoldást a neten, senki nem tud semmi okosat mondani, csak a portnyitást, ami eleve megtörténik GRE-hez is ISA-ban, amikor aktiválom a VPN-t... Már a NOD32-őt is kikapcsoltam és teljesen ugyan az a probléma, már totál nem tudom, mitévő legyek?... :(

    Bentről tökéletesen megy a VPN, viszont kívülről, a net felől egyik VPN-es user sem tud csatlakozni, mindenkinél ugyan ez a hibajelenség.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz brd #3639 üzenetére

    Sajnos ilyen szintű "bűvészkedésre" nincs lehetőség a nyári szünet előtt, viszont pont a nyári szünetre legkésőbb mennie kéne a VPN-nek. :(

    Iskola, közháló van (volt Sulinet) és évekig tökéletesen működött minden VPN-es user-nek (nekem is), aztán volt Win frissítés, NOD32 új verzió telepítés és kb. egymillió tiltás bevezetése ISA-ban. Utóbbit kinyomtam, nem használt, NOD-ot kinyomtam, nem használt, Win frissítés visszaállítás még nem volt, mert hát mégiscsak működő, aktívan használt szerver... Szóval a lényeg, hogy szolgáltató engedélyezi, ott tutira nincs gond.

    Nagyon durván utánaolvastam neten. Senki senkinek nem tudott segíteni, viszont az egyik legrészletesebben leírt esetben, teljesen ugyan ennél a konfignál ISA (bátor) kikapcsolása után ment a VPN rendesen. Feltételezem, hogy nálunk is ez a helyzet, tehát ebben lesz a gond valahol, pedig a VPN-t érintő konfighoz nem lett nyúlva egyáltalán. :F
    ISA valahogy kívülről nem engedi a GRE-t, csak belülről...

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz brd #3641 üzenetére

    Sajnos a nyárig nem lesz lehetőség a tesztre. Nyáron meg már mennie kéne... :O

    hogyan működhetne, ha az ISA-t kikapcsolod?
    A Win-é megy akkor.

    A régebbi szabályrendszerre visszatérés (a még működő VPN-el) az volt, mikor kiiktattam a milliónyi tiltást. Sajnos így sem ment a VPN. Annyira eszméletlenül stabilan nem megy, hogy hihetetlen. Bármit csinálok, de jóformán bármit, nem változik. Csak ha nagyon elkonfigolom szándékosan a VPN-t, akkor jön más hiba természetesen, de amint jól van konfigolva, azonnal dobja a GRE hibát.

    Az sem piskóta, hogy volt olyan, akinél tökéletesen működött a VPN, majd (valamiért, már nem emlékszem) mentette az ISA beállításokat, majd ISA-t legyalulta, újra felrakta, beállításokat felnyomta és már GRE hiba jött! Szóval totálisan ugyan azokkal a beállításokkal, amikkel az előző ISA VPN működött, az újonnan felrakott, tök ugyanolyan ISA VPN már nem ment! Szóval ez a nem semmi... :W

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz MeTaL #3671 üzenetére

    Nem értem a bonyolult megoldások lényegét. Minek a szervert ezzel terhelni?

    Miért nem jobb, ha minden user (amelyiknek szükséges) egyszerűen közvetlenül eléri a hálózati nyomtatókat, amiknek természetesen fix IP-t kell adni? Hozzáférés szabályozásnak meg bőven megteszi szvsz., hogy a nem kívánatos gépeken nincs telepítve a nyomtató driver, az egyszeri usernek úgy sincs joga telepíteni, így meg sem tudja kerülni. Arról nem is beszélve, hogy a hálózati nyomtatókban már van tűzfal lehetőség.

    Hol tévedek?

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz InfiniteReality #3676 üzenetére

    Miért kellene a user-nek magának telepítenie a drivert? Én életemben nem hallottam még ilyet, hogy bármelyik user telepíthessen bármit is az én általam karbantartott gépekre, "hálózatra". Azt is nehezen tudom elképzelni a szegényes fantáziámmal, hogyan lehet egy egyszeri user rendszergazda akár lokálisan is. Na hát megint tanultam valamit (a lusta rendszergazdákról) :U .

    Egyszer egy idegen, épp létrejövő... hogy is fogalmazzak finoman... állami intézménybe(!) hívtak gyors segítségnek. A távoli szerver rendszergazdájával tartottuk a kapcsolatot, telefonon instruált... Azzal kezdte, hogy ugye a user-t tegyem át lokális rendszergazdának... Aztán mondtam neki, hogy csak a folyamat végén majd el ne felejtsem visszatenni, szóljon rám... Azt mondja, hagyjam csak így, jobb így, legalább nem fognak a user-ek nyígni folyton, hogy ezt sem tudják elérni, meg telepíteni, meg azt sem... Jelzem, hogy olyan szinten voltak laikusok a T. user-ek, hogy némelyik a bekapcsoló gombot nem találta! Picikét lepődtem csak meg... :) Mondjuk én napi 8 órában a helyszínen lévő rendszergazda vagyok, nem egy távoli support... Nagy különbség... :K

    Ennyi erővel akkor minek a rendszergazda? Intézzen magának mindent a user azt jónapot. :U

    Jó, kicsit szélsőséges a véleményem. Elismerem, hogy bizonyos körülmények között természetesen jó a printszerver (pl. ócsó support), de én erre külön szervert /routert üzemelnék be, az zicher. :K Mondjuk nálunk elég durva a nyomtatóforgalom. :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Egy gyors helpre lenne szükségem.

    Lehet, hogy triviális a megoldás, de nem bírtam rájönni:

    Címtárszolgáltatás sérült a Win 2003 szerveren. Elindítom címtárszolgáltatás helyreállítása csökkentett módban, de ilyenkor is kéri a rendszergazdai azonosítót, jelszót (azonosítót ugye be is írja előre). Igen ám, csakhogy épp a címtárszolgáltatás hibája miatt (sőt ilyenkor ugye be sem töltődik a címtárszolgáltatás) nem fogadja el a helyes jelszót. Próbáltam kitörölni az azonosítót, nem megadni semmit, úgy sem enged be, meg sehogy sem. Magyarul be sem tudok lépni ahhoz, hogy helyre tudjam állítani az AD-t.

    Mi a megoldás? :F

    Utánanéztem leírásnak, amiben sajnos csodálatos módon kihagyják azt a tényt, hogy ilyenkor is be kéne tudnod vhogy lépni, de nem fogsz tudni...

    Pl.: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Mindenkinek köszönöm a segítséget, sajnos a belépés probléma még nem oldódott meg.

    Anno, mikor átvettem a rendszert, megkaptam természetesen az enterprise admin jelszót az előző rendszergazdától, majd az AD-ben megváltoztattam és ennyi. Sajnos a papír a régi jelszóval már nincs meg. De szerintem azzal sem érnék sokat, mert az is csak egy, az AD-ben megadott jelszó volt, nem pedig a telepítéskor megadott. Nagy eséllyel a telepítéskor megadott jelszót senki nem tudja, sehonnan sem kereshető vissza.

    No ilyenkor mi a teendő? Hogyan tudom helyreállítani ilyen feltételek mellett a címtárszolgáltatást? :F

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz kraftxld #3991 üzenetére

    Hát kb. nekem is ennyi infóm van, míg nem tudok belépni.

    Klímaberendezés hiányában a szerver random újraindult túlmelegedés miatt. Ami nagyobb baj, hogy valami épületes barom úgy kötötte be, hogy mindkét tápját rákötötte a UPS-re, ami szintén lekapcsolt folyton túlmelegedés miatt, de mivel ugye egyik táp sem volt közvetlenül a dugaljba kötve, így persze lekapcsolta a szervert folyton. Na ezt eljátszotta pár napig, aztán már automatikus újraindításnál a boot során össze-vissza hibázott, fagyott, minden kínja volt, de mikor manuálisan indítottam újra, szépen felállt, gond nélkül. El is ment a következő túlmelegedésig. Na aztán bemondta az unalmast, közölte, hogy a címtárszolgáltatás nem tölthető be, mert sérült. Ennyi. Kb. ennyi infóm van nekem is így, hogy be sem tudok lépni.

Új hozzászólás Aktív témák