Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angie™

    addikt

    válasz fudi2002 #62485 üzenetére

    Az volt a gond, hogy elhoztam a TuF Z790et az Alzából. Gondoltam spórolok kicsit és nem az újat, hanem a felbontottat vettem meg, 130k helyett 105k ért. Soha nem volt eddig semmi bajom az Alza-s bontott cucokkal, mindegyik olyan volt, amit soha nem használtak. (Most pl. Vettem egy aio-t is és a blokkon érintetlenül volt a gyári paszta).
    Nah ez a lap, ez sajnos használt volt, itthon vettem csak észre, hogy a proci lefogató nyilások körül, nagyon csúnyán össze volt karistolva. Nyilván ez nem fért bele az ingerküszöbömbe. Visszavittem és beakciózták az aorus elite ax -et közben. Megrendeltem azt, természetesen az újat már. Nagyon szép lap, én nyitottam ki, senki nem piszkálta. Habár, hozzátenném, hogy az asus gyárilag rak fóliát a vrm hütőre és a déli híd bordára is, ezen a giga lapon nem volt ilyesmi. Az ssd hűtő a lap vége rálóga déli híd hűtőjére, és úgy vettem ki újonnan a csomagból, hogy az egyik hűtőlap a másikat magától szintén összekarcolta :DDD de ezt elengedtem..
    Gyönyörű szépen azonnal lefutott rajta a memtest a 7200as RAM-okkal. Tényleg mesébe illő volt az egész. De ezután jött a váratlan fordulat. Gondoltam magamban, jó akkor nézzük meg, hogy mennyivel lett gyorsabb a gépem (Z690 +6400MHz cl32 vs Z790 +7200Mhz cl34). Lefuttatam rajta mindent ami hírtelen a kezem közé akadt, és az eredményen elszörnyűlködtem. Ok, az aida szintetikus memória tesztje hozott különbséget, nem sokat, de hozott.. és kb ennyi. Passmark -kevesebb pont, maxxmem kevesebb pont, cinebench r23 kevesebb pont, superpi -lassabb idő..
    És akkor hátradőltem, állj… ha nagyon jó árban adom el az asus lapomat és a kingston ramjaimat akkor kb 50-55e Ft különbözetet fizetek, ha reálisabban, gyorsan adom el akkor kb 60-65e Ft a differencia. Ezért a teljesítményért? Hogy az aida-n kívül nincs egy tesztprogram ami mérhető különbséget hozna? Oké, tudom, el lehetett volna kezdeni finomhangolni, meg játszadozni az időzítésekkel, úgy ahogy írtad órákat és napokat… nah ehhez nem volt most kedvem és türelmem. Ha láttam volna, hogy csak egy picit lett gyorsabb a gépem, nem érdekelt volna a pénz, de így, hogy lassabb lett a gépem, nem láttam értelmét.. Alza nagyon korrekt, jóváírták az egészet.
    Talán megpróbálok egy 6800as RAM -ot a Z690-be, lehet azt még le tudná kezelni…

    [ Szerkesztve ]

    ⏺︎Gondolkoztál már azon, hogy bankot válts? ⏺︎Most megéri! ⏺︎Válaszd a Gránit, K&H vagy Raiffeisen Bankot az én meghívóm alapján és akár 60.000 Ft bónuszt kaphatsz. ⏺︎További részletekért írj!⏺︎

Új hozzászólás Aktív témák