- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- iPhone topik
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Realme 8 - az igazi nyolcas
- Ezekben a változatokban lesz elérhető a OnePlus 13 Kínán kívül
- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
gaborbol
őstag
Hello,
Van egy ugyfel egy regebbi Dell R710-es szerverrel amin ESXI 6 fut 1 db VM-mel ami egy SQL szerver.
Raid vezerlo Perc: H700 512 Mb cacheVolt neki 12 darab 15K 300GB raid 10 be ami ezt hozta:
Kicsereltuk 8 db Samsung 850 pro raid 10-re:
Ha jol sejtem akkor ennek jobban kene uzemelnie es valoszinu az oreg raid controller nem birja a tempot?
Mivel eleg csorok tegyek be meg egy H700-ast 512 vagy 1 Gb rammal es osszam szet a 8 ssd-t 2X-4 re?
Nem merek egy Dell H730-as uj kartyat berakni a szerverbe, mert a Dell backplane is oreg amibe a raid vezerlo csatlakozik mielott az SSD-hez erne a rendszer. Vajon jol sejtem, hogy az csak kidobott penz lenne?
[ Szerkesztve ]
-
Flowtation
őstag
Sziasztok!
Nekem ez a virtualizáció egy fehér folt, ezzel kapcsolatban tudnátok nekem információkat, leírásokat, bármit adni, ahol el lehet indulni ilyen irányban? (eleinte jó lenne magyarul, aztán ha belejövök angol is oké). Én eddig csak a suliban találkoztam virtualizációval, olyan szinten, hogy virtual boxban telepítettünk win és linux oprendszereket, nyilván a pusztán a virtualizálás azon nyilvánvaló előnye miatt, hogy nem konkrét gépekkel kellett dolgozni. De engem ezen túlmenően is érdekelne a dolog, olyan alapvető dolgokban is, hogy miért kell/jó/ajánlott, mik az előnyök,hátrányok, mikor érdemes és nem, stb.,stb. Ugyan általános iskolában dolgozom, itt egyáltalán nem létszükséglet, de a saját érdekeim is azt kivánják, hogy minél többet tudjak. De ha tanulhatok vele és még hasznosítani is tudom, akkor miért ne?Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.
-
olloczky
senior tag
válasz Flowtation #15555 üzenetére
Pont ma jutott kb ugyanez eszembe
Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!
-
gaborbol
őstag
válasz X Factor #15554 üzenetére
Koszi! Akkor azert nem elborult a helyzet annyira.
Szoltak, hogy lassu az SQl szerver, es miota kicsereltuk az osszes gepukben a HDD-t SSD-re mennyivel gyorsabbak, ki tudnank-e cserelni a szerverbe is esetleg.
Kicsereltuk, es mondjak, hogy meg mindig 3 ora egy report export ami pont annyi ido mint az SSD install elott.
Most beleptem a gepre ahol a varazslat tortenik, es SQL-bol osszeszamol 449 oldalt a progi amit egy laptopon wifi-n keresztul kiokad excel-be a gyar masik felenMost megprobalom ugyan ezt a szerveren kilokni excelbe, hogy ott mennyi az annyi.
[ Szerkesztve ]
-
sanzi89
addikt
Tudtok arra esetleg valamilyen magyarázatot, hogy miért van különbség a DHCP szerveren belül található Display Statistic értékei meg a valós kiosztott IP-k listája között?
Windows Server 2012 R2 DHCP szerepkör szolgálja ki a funkciót. A DHCP Scope a 192.168.1.20-192.168.1.254 tartományt fedi le összesen 235 kiosztható IP-vel. Mint a mellékelt képen látszik azt írja, hogy 195 cím van használatban, holott az Address Leases menüpontban összeszámolva csak 91 darab IP címet látok kiosztva. Mi okozza az aránylag nagy eltérést?
"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."
-
-
sanzi89
addikt
-
letix
senior tag
Hi,
Korábban tervezgettem tanulás céljából építeni egy 2 node-os failover clustert közös storage-al iSCSI alapokon. (2012R2)
Virtuális környezetben beállítottam MPIO-t az iSCSI-hoz, így a 2 node 1-1 külön subneten képes csatlakozni a storage 1-1 dedikált kártyájához (nincs nic teaming), az MPIO-t Round-Robin-ra állítva a sávszélesség a duplájára emelkedett, láthatóan működik a Multipath.
Fizikai környezetbe is szeretném átültetni ezen beállítást, a hálózathoz szükséges eszközökkel viszont kicsit elakadtam. Node-onként 1 kártyával és a storage 2 kártyával (nic teaming) szépen működik a cluster, viszont az MPIO-t itt is szeretném megcélozni. Az iSCSI-hoz minden érintett gépben 2-2-2 kártya van.
Kérdéseim.:
1.: 1db non-smart Gbit switch-en ha külön subnet-be teszem a fenti virtuális környezet alapján a kártyákat, működhet-e így az MPIO és a dupla sávszél, azaz a Multipath feltételei teljesülnek-e? (a redundancia egyelőre nem szempont)2.: amennyiben az 1-es válasza nem, úgy elég-e ha vásárolok egy managelhető Gbit-es switchet, melyen a subneteket (3-3 kártya, 1-1 node és 1 storage VLAN-onként )külön VLAN-ba teszem és az adott switch szolgálja ki a kártyákat. Ez így már Multipath?
3.: ha esetleg a 2-es is nem, úgy mindenképp érdemes a subneteket külön switch-el összekötni? Ha csak ez az út járható, úgy itt elég a nem managelhető switch, vagy ide is szükséges a VLAN?
Remélem érthetően fogalmaztam.
Köszönöm előre is.
udv
letix[ Szerkesztve ]
don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok
-
1, elvileg működik, gyakorlatilag nem egészséges konfig.
2, Ez simán megy, VLAN-al szoktuk csinálni, hogy egy switch-en vagy akár stack-en szétválasztjuk a különböző forgalmat (managemet, VM traffic, live migration, iscsi, stb)
3, Amire te használni akarod egy sima VLAN képes gbit switch jó lesz.| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
letix
senior tag
válasz kraftxld #15565 üzenetére
Köszönöm a válaszod, jól hangzik
Gondolom akkor a 3.pontban említett 2db nem managelhető switch is járható út.Van esetleg neked, vagy másnak tapasztalata Cisco SLM2008 vagy SG200-08 eszközökkel? Első az elődje a másodiknak. 11 és 14k-t kérnek érte, tesztelési lehetőség van. Érdemes ilyenbe belevágni, vagy akkor már inkább kicsivel többért 24portosat?
Köszi,
letixdon't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok
-
SG200-al igen, egy ügyfélnél szoptunk vele Hyper-V + teaming ügyben, az RDP eldobálta a kapcsolatot, és nem jöttünk rá, hogy miért.
De lehet csak a hálózatuk miatt mivel nagyon kócos, meg rengeteg kis switch volt még egymás után rákötve. Aztán egy Netgear-ra átraktuk a dolgokat, ott minden ment simán.De amúgy ezen kívül még rengeteg helyen van, nincs velük semmi gond, és tudják rendesen a VLAN-t.
| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
válasz Flowtation #15555 üzenetére
Konkrétan mi a kérdés? 1001 virtualizációval kapcsolatos leírás van mindenfelé.
Ismerve a sulis helyzeteket, meg ide is amilyen kócos cuccokról írtok a következő alap dolgokat érdemes megfogadni.
- 2017-ben aki fizikai szerverre nem hypervisort telepít, az nem sikeres ember
- Csak akkor foglalkozzatok VMware-vel, ha van rendes vas ami a HCL-en rajta van, pénz vCenter licenszre, meg normális mentőprogira. Minden más esetben Hyper-V
- A Hyper-V-t megkapjátok a Windows OS részeként, vagy lehet használni az ingyenes Hyper-V szervert is.
- Erre vannak rendes mentőprogramok, ingyenesek is (Veeam Endpoint pl) és mindenféle VM fut rajta, 2012 R2 óta a szedett-vedett linux-ok is.| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
-
DopeBob
addikt
válasz kraftxld #15567 üzenetére
Nekünk is hasonló gond volt SG200-al. Régi gigabites 3Com megmurdált, egy ilyen került a helyére elkezdett szakadozni a kapcsolat. Előtte nem volt gond a gigabittel, cisco-val igen. Kábelezés mondjuk elég régi, mintha érzékenyebb lenne rá Nem tudom, van e ilyen, fura volt. 100Mbit-en simán ment. (3 ilyen végpont volt kb 40-ből, nem a switch a rossz! )
MZ/X
-
wetsom
tag
Sziasztok!
Windows 7-es gépet szeretnék sulixerveres (elvileg samba 4) tartományba léptetni, de a következő hibát dobja: "Nem sikerült feloldani egy tartományvezérlő DNS-nevét abban a tartományban amelyhez folyamatban van a csatlakozás. stb...". Az lenne a kérdésem, hogy windows 7-ben, vagy a sambaban keressem a hibát.
[ Szerkesztve ]
-
Upo
addikt
válasz wetsom #15571 üzenetére
Felvetted a gépet a weben egy gépterembe? Mintha úgy rémlene hogy a nem regisztrált gépeket nem nagyon akarja felvenni a domain-be. Pár hete telepítettem friss win7sp1-et, nem kellett már semmi regedites trükk, simán felment.
De ha nem boldogulsz akkor miért nem írsz a supportnak? Nekem eddig mindent megoldottak.Szerk. (#15573):
Elolvastad a telepítési útmutatót, urambocsá az adminisztrátori kézikönyvet?
Hogy lehet bent rossz dns amikor dhcp-n mindent jól lead??[ Szerkesztve ]
Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"
-
iwu
addikt
válasz olloczky #15569 üzenetére
mint bárhol máshol...régi cikk, de...
ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...
-
Upo
addikt
válasz olloczky #15575 üzenetére
A sulix fájl szerverként közelében sincs a windows kifinomult jogosultság kezeléséhez, ez nagyon hiányzik (ez a harmadik sulixos tanévünk). De mivel váltod ki a weben konfigurálható teremkezelést, internet szabályozást, jogszabályoknak megfelelő kötelező tartalomszűrőt, az órai feladatkiosztást-beszedést, otthonról elérhető fájlkezelőt, lecke beadást, 1 gombnyomásos érettségi módot?
Komolyan érdekel, mert mi is terveztük, hogy nyáron valahogy a kettőt össze kéne fésülni a kettőt, windows server adná az AD/fájl szerver részt, a sulix meg a net/géptermek/proxy és a fentebb írt dolgok kezelését amennyiben összehozható. Például erre is jó a virtualizálás. Végre több év könyörgés árán elértük, hogy lett egy használt Dell R710 szerverünk (2xQuad xeon HT, 24GB ram, H200, 2x146 sas+2x2TB sata fért bele a keret enyhe túllépésével) a 15+ éves 603-as foglalatú öregúr helyett, és kár volna elpazarolni az erőforrásait egyedül a jelenleg fizikailag telepített 32 bit only (!!!) sulix szerverre. Akkor nem volt annyi idő hogy a még ismeretlen virtualizálásba belevágjunk mert nagyon jött a tanév kezdés. De most nyáron belevágnánk a dologba.
Szóval ha tudsz megoldást ami win only, és nem drágább a megoldás mint a sulix (azaz 0 ft), akkor ne tartsd magadban, kíváncsi lennék rá. Gondolom nagyon nem kell magyaráznom a sulix lehetőségeit hogy tudjad mire gondolok, ennyire határozott javaslatot nyilván megfelelő sulix tapasztalat alapján adsz. UGYE?
Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"
-
pschio
őstag
Server 2016 Standarnál is van olyan, hogy ugyanazzal a kulccsal beaktiválhatok még egy VM-et HYPERV-n?
''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''
-
-
Flowtation
őstag
válasz kraftxld #15568 üzenetére
Na ezaz...nem vagyok sikeres ember. Alapvető fogalomhiányaim vannak. Mi az, hogy hypervisor? Mármint tudom, hogy olyan gép ami virtuális gépeket futtat. De akkor a laptopom is az, ha rajta van a Virtualbox és azon belül használok egy gépet? Gondolom erre van kifejezett szerver megoldás, a hyper-v?
De nagyon sarkosított esetben arról van szó, hogy egy csupasz w7-en fut a virtualboxban 3 vm, egy-egy, különböző funkcióval és ezek látják el a szerver szerepét? Most a fizikai paramétereket nem nézve persze.
Úgy képzelem el, hogy a fizikai gépen fut mondjuk, 3 db virtuális gép, az egyik mondjuk dhcp, a második fileserver, a harmadik meg akármi ami kell, wds, wsus, stb,stb. Jól gondolom?Sajnálom, hogy számotokra ennyire együgyű kérdéseket teszek fel, de egyre jobban úgy érzem, hogy tök felesleges volt a suli, max papir miatt számíthat, tudásban nincs sokkal több. Márpedig anélkül kitörölhetem a s..em. És ez bosszantó. Ha lenéztek, ha nem, ez van. Mindenki elkezdte valahol.
[ Szerkesztve ]
Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.
-
Fooler89
őstag
válasz Flowtation #15582 üzenetére
Szerintem az a baj, hogy nem olvasol utána és azt várod, hogy itt elmondjunk neked mindent. Ebben a topikban is találsz hasznos infót
upo: "weben konfigurálható teremkezelést" ez micsoda?
internet szabályozást = nálam pfsense (url szűrés, átírányítások stb. nagyon jó kis program, érdemes utánanézned) Vas alig kell neki, amire szükséged lehet gui-ban tudod állítani.
"jogszabályoknak megfelelő kötelező tartalomszűrőt" itt a klikkes kliens oldali szűrésre gondolsz?
"az órai feladatkiosztást-beszedést, otthonról elérhető fájlkezelőt, lecke beadást" windows file server
1 gombnyomásos érettségi módot = ad
Win server suliknek ingyenes, licensz miatt nem kell aggódnod. = 0ft[ Szerkesztve ]
-
bon
őstag
válasz olloczky #15569 üzenetére
Spórolásra. Nálunk egy corei7-es gépen fut 16gb ram-al 4 virtuális gép, 1. ad, dhcp, dns 2. FTP, 3. radius 4. iktató program. Kényelmesen kiszolgálja a feladatokat. Ha megjön az új szerver akkor rögtön költözik rá egy wsus és egy Eset antivirus szerver, meg a tartalék AD szerver. Ha esetleg kettő szerver jön akkor meg jöhet a hibatűrés.
A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P
-
Flowtation
őstag
válasz Fooler89 #15583 üzenetére
Ebben igazad van, ezt aláírom. Mégis, én úgy érzem, hogy sokkal jobban meg tudom érteni a dolgokat, ha konyhanyelven van leírva, esetleg példákkal, tapasztalatokkal. Próbálok utána olvasni, hidd el, nem (csak) várom a sült galambot.
A webes teremkezelés azt jelenti, hogy bejelentkezel a szerverre, ezt weben keresztül tudod megtenni, ott pedig elérhetőek a funkciók. Gyakorlatilag a távoli asztali kapcsolat megfelelője. Ott aztán termeket tudsz létrehozni, ami azt jelenti, hogy az egy teremben lévő gépek egy virtuális alhálózatban lesznek. Tehát van egy gépterem, 192.168.1.x, aztán vannak pl. az interaktiv táblás laptopok 2.x-en, a tanári laptopok 3.x, diák laptop 4.x, wifi 5.x és így tovább. Ezekre aztán különböző szabályokat lehet alkalmazni, pl. proxy, stb. meg amiket még írtál pl. Te is.
[ Szerkesztve ]
Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.
-
válasz Flowtation #15587 üzenetére
Pedig tényleg millió leírás van, plusz egyszerűen ki kell próbálni.
Fogsz egy gépet, felrakod rá a Hyper-V 2016-ot aztán csinálsz pár VM-et, stb.Szintén nagy előny, hogy a virtualizált gép hardverfüggetlen. Ha kihal az ezer éves szerver alóla (KLIK realitás) nem álltok ott letolt gatyával hetekig mire Hoffmann R. vérével aláírják a papírt, hogy vehettek valami béna szervert havercégtől 1m-ért.
Fogsz a legújabb gépteremből pár gépet, arra is felrakod a Hyper-V-t, és visszaállítod a virtuális gépeket, pár óra mulva úgyanúgy megy tovább a móka. Legföljebb infó órán Józsika odaülhet közel Gizi mellé, mert az egyiknek nem lesz gépeEz a hálózatozás meg túl van kicsit bonyolítva, akkor érdemes ezt csinálni ha több mint 200 eszközöd van és fogynak az IP címek. De akkor is inkább érdemes csak a subnetet kiterjeszteni.
| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
-
-
sanzi89
addikt
válasz kraftxld #15592 üzenetére
Úgy tűnik, hogy a kliens nem dobja el az IP címet, ha lejár a Lease Time (30 percre van most állítva). A szerveren az Address Leases részből eltűnnek, de közben a kliensnek van IP-je, és vígan forgalmaz rajta. Középiskolai kollégiumról beszélünk, kb 100-150 ilyen-olyan Android-os telefon/tablet lóg a hálón 9 sima WPA2 titkosítást használó AP-val, amik azonos SSID-t használnak.
[ Szerkesztve ]
"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."
-
-
sanzi89
addikt
válasz kraftxld #15594 üzenetére
Eddig is az volt a gond, hogy szűk az IP tartomány, tűzoltásnak gondoltam alacsonyabbra veszem a Lease Time-ot, hátha nyerek vele pár szabad IP-t.
Felhúzom akkor 4 napra (MS default értéke talán 8 nap?).[ Szerkesztve ]
"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."
-
-
DopeBob
addikt
válasz sanzi89 #15595 üzenetére
Nalunk is alacsony, de azert eleg durva Mobilrol vagyok keress ra arra, hogy dhcp grase period. https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/25089.dhcp-on-windows-servers-why-are-the-expired-ip-addresses-not-getting-re-assigned.aspx
Nem fogja rogton ujra kiosztani, mert nem tudja eroszakkal elvenni a klienstol. Pl rosszul jar egy gep oraja, kesik par percet, maris lehet ip utkozes. Vagy mas idozonaban vannak.
Wifinel szerintem a 8 ora teljesen jo.
[ Szerkesztve ]
MZ/X
-
Upo
addikt
válasz Fooler89 #15583 üzenetére
Nem ismered a sulixot ezek szerint?
[link]Nem lenne elég hely leírni, elég jól össze van lőve, sok mindent tud.
"weben konfigurálható teremkezelést" ez micsoda?
Például:
[kép]
A globális pozitív és negatív listát én definiálom, illetve a tanár tud ezekből teremszintűt létrehozni, használni. Valamint vannak szűrési kategóriák amiket lehet pipálgatni. Nem tudom mi az a klikes kliensoldali szűrés, centrumosok vagyunk. De amit a jogszabály előír azt bőven túlteljesíti, baloldalt egy kiválasztás és katt az internet elérés."az órai feladatkiosztást-beszedést, otthonról elérhető fájlkezelőt, lecke beadást"
windows file server? ws2008 volt utoljára fent, abban ilyen nem volt. Úgy működik, hogy a tanár ki tud osztani fájlokat 1 kattintással, mappát vagy egy zipet ami kicsomagolódik. Minden diáknak van egy hálózati export és import mappája. A tanár ki tudja választani hogy kinek küldje ki a rendszer az anyagot (terem, osztály, csoport, vagy akár személyenként kiválasztható. Megad egy könyvtárnevet. A diákok import mappájában az adott könyvtáron belül megjelennek a forrásanyagok. Itt csak olvasási joguk van, írni nem tudnak. Megcsinálják a feladatot, a kész beadandót az export mappában a szintén létrejött azonos nevű mappába kell bemásolniuk. Olvasási jog nics csak írási, ha beadta akkor többet nem tud változtatni rajta. Ha mindenki kész, akkor a tanár a webfelületen megnyomja a beszedés gombot, az import mappájában a megadott könyvtárban lesznek a tanulók beadott dolgai, minden tanulónak egy mappa a tanuló nevével, beadás dátumával, és abban van amit készített. Windows file server-ben nem tudok ilyen gombról.
"1 gombnyomásos érettségi módot = ad"
Az érettségi mód azt jelenti, hogy az internet és hálózati elérés letiltódik. A terem minden gépén gépenként egyedi, csak azon a gépen érvényes névvel-jelszóval lehet belépni, tehát mindenkinek különböző azonosítója lesz, és más azonosítójával nem is tud belépni, csak ahhoz a géphez rendelttel ami előtt ül. Csak az import-export mappák érhetők el, Csak az előbbi feladat kiosztás-beszedés működik, és a gépre telepített programok használhatók. És ez szintén 1 gombnyomás a menüben az adott terem mellett.
Ilyen sincs a windows szerveren, ez ugyanúgy valami külső termékkel oldható meg.
És még nem beszéltem a szokásos tanár tudja nézni a diákok képernyőjét, be tud avatkozni, korlátozhatja az elérést, kiléptethet, kiküldheti a saját illetve bármelyik diák képernyőjét, stb.
Szerintem ez sem egy natív windows feature.
Tudom hogy mire van licenc, nem egy S2-t töltöttem már ki (még most is kinyomtatva, tollal beikszelve, borítékban elküldve ). Nem a windows licensz miatt aggódom, hanem amit azon felül a sulix rendszer nyújt, azt mind wines programokkal kellene megoldani, annak a költségén.
Nézz körül: [link] Már a tanári és adminisztrátori kézikönyvet átlapozod akkor látod hogy mik a lehetőségek. Ezek a sulix telepítésekor az alap paraméterek megadása után gyakorlatilag next-next-next telepítéssel kulcsrakészen rendelkezésre állnak.A sima ad-s win szerver után mikor átálltunk, először kicsit fura volt a tanároknak, de ha most kihúznám alóluk a sulix rendszert, valószínű az volna életem utolsó napja, de először a legfelső ablakból kilógatva megkínoznának.
Azért vázoltam, hogy a kettő együttesét szeretnénk előállítani, windows server+sulix szerver, mindkettő pozitívumainak kihasználásával. A windows által kezelt ad+a sulix lehetőségei együtt az még pluszt adhatna.
Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"
-
Upo
addikt
Van egy gép amin kísérletezgetek. Most egy esxi 6 megy rajta, pendrive-ra telepítve, azaz a teljes hdd kapacitás rendelkezésre áll. Full játszós az egész, törlöm bármikor. Nemrég olvastam, hogy 0 pénzesben leginkább a hyper-v 2016 lenne nyerő. Azt lehet egy 8GB-os pendrive-ra telepíteni az esxi-hez hasonlóan? Ha igen akkor ráfér annyira? Mert ha nem fér akkor közbeszerzést kell indítani valami nagyobbra (bár nem hiszem hogy nyári szünetre lenne belőle valami).
Amúgy végül R710-es dell-re menne a rendszer, de csak H200-as kártya van benne (H700-ra nem volt keret), ráadásul IT módra flashelve, linux softraid miatt (ha bedöglik a szerver/vezérlő akkor egy bármilyen sata-s gépben el lehet indítani rövid idő alatt).
A Hyper-V 2016 kezeli a software raid-et? Illetve ahogy olvasom, nyilván jobb lenne Storage Virtualization-t használni, és akkor maradhatna így a vezérlő, nem kellene IR-be visszaflashelni. Jól gondolom?Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"
Új hozzászólás Aktív témák
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- OLED TV topic
- Ingyenes vagy akciós szoftverek
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Projektor topic
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Dragon Age: The Veilguard - Befutottak az első értékelések
- Politika
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...
- Mac Mini M1 8GB 512GB SSD + INGYEN KISZÁLLÍTÁS
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest