Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Összeraktam a K8NF9-es konfigomat. Ház: Thermaltake Swing, 12 cm-es tápventi mellett van egy 12 cm-es ház venti, amit átraktam a ház elejébe, hogy direktben befújja a 3 vinyót, és mögöttük a chipset és a passzív hűtésű VGA felé (ASUS EN6600 Silencer TD) is menjen légáram.

    Mivel és hogyan lehet korrekten megjeleníteni az alaplapi chip és a vga hőmérsékletét?Előző lapomnál (ECS K7VTA3) biosból és Everestből szépen látszott mind a három érték.
    Most a BIOS (F6) csak a CPU hőmérsékletet mutatja, ami 27-32 fok között ingadozik. Ez reális, tekintettel a bika Zalman hűtőre.
    Az Everest nem lát semmilyen szenzor hőmérsékletet.
    A Motherboard Monitor 5.3.7 nem támogatja a lapot (úgy láttam, semmilyen K8-as Giga lapot)
    A SpeedFan 4.28 mutat egy ''temp1'', ''temp2'', ''temp3'' nevű hőmérsékletet. Az első 25 fok, ez nem tudom, mi lehet, sok értelme nincs. A második 32 fok, ez csak a CPU lehet. A harmadik 70(!) fok, ezt tippelem a chipsetnek. Kézzel megfogva sem a VGA sem a chipset bordáit nem lehet tartósan fogdosni, bár nem éget. A chipset a forróbb, néhány másodpercnél tovább nem lehet fogni. (olyan 55-60 fokra saccolnám a bordát, így reális a benti 70 fok)
    Szóval, az NF4 chipset baromira melegszik -ahogy sokan írták-, és nem akarom hogy az egyszer csak instabillá váló lap hazavágja az adataimat is. Eddig nem volt instabil, amikor 1 órája szimultán futott DVD-kódolás és egy 3D-s játék, 70-ről felment 72-re a SpeedFan által mutatott érték, és ennyi. Viszont melegebb is szokott lenni a szobában
    Korábban én is gondoltam, hogy szükség esetén majd ráteszek 4 cm-es ventit a chipsetre, de a gép összerakásakor derült ki, hogy ez lehetetlen: a VGA kártya ugyanis rálóg a chipset hűtőbordára, szinte milliméterre.
    Mi a megoldás?

    Ja, húzva nincs a gép, meg se nyekkent 200as fsb felett.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák