Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KunEmber

    senior tag

    válasz bul07 #11125 üzenetére

    Igazi gyökér fickó.
    Mióta van macskánk, csak megerősített abban, hogy a nevelés elengedhetetlenül szükséges az együttéléshez. Nem verem a macskát, de komolyan (szóban) fegyelmezem, ha szükséges. Így a lehető legtöbb minden meg van neki engedve, de nem mászhat fel az étkezőasztalra és a konyhaasztalra, illetve most karácsonykor sem mászhat fel majd a fára. Érdekes, nálunk így még nem tett tönkre semmit, nem rág szét semmit, nem tör össze semmit. (Persze, lepöcköl dolgokat, ellopkod az asztalról papírfecniket - de könyörgöm, ez egy macska ;] ) Szerintem ahol a macska egy 'ördög', ott az esetek nagy többségében a gazdi a hibás. Persze, vannak különleges helyzetek, így nem akarok egy mindent tudó zseninek látszani, de van a családban, barátainknál jó pár cica. Ahol nevelve is van, ott normális, általában a jó oldala kerül előtérbe; ahol ráhagynak mindent onnan folyamatosan jön a hiszti, hogy leveri/eltöri/szétrágja/mittudomén. De ez így nem normális.

    Azért mert macska, egyáltalán nem szükséges, hogy tönkretegyen mindent. Játszik, lever, pöckölget, de minimális határozottsággal és figyelemmel a komoly károk, étellopások, fenyőfadöntések elkerülhetőek.

    Aztán lehet, hogy csak én látom így, de mentségemre legyen szólva, én azt látom, hogy működik. :K

    http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

  • Nimrod

    addikt

    válasz bul07 #11125 üzenetére

    Mi már kezdünk félni a karácsonytól...
    Maine coon első karácsonyfája :DDD

    A másik kettő házimacska igazából sosem piszkálta a fát, de a maine coon mindennel tud játszani.

Új hozzászólás Aktív témák