Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Általános szokása a bengáliknak, hogy kutyához hasonlóan megrázzák a fejüket? (Néha akár annyira, hogy nem nyitja ki a száját, mégis kicseppenhet egy kis nyál is.) 99%-ban csinálja a "kötelező simogatás" után/közben (ilyenkor szoktam ráhagyni, hogy "legyen elég").

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az ilyen szem-fül közti kopaszodás tényleg "normális" a bengáli macskáknál? [kép]
    Mikor ajándékba kaptam, még nem volt ilyen. Az után jelent meg, hogy nyáron huzamosabb időre kiköltözött a házból (mostanában bent szeret lenni, csak üríteni jár ki). A helyi állatorvos azt mondta, hogy "normális", de már régóta ilyen változatlanul.
    Sohasem láttam még, hogy piszkálgatná magát ezen a tájékon (a föle másik tövét szokta néha vakarászni, tehát hátulról, nem ezt).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hiperFizikus #25992 üzenetére

    Egyedül a "kötelező simogatások" után (amiket ránézésre már-már zavarba ejtő módon élvez) szokott kutya módra fejet rázni és/vagy kutya módra vakargaja a füle tövét, de nem ott, ahol "kopaszodik", és csak rövid ideig (egy pár suhintás). Utána az a menetrend, hogy ki kell engedni 5-10 percre, majd vissza. Máskor sohasem látom, hogy vagargatná/harapdálgatná magát bárhol, nagyon nyugodt természet, csak akkor mocorog, ha szeretne valamit (akkor nem nagyon áll le, míg meg nem kapja, de ilyenkor csak "láb alatt van" és nyávog). Szóval azt a kis vakarózást inkább "izgalmi állapotnak" tekintem, mint viszketésnek.

    Ha már a kutya hasonlatoknál járunk, kezdetben imádott labdázni (szánkázott lefelé a lépcsőn a labda után, mint ahogy én rohangáltam le a lépcsőn gyermekként), de egy ideje nem hozza már magától hozzám a labdát, hogy játszani akar, és ha én dobom el neki, akkor sokszor szalad utána (nem olyan hevesen, mint régen, de dinamikusan), viszont ott letáborozoik és megvár engem is, szinte sohasem hozza már vissza.

    A már-már OCD jellegű szokásait viszont nehéz mérlegelni, hogy berögződés, vagy "túl gyors tanulás", mert pl. kezdetben párszor kitalálta, hogy kinyitja a kilincsre zárt ajtót, és bejön a szobámba, mikor alszok, de mikor egyszer arra ébredtem, hogy a fejem mellett van az ágyban, akkor rákiáltottam, és azóta nem próbált bejönni.
    Ugyan így egyszer kezdett öklendezni a szobámban (ahol padlószőnyeg van), felemeltem, kivittem a parkettás szobáig, és azóta sohasem öklendett fel semmit még a házban sem (gondolom kint intézi, ha egyáltalán szokott mostanában).
    Szóval nagyon gyorsan és hosszú távra tanulja, hogy nekem mi nem tetszik, így lehet, hogy félreértésből azt hiszi pár dologról, hogy rá lett parancsolva, XY az igen/nem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz eami #26038 üzenetére

    Valami szerverfarm van a lakásban, vagy a panelházszomszédok fűtenek fel téged minden irányból, hogy ~12 °C van kint, de nálad 24 bent? :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Óhh... :W Mikor még viszonylag új volt itt, pár alkalommal előfordult, hogy ágybavizelt a macska (tenyésztőktől nyugdíjba vonult nőstény bengáli). Szerencsére nem szoktam leszedni az ágyneműt az ágyról ébredés után, így nem történt nagy baj, csak ki kellett mosnom az ágyneműt+huzatot (maga az ágy nem áázott át, felszívta a takaró). Szerencsére látszólag leszokott már erről (több hónapja nem volt incidens, semmit nem áztatott vagy tett másképp tönkre a házban). De ma láttam, hogy a lépcsőházban hagyott "munkás táskám", amire ráterítettem egy kopott pólót, hogy ha esetleg ráfekszik, akkor ne kenje össze, most víztócsás.
    Puszta szerencse, hogy kipakoltam belőle a műszeres bőröndöt és a laptopot (itthon is használtam most ezeket), és csak pár passzív kábel/elosztó/adapter/stb maradtak benne, amiket alkoholos NYÁK tisztító spray-vel le tudok fertőtlenítani (bár nem olcsón, ~5000 Ft egy flakon és legalább felét ki fogom fújni, míg "elégedett" leszek a takarítással). A szövet táskákat/tokokat beraktam a mosógépbe (a papírokat és hasonlókat be a szemétbe - szerencsére semmi fontos nem volt benne ilyen, ami kukába ment).
    De nagy gáz lett volna, ha valami drága műszer/laptop beázik, vagy akár csak olyan tok, ami szivaccsal bélelt szövet, és nem mehet a mosógépbe.

    Halálra el van kényeztetve, mindig kap enni nyers húst (általában csirkemellett, amit állatoknak árulnak, de színre/szagra én is meg merném enni sütve, rosszabb állapotút simán eladnak nagyáruházban átmosva emberi fogyasztásra), ha nyarvog és csak szárazkaja/kozerv van előtte (sok olcsóbb féle étel megy szemétbe, amit otthagy, mert megszáradt/megöregedett, van vagy 5 tálkája, mindenben másféle étellel és vízzel). Gyakorlatilag szabadon jár ki/be a házból (ha van ébren valaki, hogy ki/be engedje), de bent is van neki tartaléknak macsakaWC (néha használja is, de ritkán, inkább kint szeret űríteni, de nem arról van szó, hogy a bentit ne ismerné). Mindig meg van simogatva, ha kéri. Játszva is lenne vele, ha nem lustult volna el (régen imádott labdázni, de most már nem izgatja a dolog, viszont néha kipróbálom, hogy szalad-e utána).

    Most gondolkozom, hogy azt mondjam-e "volt X esélyed, de eddig tűrtem és nem tovább",. A szerencsén múlott, hogy nem okozott potenciálisan több százezres kárt.
    Jó, persze, miért hagytam azt a táskát a lépcsőházban...? Igen, eltehettem volna valamelyik szobába, zárt ajtó mögé. De kulcsra nem fogom zárni a beltéri ajtókat, amúgy pedig játszva kinyitja a csak kilincsre zártakat. (A bejárati ajtón is függőlegesre kellett átszerelni a kilincset, hogy ne járjon teljesen szabadon ki/be, mikor mindenki alkszik, és hagyja nyitva a bejárati ajtót.)

    Itt most nem arra gondolok, hogy fejbelövöm, csak mondjuk kizárom a házból, és esetleg olyankor jöhet be, mikor ébren vagyok és látom hol van, mit csinál, egyébként pedig kihessegetem, vagy ölben kiviszem, nem hagyom szabadon bóklászni.

    Más hogy oldotta/olaná ezt meg?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26127 üzenetére

    Most nem találtam meg a törzskönyvét, de úgy emlékszem ~10 éves. Ránézésre és viselkedésre egyáltalán nem öreges. Mint írtam, ügyes (kinyit egy kilincsre zárt ajtót, stb).
    Féltékeny nem lehet senkire, mert nincs más állatom vagy barátok/barátnők.
    Sértődés terén egyedül az van megtiltva neki, hogy a szobámban maradjon, mikor alszok, de ezt látszólag elfogadta, mert nem próbál már betörni hozzám, mikor alszok és egy szóra kimegy, mikor kiküldöm. (Az alvás nálam mindig "szent és sérthetetlen" volt, de főleg mióta sajnos csak gyógyszerrel alszok már el, egyébként 32 órát ébren vagyok, ha nincs kedvem bevenni, de nem garancia rá, hogy visszaalszok, ha felköltenek... szóval ez kérdésen kívüli törvény, hogy nem alhat velem. Kb. "Ne piszkáld az alvó oroszlánt". :D)
    Ez még összevágott volna az ágybavizeléssel, de a táskára vizelést nem magyarázza meg.
    Az állatorvos korábban az ágybavizelésről csak annyit mondott, hogy biztos haragszik valamiért, de szerintem kb. "arany élete" van itt, főleg a korábbi életéhez képest. (Ott szerintem nem volt kiengedve a szabadba, mert eleinte félt kimenni. Bár lehet, hogy csak azért, mert nem akart örökre kint is maradni. Utána egy darabig be nem akart jönni, de mióta hideg van, már csak pár percekre megy kis és jön is vissza.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26129 üzenetére

    Most, hogy így írod, beugrott, hogy voltam valakinél pár napja, ahol egy perzsa(/szerű) macska körbejárta a táskát. Ehhez lehet köze? Két-három nappal később még megérzi a szagát, ha ~1 percet matatott rajta?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Freddy76 #26135 üzenetére

    Ivartalanították, mikor "leselejtezték". Ha rajtam múlna, én nem szívesen dobtam volna kés alá.
    Ja, de amúgy igen. Láttam nyáron kint, hogy miként figyeli a többi macskát. Utána, ha nem foglalkoztak vele, akkor nagyon figyeleméhes volt idebent egy darabig. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem tudom, hogy én rontottam-e el a macskát (pl. túlzottan elkényeztettem), vagy magától változott meg.
    Újabban rengeteget alszik/szundít/fekszik (ki tudja mikor épp mit), és kb. csak etetni és a régitől sűrűbben (1-2 helyett 3-4x) simogatni kell (vgy kiiengedni ~10 percekre és vissza).
    Direkt azért akartam bengálit, hogy ne egy unalmas plüssmacska legyen, "ami mellett akár egy atomrakéta is felrobbanhat reakció nélkül".
    A labdák már nem érdeklik. Ha ráveszem, hogy játsszon a "horgászbot" cuccal, akkor kb 2-3 rántást visel el, aztán megsértődik/siránkozik, akár bebújik egy bútor alá és csak figyelgeti, hogy rángatom a "csalétket". Ha hagyom, hogy elkapja, akkor viszont effektíve vége a játéknak, mert nem engedi el, és ha mégis elveszem tőle valahogy, akkor megint csak siránkozik/elbújik/elszalad.
    Bár mikor simogatást, de főleg mikor ételt kér, akkor még mindig erőszakos (nem érti meg a "jó, mindjárt" jelentését, csak ismételgeti a nyarvogást/körözgetést/dörgölést, mint ha süket/vak/hülye lennék).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gergo5991 #26177 üzenetére

    Na igen, ettől félek. "Segítség, a terápiás állatom depresszuiós lett! Ugrani fog!" :))

    Egy is bőven elég belőle, még a ház köré is (sohasem volt egyszerre több állatom, nálam mind csak "kutya", "macska" néven fut, nem a törzskönyvezett nevén). De tetszése szerint jár ki vidéken a házból, mikor akar, így biztos talál más állatot (még a szomszéd nagytestű kutyájától se illetődött meg annyira, mikor egyszer átszökött, és én hirtelen majdnem nekiszaladtam, ahogy léptem ki egy melléképület ajtaján, ahol várt lihegve). Úgy tudom átmegy oda néha szétnézni, hátha van valami kaja (vagy csak úgy kíváncsiskodni). Ott sok az állat (nem követem naprakészen, de legalább 2-2 macska-kutya és van kisgyerek, aki szereti az állatokat). De mióta hideg van ritkán és rövid időre jár ki.

    Most is a hátam mögött alszik, és nem tudom, hogy "álmában beszél", vagy "horkant" néha egyet. Macska tud horkolni? Legtöbbször ha hangot ad álmában, az inkább olyan, mint ha valami jót álmodna (ránézek és "mosolyog" zárt szemekkel).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ó jaj, a macska úgy néz ki, mint ha egy rave partiról jött volna haza.
    Patkány és más gyakori kártevő elleni méregtől jellemző, hogy tűbe áll az állatok pupillája?
    Nem tűnik kimondottan betegnek, de nem is túl vidám, talán kicsit levertes.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26460 üzenetére

    Bocs, nem neked szólt. Úgy értettem, hogy az enyém nézett ki úgy, miután csavargott pár órát. De érdekes módon pár óra alatt elmúlt. Még nem láttam így máskor, nappal sem szokott olyan szűk lenni a pupillája, mint most volt már sötétedéskor.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Jújj, de kár volt legutóbb adni egy n+1 esélyt a macskának arra hivatkozva, hogy azért pisilt a táskámra, mert előtte körbejárta egy kliensem macskája.
    Ma is el volt kényeztetve, ott feküdtem vele a padlón és simogattam perceken át, aztán elmentem itthonról kb. 10 percre, és mikor hazajöttem valami fura szagot éreztem, és el volt áztatva az ágytakaróm. :U Nem szoktam felkapni a vizet, de most már elegem volt. Megfogtam, odatoltam az orrát a tócsához, elkezdett sírni, kidobtam a ház elé, átkergettem a szomszédba, de most 20 perccel később már megint ugrál az ablakban, hogy be akar jönni. :((

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26495 üzenetére

    Nem veszek mindent készpénznek arról, hogy mit ért meg és mit nem. Pl. ha hiszed, ha nem, megtanulta, hogy ne hánnyon szőnyegre, pedig a zinternets szerint ez lehetetlen. Szóval gondoltam teszek egy próbát. De persze nem erőltettem sokáig a szaglálást, mikor sírni kezdett.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26499 üzenetére

    próbálj macska fejjel gondolkozni
    Épp azon meregtem, hogy talán pont ez a baj.
    Mikor idekerült, látszólag próbálta utánozni az emberi viselkedést, pl. beült a fotelbe a háttámlához tolva a hátát és nézett maga elé, mint mi emberek körülötte bámultuk a TV-t.
    Én viszont annyira közel engedtem, hogy néha ott fekszem vele a padlón, a szemébe bámulva, mint valami Hollywood-i romantikus filmjelentben. Azóta kicsit olyan, mint ha ő próbálná nekem tanítgatni, hogy kell macskának lenni. Néha megfeletkezett már magáról, és kicsit harapdált/karmolgatott (aztán megijedt és elszaladt, pedig meg sem rezzentem). Szóval talán épp hogy túlzottan el van kényeztetve, nagyon abban az irányban van a mérleg, hogy én vagyok az ő macsakaembere, nem ő az én sima macskám.
    Ha terápiás állat helyett egy ukrán menekült nőt hoztam volna haza ~1 éve kamufeleségnek, és eilyenek csinálna, akkor is gondolkodnék azon, hogy elzavarom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az ünnepekre hazajött a húgom (ő vette Nadia-t nekem ajándékba). Sz@rásig el volt kényeztetve az ünnepek alatt (a húgom 3x annyit szeretgette, mint én szoktam, pedig már azt is túlzásnak érzem néha, ahogy én bánok vele), és mégis belepisilt a húgom ágyába (simán ki tudja nyitni a kilicsre zárt ajtókat, néha bejön hozzám is, mikor alszok, szóval a húgom szobájába is be tudott volna "törni" bármikor, mert az sincs kulcsra zárva, könnyebben hozzáférhető, mint az enyém, mert nekem hangszigetelt ajtóm van, a húgomnak hétköznapi). Plusz utána kiderült, hogy rápisilt valami olcsó bevásárlószatyorra is, ami nyitott területen volt.
    Ma elvitettem (egyedül, miután visszavittem a húgom Budapestre) a helyi (vidéki) állatorvoshoz. Megvizsgálta és beadta neki az amúgy is esedékes védőoltásokat (veszettség, ilyesmi, bár külön kellett kérnem, mert először azt mondta "szerintem semmi baja", aztán pedig "csak biztosan egészséges macskákat szoktunk oltani", én pedig "én nem akarom újra elráncigálni ide, mert akkor engem is össze kell majd varrni" [bebújt a rendelő egyik szekrénye alá, és a farkánál fogva rángattam elő erőszakkal - bár most nem karmolt meg emiatt]).
    Végső soron azt omndta a doki, hogy valószínűleg pszichológiai okai vannak az ágyakba vizelésnek. OK, de mi...? Az ünnepek alatt az ország egyik legelkényeztetettebb macskája volt (a húőgomnak is mondtam "úgy elkényezteted, hogy aztán nem lehet majd vele bírni", mire ő "igen, tudom").

    Mellékes: kérdeztem, hogy ha újra el kell hoznom, mennyi alprazolam-ot adjak neki. Erre ő: "gyere el, és adunk pregabalin-t". Én: "MI? Barbirature-t? Nem akarom kinyírni szegényt?" Ő: "Maga gyúgyzserész?" én: "Nem, de ismerek minden ilyen cuccot.", ő: "Akkor ne pofázzon.". :))(A pregabalin egy olyan cucc, amit még a feketepiacon is csak "receptre" kap az ember. Simmán benne van a pakliban, hogy kinyírja azt, aki használjía.)

    Ja, meg az asszisztens: "Biztos átírjuk a chip-et az ő nevére"? (Miután átadtam az oltási jegyzőkönyvét. Ki lop el egy kóbor macsakát oltási könyvvel együtt...?)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26654 üzenetére

    Ah, tegnap nem kellett volna idézőjelek közé tennem azt, ami nem volt szó szerinti idézet (tegnap éjje pótoltam be az szilveszteri pesgőt, mert ilyenkor rokonoknak sofőrködök). Összességében kedves volt a nő. Csak nem értettem miért javasol egy problémásabb, veszélyesebb szert (viszont azt is mondta, hogy szerinte csak azért félt a macska, mert én aggódtam, hogy kezeljük majd a rendelőben, miután nem szereti, ha kézben tartják), illetve hogy végső soron alig történt valami, mert azt is mondta, hogy a füle töve gombás lehet, mégsem javasolt erre semmiféle megoldást (kenőcs, vagy ilyesmi). Szóval ha nem kérem külön, hogy "de, oltsa be, ha már itt vagyok", 3-ból 0 gond lett volna orvosolva (mondjuk nem az ő hibája, hogy a pisilésről csak annyit tudott mondani, mint a ChatGPT, vagy ez a fórum, mert megvizsgálni megvizsgálta).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26654 üzenetére

    Nekik a napi rutin qrva fontos, szinte percre pontosan minden ugyanúgy történjen, és nyugalom legyen, kivéve, ha ők másképp akarják. 😸
    Nem figyeltem meg eddig, hogy túlzottan OCD-s lenne. Inkább nagyon is változatos, hogy mikor és hol szundít/alszik (több emeletes vidéki ház, van legalább 5 kanapé/fotel/szék + a langyos házimozi erősítő, ahol feküdni szokott) és impulzív (random, hogy mikor követel ételt, vagy simogatást, nincs fix "etetési idő", vagy fix "játékidő", csak látszólag random, mikor kívánja).
    (Ha igaz az, hogy az emberéhez adaptálódik, akkor ez stimmel is, mert nekem sincs szinte semmi fix rutinom. Össze-vissza alszok/eszek, néha 10, máskor 24 órát vagyok ébren...)
    Ami érdekes, hogy alapvetően nem bánja, ha közel van hozzá az ember (pl. lefekszik mellé a padlóra, de az ágyamba is próbált már bemászni és mellettem aludni, csak az nekem nem tetszik), de utálja, ha ölbe próbálják venni (akár állva, ülve...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz baloghgabor #26691 üzenetére

    Még egy érdekesség: ha hagyom, hogy nagyon közel jöjjön hozzám (pl. "végig scan-elje" az arcom a bajszával), akkor néha elkezd bár finoman, de kitolt körmökkel "simogatni" (eléggé egy nem maradandaó-heges, de véres csíkhoz), vagy a fogaival finoman harapdálni. De pár másodperccel később "átgondolja mi történt", és elszalad. Ez vajon arra utalna, hogy szeretne egy fiú macskát maga mellé? Bár most szerintem épp nem "párzási időszak" van a tél közepén, és szíve joga szerint jár ki (bár gondolom magasak a standard-jei a hímekel illetően, miután bengáli tenyészmacska volt, gondolom úgy "lapozza kifelé" a környékbéli utcamacskákat, mint én a photoshop-princess tinder csajokat, hogy "még részegen és rosszabb napokon fél méteres bottal se" :)) ).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kis.zsolt #26725 üzenetére

    A tejre én is érzékeny vagyok (közvetlenül azonnal semmi bajom tőle, megihatok fél liter valódi, kezeletlen tehéntejet bármi rosszullét nélkül, még jól is esik, viszont elég pár kocka "étcsokoládé", amiben valamiért mégis van egy kis tejszármazék, "mert miért ne rakjunk étcsokiba 1% tejport...?", és pár nappal később előjönnek a viszkető, vörös ekcémás foltok és/vagy kötelezően begyulladó pattanások és/vagy random izomfájdalmak a hátamban), úgyhogy a macskának azt véletlenül sem adok (mert ugye elvileg ők is eredendően érzékenyek rá, és az nem feltétlenül jelenti azt, hogy azonnal kihányod, vagy fáj a gyomrod, sok más, látszólag véletlenszerű tünetet okozhat, akár csak napokkal később).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Gondolom unjátok már, de most a szemem láttára pisilte le a kanapét, "állva."
    Épp az asztanál matattam kütyükkel (nem étellel), felugrott a kanapéra, feltámaszkodott a karfára (~80° szögben, majdnem függőlegesen), kinyújtózott és mosolygott. Odamentem megnézni minek örül ennyire a szürke falat bámulva, és gyűlt a tócsa a kanapén. Pontosabban a rárakott párnán, ami direkt neki van odarakva, mert szeret ott aludni.
    Rászóltam, nem túl mérgesen (még álmos voltam és legutóbb már kipróbáltam a "leszidást"), és elszaladt, elbújt pár percre. De már megint a nyakamon van, hogy simogassam.
    Ránéztem az alomra, és majdnem friss (nincs szaga, nem nedves, egy kis székletdarabot találtam benne). Nincs az alom körül semmi ()akadály, idegen cucc, illatosa akármi).
    Az orvost ugye már megjártam vele. Esetleg hétfőn elviszem még egy másikhoz, de ha az sem tud semmi konkrétat már nem tudok mit csinálni, mint kitiltani a házból.

    Nagy dózisú C-vitamint is javasolt az orvos, de a papírja szerint a konzervkajában és a "jutalomfalatban" is van mindenféle vitamin. (Erről kb. az jut eszembe, hog anyám is kapott nagy dózisú C-vitamint, mielőtt elvitte a rák, aztán később még a TV-ben is volt szó a perről, hogy az ilyen kamu C-vitamin injekciózó dokik mennek börtönbe, mert bár jó cucc a C-vitamin, de önmagában nem sok mindent gyógyít meg, csak a C-vitamin hiányt.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    #26772 Astroboy
    Mint írtam, ránézésre 1x használta az almot takarítás óta. Legtöbbször kikéreczkedik és ott ürít (már régóta, mióta csak ki van engedve a kezdeti ideszoktatása óta).
    Nincs más háziállat, vendékek sem hoznak ide soha.
    Ez most tuti, hogy nem sima "jelölés" volt. Mire észrevettem, már csorgott le a párnáról a kanapéra, és csak akkor hagyta abba, mikor rászóltam.
    Mindent nem védhetek, ez nem egy "bébibiztos" lakás és nem is lesz az egy háziállat miatt (pl. a házimozi erősítőn is szeret aludni, már félek mikor hallom, hogy "KZRRR.PUF").

    #26773 Mr.Csizmás - Nem változott az alom, mióta elkezdett kb. heti 2x bepisilni (mindig máshová a házban, látszólag random, bár az ágyakat/kanapékat preferálja, padlóra pl. még nem pisilt, hacsak nem rejtett zugban, pl bútor alatt - kivéve a táskám, ami csak véletlenül volt üres).

    Most egyelőre kitettem a (kertes)házból, hétfőn még elviszem majd egy második állatorvoshoz, aztán meglátjuk.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szerencsére úgy tűnik, hogy az ágybavizelés megszűnt. Mikor legutóbb csinálta, akkor kizártam egy hónapra a kertbe (amúgy szeret kint lenni, gyakran kikéreckdedik), de mikor hazajött a húgom, akkor vissza lett engedve, és azóta hetek óta nem volt vele gond. [kopp-koppp... :)) ]

    Ti amúgy hogy szoktátok simogatni a macskátok? Csak mert mikor ő simogat engem, hogy simogatást kérjen, akkor sokkal keményebben nyomja magát oda hozzá a lábamhoz, mint ahogy én simítgatom a kezemmel. Bár mikor lefekszem mellé a padlóra, akkor ő is nagyon óvatosan és finoman közelít az én fejemhez (ez kicsit olyan élmény, mint valami sci-fi filmet nézni, ahol egy idegen lény közelít a főszereplőhöz, de meg szoktam neki engedni). De a visszajelzése alapján élvezi a finomkodást annak ellenére, hogy elvileg fél-vad (bengáli).
    Más bengáli gazdák inkább arra panaszkodnak, hogy így-úgy ilyen-olyan vad és őrült, illetve az előző gazdája is mondta, hogy ez aztán sohasem lesz egy kezes bárány, de pár hónap itt töltött idő után olyan lett, mint egy plüss-maci. Ezt nem feltétlenül bánom, csak azt, hogy már labdázni sem lehet vele, csak simizni és simizni, de fárasztó mennyiségben...
    Vettem már neki kb. 10 labdát, de előbb-utóbb mind eldugta, és ha mutogatom neki a kezemmel, hogy "hozd a labdát! labda!!!" akkor hoz egy plüss játékot, és megint csak simogatni kell... :DDD

    A másik, hogy szeret velem aludni (azt nagyon gyorsan megtanulta, hogy nem az ágyamban, csak mellette), viszont hajnal 2 körül mindig felébreszt, hogy engedjem ki. De nem a házból, csak a szobából, ami fura, mert WC-re kintre szeret járni, szóval nem tudom mi más dolga van a házban épp ekkora.

    Szerk.: Ja, amit kihagytam. Elvileg ez egy "terápiás állat" volt ,aztán olvastam ezt: [link]
    Szóval elvileg szépen beletrafáltam. mint skitzo-affektív. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz 3L1T3 #27512 üzenetére

    R&M foverever for a 1000 years! :DD
    Csak az a fura a labdázásban, hogy mikor ide került a tenyészállat tartótól, pont a labdázás volt a kenyere és vaja. Én néztem a Netflix-et a első emeleti nappaliban, lepattintottam neki a labdát a földszintre, és visszahozta, de vagy 100x. :DDD Most pedig ha új labdákat veszek, csak utána fut és eldugja (4-es csomaggal számolva már 12 hiányzik).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák