Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Sanyi.mTs #20832 üzenetére

    Ezt en is igy tudom, de ez csak az egyik problemas resz ugye. A nekem "fajo" pontok:

    1) fel oraval munka kezdete elott megyek be, es minimum 20 perccel a munkaido lejarta utan jovok ki DE ezt TILOS beirni a jelenleti ivre ilyen forman mintha nem is dolgoznek es ki sincs fizetve. Papiron van 20perc ebedszunet de gyakorlatban nincs. Bemegy megmelegiti a kajat de kozben mar csongetnek a kasszabol hogy sokan vannak menjen vissza. Akkor ilyenkor habzsolj egy par falatot es rohanj. Volt olyan hogy ugy jott haza hogy nem volt ideje enni. Na meg ha pisilnie kell az embernek akkor konyorogjon a masiknak hogy ugyan ulj mar be a kasszaba? Emberi meltosagi jogok hol vannak?

    2) a szabadsagokat a munkaltato minden hajciho nelkul kiadja beleszolas kozel nulla. Nem muszaj egyeterteni de attol meg mesz szabadsagra es pont. Szabadsagra menni decemberben szigoruan tilos, ebbe beletartozik a betegseg is termeszetesen. Kiveve ha te vagy a boltvezeto es egesz decemberben tappenzen vagy :D.

    3) Nincs beosztas. Ket muszakban dolgoznak - de.: 7.30 -15.15 (ebbol hetfo/szerda/pentek az aruszallitos napok amikor 5.20-tol van a kezdes), du.: 10.30 - 19.30. Ez barmikor valtozhat, akar. Most peldaul ugy volt hogy felesegemnek ma van a szabadnapja. Tegnap bejelentette a fonok, hogy nem lesz ma szabadnapja hanem 9.30-19.30 menni kell dolgozni. Erre ugy remlik hogy a beosztas valtoztatast 36(?) oraval elobb kozolni kene a munkavallaloval. Kivetelt kepez ezalol a veszelyhelyzet amivel ezt talan 24(?) orara csokkentettek? De olyan is volt mar hogy este 20.30-kor csorgott a telefon hogy masnap 5.00-ra kell menni.

    4) A tulorak kezelese is erdekes. Mert meg ha elrendelt tulora van sincs kifizetve sokszor hanem szepen lassan eltunik a sullyesztoben. Februar korul heti 6napot kellett dolgoznia az tisztan 8ora tulora. Ebbol megkapott 2-t amikor elengedtek 2oraval korabban. Ra ket hetre a fonok annyit mondott hogy a maradek 2orat majd megkapja kesobb (8-2=2 ...). Meg sem kapta ki sem lett fizetve. Plusz ugye ezzel a 2oraval korabban elengedlek sem igazan vagyok teljesen kibekulve mert a tuloranal ugye - pl szabadnapomon dolgozok 8orat - jar a 8oramert a normal berem + berpotlek vagy tulorapenz vagy miatokom. Ha most lecsusztatok 8orat attol nekem a berpotlek ugyanugy jar, az hova tunik?

    5) Magyarorszagon nem heti 40 oras a munkarend? Ami ezen felul van az tuloranak kene minosuljon nem? Na naluk 2honapra kell meglennie az oraszamnak ami a fentiekkel gondolom egyertelmu hogy kreativan van konyvelgetve.

    Igy nagyjabol ennyi. Tuti ez megy mashol is kereskedelemben/vendeglatasban csak ott nem az en agyam huzza :DDD .Mindegy, igazabol ugyis felmond de szamomra valami teljesen abszurd modon nem akarja otthagyni a sz**ban a munkahelyet a nagy hajtasban majd osszel. En mar szo nelkul kisteltam volna evekkel ezelott :((( .

    Kicsit hosszu de akkor osszeszedtem. Aztan lehet tenyleg csak nekem voltak eddig normalis munkahelyeim es ez igy rendben van. Nem ertek hozza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák