Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laraxior

    titán

    válasz winhate #44381 üzenetére

    En hasznaltam regebben 775ös rendszeren.
    Arra kell figyelni csak hogy atomstabil legyen a bios beallitasod a tuningnal.
    De annyira kozel sem erzekeny a raid0 tömb. Ha neadjisten beüt egy bsod, akkor sem lesz kulonosebb problema.
    Viszont alaplap cserenel szet kell valasztani, mert ott elveszik minden adat.
    Hja meg asszem lassabban indul a rendszer, mert eloszor be kell toltenie a raid vezerlot. :))

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz winhate #44381 üzenetére

    Bocs srácok, hogy zsinórba írogatok.

    Én most is használok RAID-et, de már a Core2-nél is volt. Nekem a munka miatt RAID1 (mirror) van.
    Valóban lassabb a BOOT, mert idő kell a RAID BIOS-nak, míg összeszedi magát. Az oprendszer betöltése után még az IRST is vacakol valamennyit. Ezt leszámítva semmi hátránya nincs. Elméletileg valamivel lassabbak a lemezműveletek, de nekem nem tűnt fel.
    Amikor a Core2-ről váltottam, semmit sem kellett mókolni. Kapásból felismerte a RAID kötetet (pedig előtte vért izzadtam, hogy mindent lementsek).
    Amikor a 320-as RE vinyókat cseréltem a mostani 1 terásakra, akkor sem volt gond. Rádugtam az új vinyókat, létrehoztam a kötetet, átmásoltam mindent és kész. A régi kötetet megszüntettem, aztán szépen lehúztam a lapról. Semmi gondja nem volt.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák