Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz hcs57 #12557 üzenetére

    Az elektronikus zár az csak szenzor kérdése. A belepakolt szenzor már ezt is tudja, az eddigiekben nem volt. Ez nem váz fejlesztés, csak annyi, hogy live módban nem forgatja át a tükröt, meg a redőnyt, hanem szimplán csak kiolvassa a szenzort.

    (#12558) Polarstar:
    Ha lesz az új vázig új proci, tudni fogja. A mostani alap Milbeaut feature listjében nincs benne, csak 1080/60i, 1080/30p. A Socionext, a Pana-Fuji, (de nekem mindig Fuji marad) közös üzletága adja a feldolgozóegységet, és magát az oprendszer a fél piacnak (Pana, Fuji, Canon, Nikon, Pentax... ) Azok az IP-k, amik a már Pana, és Fuji gépekbe bekerülnek, pár év után kerülnek a többi gyártónak gyártott Milbeaut alapú SOC-okba, bár az ASIC jobb kifejezés ebben az esetben. Van egy két plusz feature, amire a Nikonnak, Canonnan van pénze magának lefejleszteni, a Pentaxnak nincs. Nem is volt, nem is lesz. Inkább lefejlesztett egy zseniális zajszűrést, a piac legjobbját. Vannak pletykák róla, hogy egy nagyobb átkonfigurálható neuronháló is lesz a köv Milbeaut verzióban. Az megint meg fogja bolygatni a piacot, mert ha rosszul használják a gyártók több rosszat csinál mint eredményt.

    A Sony saját utakon jár, azt csinál meg házon belül, amit akar, és azt csorgat át a kamerákhoz, amit akar, van honnan legózni a fejlesztőknek. Amíg nem globalshutteres, videózáshoz fejlesztett szenzor kerül egy dsrl, milc-be, addig szerintem 30 fps-nél kb felesleges több, gyors mozgáshoz ugyanúgy alkalmatlan, de ez úgyis csak használat közben derül ki. De onnantól, már nem fényképezőgép, hanem kamera.
    Csak egy olyan feature, ami jól mutat az adatlapon, a valóságban inkább hátrány. Ha valamit tud, azt tudja jól, vagy maradjon ki.

    Nem mintha a Blackmagic ne tenne rolling shutteres szenzort a kameráiba...

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák