Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz -Skylake- #80178 üzenetére

    Két dolog miatt:
    1. Mert azt hittem, hogy a hangerő=teljesítmény="kihajtás" - jelentsen az bármit is :U
    2. Mert továbbra se írta le senki, hogy mégis mi az, ami alapján el lehet dönteni, hogy egy eszköz 100%-osan ki tudja hajtani.
    Mindenki csak annyit ír, hogy drágább cuccal jobban ki lesz hajtva jobban fog szólni. No sh*t Sherlock :D

    Ribi ez azért érdekes, mert akkor sokkal följebb kéne tolnom a potit a SoundMagic E10-hez képest (ezt a kettőt váltogatom most az M6-on). Az 16 ohm 100db, 30-as hangerőn, a he4xx meg 35-ös hangerőn ugyanolyan hangos, mint az. Viszont a he4xx mellett sokkal gyorsabban merül az M6, de akkor ez se meglepő...


    Ba cy lus AB-ztem most fél órán keresztül és megmondom őszintén pont ugyanolyannak hallom a hangkariról, mint az M6-ról. Mindig azt hallom szebbnek, amire éppen picit jobban tudok odafigyelni. Talán többször az M6 szólna szebben, de ezen a ponton szerintem csak placebo. Most van itt kéznél egy SoundMagic E10, ott kapásból kihallom, hogy az M6-on sokkal szebb, de már a FiiO FH1-nél is erősen necces volt megkülönböztetni a kettőt.

    Tim82 Itt van a hangkari specifikációja. Lehet nem is annyira hulladék, még ha nem is a legdrágább volt anno.

    fericske körbenézek, bár nem biztos, hogy ez jó irány. Amit linkeltem, az 24k. 50k-ig vannak már jobb USB-DAC/AMP-ok: valamiért megint a FiiO ugrott be: FiiO K3 DAC+AMP 40k-ban megáll és van új hangkártyám is :D

    kromatika: lásd fentebb. Teljesen elfogadom, hogy drágább eszközön jobban szól :) Nyilván...csak az olyan furcsa, hogy bedugom 2 hozzám közeli eszközbe és ugyanolyannak hallom. Ugyanolyan fos volna mindkettő? Pontosan? Ezt nem eszem meg. Vagy annyira pici volna a különbség, hogy MÉG nem hallom? Ez már hihetőbb, de ezzel meg az a gond, hogy IEM-ektől másztam egyre feljebb és már tudom mit/hol keressek. Ha ezek után se érzek különbséget ezen a szinten, akkor...szóval érted.

    Van egy Sound Blaster Audigy 2 a családban valamerre..nem egy mai darab, de jóféle volt anno. Na majd azzal meghallgatom. Emlékszem 4xk volt régen, mintha most 100k-ért vennék hangkártyát.

    pulutodurumo normális hangkártyán gondolkoztam már, szóval azért nem mind1, hogy mi a végkimenetel. Keresek Szegeden valakit, akinek van bika erősítője és ha tényleg annyival szebben szól, akkor van értelme továbbmenni. De szerintem csak minimálisan lesz jobb. Pont annyival, amennyi biztosan nem ér meg alaphangon 50k befektetést...de inkább 100k :U

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák