Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Throme #40531 üzenetére

    Vakuzni nehéz. Persze tök egyszerű feltenni a vakut, plafonra fordítani a fejet, és lőni, de ettől csak lapos képek születnek. Rendesen, szépen használni a vakut sokkal komolyabb tudást igényel. Emellett sokszor nem is lehet, pl. alvó gyereknél. Nekem pl. a karácsonyi képeim (ha már úgyis közeleg az ünnep) közül sokkal jobbak a vaku nélkül iso 3200-on (vagy akár 6400-on) készült képeim, mint a vakus képek - a vaku agyoncsapta a hangulatot. Minimális feldolgozás, ami nem eltünteti a zajt, hanem kezeli valahogy, és kész. Egyszerűen jobb rájuk nézni, jobban mutatnak albumban. El kell engedni azt, hogy nem lehet zaj a képen, igenis lehet, és ha már van, ki is lehet használni. A Fuji-nak, amit használok, ez az egyik előnye, egyszerűen jó a zaja, nem zavaró, hanem olyan... izé. Szóval hangulatos.

    fireproof: mintha magamat olvasnám. Pont a d7000 és az említett kalibárlhatatlan fókuszproblémák miatt hagytam el a tükröt.

    Affaszom, egy éve nem olvastam a nikon topikot, erre nem tudom megállni, hogy belepofázzak...

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák