Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • noorbertt

    őstag

    válasz Dorian #10571 üzenetére

    Pont téma faszbukon is, Angliában elvileg pénzbüntetés jár az ilyen gazdának. Itthun is ez kellene.

    Mivel nekem is ez lesz a problémám ha a szomszédon túlnőtt kicsit utána jártam és két ajánlott módszert találtam , vagyis hármat:

    - kiásni és szenvedni vele, szomszédnak két ásó is eltört ;]
    - 20cm-re levágni és glialkaval ecsetelni, így szépen átmegy az anya bambuszba a cucc és meghal. *ezt csináljuk a szomszédban
    - hagyni hogy addig növekedjen míg 1 pár levél megjelenik és utána föld szintig vágni. Ezt 2even keresztül játszani és meghal az egész növény. *ezt egy amcsi termesztő ajánlotta. De ahhoz viszont hozza kell jutni az anyanovényhez is.

    Ha berotáljuk a földbe és nem szedjük ki akkor félő hogy elkezd újracsírázni.

    [ Szerkesztve ]

  • justmemory

    senior tag

    válasz Dorian #10571 üzenetére

    Most tökre elszomorodtam... :B ;]
    Olyan helyre tettük, ahonnan a szomszéd messze van (értsd: tizenpár méter); plusz neki a betonkerítése tövében van szintén bambusza felénk; a mi kertünkben nyoma nincs. De különben szerencsére felénk nem vagyunk vérszomjasak egymással... :B Emellett írtam, hogy fel szoktam szedni, pont a kontroll miatt. De aki hibát és bosszúságot keres, meg is találja.

    @noorbertt: látom a kedvesség dúl továbbra is mindenkiben. Ez egy bambusz, egy növény, amit odafigyeléssel kordában lehet - és kell is - tartani. De szeretettel meghívlak kertnézőbe, egyszersmind a Füvészkertbe is, Vadasparkba is, ahol valahogyan szintén sikerül kordában tartani a sokféle bambuszt. Mindegy is. Azért remélem idővel picit kevesebb lesz a vérengző hozz áállás, és mindenféle ismeret nélkül nem rögtön a jólbüntessükmeg fog dívni...

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák