Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csavarnyuzo

    őstag

    válasz spammer #2335 üzenetére

    Ha már a Smart install bejött, akkor nem az usb port és nem is a kábel a hibás.
    Szerk.: vagy legalábbis nem valószínű.

    [ Szerkesztve ]

    A pirosat kell elvágni.

  • spammer

    veterán

    válasz spammer #2335 üzenetére

    Közben sikerült végigszenvedni.

    A DVD meghajtó nem volt aktív, de nem foglalkoztam vele eddig, mert sosem használtam. Eszközkezelőben nézve most kiderült, hogy kapott egy 19-es hibakódot ([link]), és mivel a hardveres dvd meghajtó nem volt aktív, ezért a HP által olyan nagyon "okosan" kitalált virtuális CD meghajtó (Smart Install) sem működött (szintén hibakód).

    Registry-ből ki kellett gyomlálni a megfelelő részeket (lásd a fentebbi link), aztán rendszer újraindítás után megjavult a fizikai meghajtó és a virtuális is.

    De ezzel nem szakadt vége a szopásnak, mert ugyan így már látta az usb-t, de a telepítő "csík" újra és újra és újra és újra végigfutott, sosem fejeződött be, nem települt fel.

    Viszont a Devices & Printers menüben felbukkant egy hibásan települt P1102, amit nem nyomtatóként látott, hanem "Unspecified" eszköz volt. Na ott nyomtam egy jobb klikk -> update driver-t, az kutatott, a windows system mappában már megtalált 2 db driver fájlt is, a frissebbet kiválasztva már települt is rendesen. Csináltam egy tesztnyomtatást vele, jó volt, remélem, hogy így is marad most már. *kopp-kopp*

    Mindenesetre két jó nagy lóf@szt a seggébe annak a nagyon értelmesnek, aki kitalálta, hogy virtuális CD-ként buzerálva települjön egy kicseszett nyomtató. (kis szösszenet, amire gulgizás közben találtam rá: [link] )
    Ráadásul a Smart Install Utility nem is teljesen ugyanaz volt a kapott DVD-n, mint amit az oldalukról le lehet tölteni (utóbbi ráadásul cseszett működni, még jó, hogy volt dvd meghajtó a laptopban, amikor manapság már a kutya nem használja amúgy, de most pont jól jött).

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák