Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz m3ss #193 üzenetére

    Kicsit oltogatósra vetted, mi vagyok én, gyümölcsfa ? :)) ;) De értem én a kérdésed.

    Nézd, ez kicsit már hitvita. Kijött egy nagy felbontású szenzor. Egyik ember azt mondja, úú minek akkora szenzor, elég a 10-x MP. Másik azt mondja, úú üveg kell rá, pixelkukk, rajzolja ki akkor már. Harmadik jön, hogy kompozíció és hasonlók - és tök igaza van :DDD :K Mindnek. De egyik sem fogadható el ultimátum mondásként, hogy márpedig neki van igaza. Felhasználási területtől függően kell ezekkel egyensúlyozni, zsonglőrködni - ennyi ;)

    Ami részemről - magamról - tudok nyilatkozni:
    1. D800-at vettem, nem a felbontás miatt. Hangsúlyoznám. Ez volt. Meg a 700, jöttök mindjárt. Próbáltam, nem. Jó jó, de érdekelt a 800 szenzora, a dinamika, a zajtűrés, a puszta tény, hogy új vas, a hatalmas crop lehetőség, stb.

    2. mivel megvettem, ügyelek rá, hogy lehetőleg kategóriájában éles obit nézzek rá. Ha már megvan. Nem ? Lehet nincs szükségem rá, de 30-40 múlva ezeket a NEF-eket visszanézni élmény lesz még falnyi méretű tv-n is. A jövő ez sztem (és a 3D)..

    3. kimegyek és lövök: kompozíció, a szokásos módon DOF, aranymetszés, stb-re tekintettel, majd a legvégén a legutolsó D800-specifikus check: tudok ezen még valamit húzni, hogy MÉG ÉLESEBB legyen, vagy jó így ? És ha 2.8-ra álltam be eredetileg, de 4-en is jó a DOF az előnézet gomb után, akkor lerekeszelem 4-re. :K A Tami ilyen pl.

    Sztem a nagyközönség lihegi túl ezt a 36MP-t, én inkább így látom. Továbbra is a minek akkora, milyen obi rá, bla bla. Hát akinek nem kell, ne vegye, könyörgöm, szabad világ. :DDD - de én sem ütöm a fejét annak, aki mással szórakozik.

    Jobbat mondok: nem értem a lázat a D7100-5200 körül. :N De nem is akarom. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák