Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KunEmber

    senior tag

    válasz Nazara #10768 üzenetére

    Hello! Akkor szedjük is össze, úgyis friss macskatartó vagyok, én is megszenvedtem 1-2 dolgot.

    1. Alom: mi először teljesen nyitottat vettünk (a legolcsóbbat), majd szintén egy olcsó ajtósat - de mivel eléggé félős macska ezért inkább bepisilit az ágyunkba, minthogy átmenjen a "félelmetes" lengőajtón. Azt leszedtük, így már okés neki a dolog.
    Alom: Aldis jött be a legjobban, kb. 750 Ft/10l

    2. Oltás: kötelező nincs, mi beadattunk neki egy kombinált ajánlottat, ez 2x5000 Ft-ot jelentett; ivartalanításra 10-20eFt-ot tegyél félre. (Azért a nagy eltérés, mert nem tudom, hogy vidéki kisrendelőbe, vagy puccosabb bp-i helyre viszed majd.)

    3. Ennivaló: Mi direkt kifejezetten sokféle ennivalót adunk neki, de talán érdemes azzal kezdeni amit ott evett. Nekünk egyébként mindent megeszik, annyi, hogy a konzervet sokkal-sokkal jobban szereti, mint a szárazat. Egyébként amíg teszt-üzemmódban működtök együtt, addig ne vegyél semmiből nagy mennyiséget - lehet, hogy rádrohad.

    4. Játék: egy kismacska egy labdává nyomkodott alufóliával órákig tud játszani; de a miénk imádja a szőregerét (kb. 500 Ft) és egy neki rendszeresített cipőfűzőt.

    5. Fürdés: sokan sok félét mondanak; mi még sohasem fürdettük, de nem is látom nagyon szükségességét. Ha bolhás/nagyon hullik a szőre akkor talán. Persze erre sokan felhördülnek, mert hogy azért fürdetni kell, mert higiénia, meg minden, de mikor láttam, hogy az alomból beletrappol a fotelba; akkor megtört bennem valami, szóval nem erőltetem. :D

    6. Alvás: Kismacskának ne rakd magasra a kosarat, sőt, szerintem kosár sem kell. A miénk egy nagy, lapos párnán aludt a másik szobában az ágyon az elején; de pl. egy cipősdoboz tetejébe beleteszel egy pólót, az neki már tökéletes. 1-2 hét alatt meg úgyis kialakul, hol szeret aludni, akkor tudsz gondolkodni a továbbiakon.

    7. Zene: Hát, elég érzékeny a fülük, de néha én is eléggé felhangosítom. Egyre figyelj ilyenkor, ha elbóbiskol, vagy nem figyel zene közben; akkor ne simogasd meg hirtelen - mert nem hall, így nem is vesz észre - . Az enyémet egyszer nagyon megijesztettem így, lelkiismeret furdalásom is volt miatta.

    http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

  • bul07

    nagyúr

    válasz Nazara #10768 üzenetére

    6-8 hétnél hamarabb nem szokták elválasztani az anyuktól

    Aldis, Penny 10Kg-os alom jó

    Játék , bármi jó

    Etetés na itt lehetnek vélemény különbségek, drága olcsó tápok etetéséből adódóan
    De az első pár hónapban(4-6) ne kényeztesd el mert utána nem lesz hajlandó megenni az olcsóbb eledeleket, és ugye a mai világban bármikkor jöhet szűkösebb év amikkor meg kell fogni minden forintot, és egyszerűen nem lehet sokat költeni a macska eledelre (bár ha otthon élire rakjátok a 20ezreseket ez nem mérvadó ;] )

    Hogy hol alszik azt ő elfogja dönteni , az ágyadban, hasadon, laptopodon, székedbe, szőnyegen, vagy kiscicák esetén bárhol ahol elfárad, majd idővel kialakul hol szeret aludni

    Zene első pár hétben óvatosan, majd fokozatosan mehet a hangerő hozzá fog szokni

    Fürdetés, ritkán vagy egyáltalán nem, persze van hogy kell , mondjuk hasmenés esetén mikkor összekeni magát [link]

    És még annyi
    Jól gondoljátok meg nehogy csak egy fellángolás legyen mert egy macsek beszerzése 10-15év elkötelezettség

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Új hozzászólás Aktív témák