Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nexwo #64478 üzenetére

    A sebesség nem lényeges nagyon, hiszen egy 6800C28 pont olyan jó, mint egy 8400C38.
    Mindegyik kézzel beállítva persze, kitesztelve minden lehetséges érték.
    De egy XMP 8400 sokkal rosszabb, mint egy rendes, manual oc 6800C28. Utóbbi lehet jobb is. XMP biztosan nem.
    Ma volt bent a 8400C40 kit, de én birka nem mértem XMP-t. Bepótolom hamarosan.
    Már kidobtam egyéb okok miatt. A kit eszméletlen jó, de a lapom egy nagy fék.

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nexwo #64478 üzenetére

    Van egy régi tesztem, de már a 13700k nincs benne, így ez frissülni nem fog.
    Ezt még Fudi-val kezdtem, utána lett egy Apex lapom, amivel lehetséges lett a 8000 +
    Azóta több tapasztalat is lett, de gyerekcipőben járunk még mindig.
    A teszt teljesen hiteles, csak már másképp alakulna kicsivel.
    Az biztos, hogy ott van a 6400c32 xmp, nem rossz az, csak sokkal jobbat hoz a kézi 6400c30, vagy a 6800c30.

    6400c32 XMP 331 fps
    6400c30 kézi 362 fps

    De kihangsúlyozom, tetszés szerint állítjuk ahová akarjuk.
    Alaplap határozza meg, cpu imc csak 8000 felett, ram kit-ek is mind kivétel nélkül (a die, új m die) szabadon alakíthatóak.
    Gyomor kérdése, hogy mi az a feszültség amit lenyomunk a torkán.
    Látok 1.68V-os oc profilokat is bőven, az nálam már túlon túl sok.
    Igazából a jedec és xmp ami nem kézi, minden más saját művem. Egyik sem agyatlan oc, mindegyik kitesztelt.

    Ez a "régi" mérések soha be nem fejezett folytatása.
    Publikus, de azért nem publikus.
    Majd megcsinálom a 14900k-val ha eljutok odáig.
    XMP a szemembe nem jelent semmit.

    Mérések:

    Intel 13700k, totál normál 24/7. AMD lehet full más, fogalmam sincs. Ez nem is versenyre készült, hanem egy összehasonlításra.
    Ne is linkelje senki tovább ha nem fontos.

Új hozzászólás Aktív témák