Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AirBooms

    addikt

    válasz MPowerPH #17738 üzenetére

    Igazából a PLL-nek miben van szerepe (tudom, lúzerkérdés)? :F Eddig én mindig alapon hagytam, mert a szakik ezt mondták...

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17738 üzenetére

    Igen, azt láttam. Most olyan gondom van, hogy 200BCLK-val első stress-teszt alatt kifagy a W7, hiába emelek bármilyen feszt, vagy csökkentek időzítést. Roppant idegesítő a dolog, mert anno szépen mentek a tesztek 212+ alatt, csak nagyon meleg volt, és hiába nézem a régi képmentéseimet, azon nincs minden rajta, a régi bios-beállításokat meg nem pontosan tölti be a lap. :W Mi a fene akaszthatja ki a rendszert? Tutira vmi bisz-basz apróságot felejtek ki. Ráadásul anno 220BCLk is stabilan ment, tehát biztosan nem az a gond, most meg 20 és 21 szorzóval is ua.

    RI/OS: Az i920-at sem használja ki semmi, sok értelme lesz 6 magos procit venni... :N

    mpierre: Ez nyilván függ RAM-októl és laptól is. Olyat én is láttam egyébként, hogy fesz. emelésre kevésbé volt stabil egy beállítás (ilyenkor legalább azt tudom, hogy máshoz kell nyúlni), szóval tényleg trükkös az i7.

    quasarus: Mindenképpen Intel, amennyivel picit drágább, annál sokkal gyorsabb. Főleg 5870 alá jó egy izmos proci. Van PhenomII-es ismerősöm, messze lassabb a gépe CPU RAM tesztekben. Eleve nincs TC-je, így 9-11k körül mennek a RAM-jai 1566MHz-en, míg az i7-tel 17k fölött szórja az eredményeket a memteszt. Stress-tesztek GFlops értéke is kevesebb. Játékokban egyelőre mindegy, mert a legtöbbnek még 2 mag is bőven elég.

    ATtIs_80: Léggel is lehűtheted azt, Z600-at olcsón kapsz, és megfelelő (főleg jó házban), de még egy TRUE is olcsóbb a víznél, és az még jobb. Lapozz vissza párat, kitárgyaltuk a dolgot.

    jones965: Azért itt van más is a kupak alatt, nem csak a magok, ráadásul HT-t is használunk, ami további hőforrás. 4GHz körül a 70-80°C teljesen normális egy i7-től. Kötve hiszem már azt is, hogy a Phenom-od ment volna 4GHz-en :P :N , azt meg még kevésbé, hogy 45°C-os lett volna. :)) Esetleg figyelmesebben kellene olvasgatnod, vagy nézegetned a képmentéseket.
    Alap órajelen ezekkel a hűtőkkel (nekem Z600 van) lazán elvannak az i7-ek is 45-50°C körül terhelés alatt. Spec. most 3.4GHz-es profilom aktív, 38°C-os a proci (770RPM-es ventivel), és ha a LinX stress-tesztet rátolom, 55-60°C-ig megy föl, még mindig csak 1000RPM-mel. Ha hagynám gyorsabban pörögni a ventit, ennyi sem lenne.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák