Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86883328

    törölt tag

    válasz -Ben- #7670 üzenetére

    Én azt javaslom, hogy hagyományos séfkést válassz. Tehát ne santokut meg ne a keskeny pengés zöldségaprítót. Mindanképpen férjenek el az ujjaid a deszka és a markolat között ha az él a deszkán van. Ha nehezen vágható dolgokat vágsz semmiképpen ne legyen henger alakú a markolat, mert nincs oldaltartása. A legjobb a párhuzamos oldalú sík markolat de a sarkok bőrkeményedést okozhatnak. A kettő között van az ergonómikus kialakítás ami az utóbbi kerekített változata. A pengénél jó ha van ujj védő, azaz kiszélesedik a penge a tövénél. "Versenykéseknél" nincs ilyen. Gyakorlatilag bevág a penge anyaga a kezedbe. Érdemes a súlyelosztást figyelembe venni a penge és a markolat találkozásánál legyen a súlyközéppont. 18-25cm között a legkényelmesebbet válaszd. Én a nagyobbra szavaznék. Én a Wüsthof márkát szeretem. Műanyag markolattal. A fa előbb utóbb szétrohad, a fémek pedig csúsznak pláne szalonnánál, ezért érdemes a nem tükörsima felületűt választani műanyagból is. Penge ne legyen vékony (1-2mm).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák