Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz #71562240 #39678 üzenetére

    huh... igyekeztem úgy fogalmazni, hogy kérdésnek tűnjön, sejtetve, hogy nem értek hozzá... :(
    de köszi a kimerítő választ, elolvastam párszor, és még el fogom, hogy érdemben tudjak válaszolni... vagy kérdezni

    de szerény (és az idő hom,ályába vesző) ismereteim alapján a balanced (magyarul szimmetrikus) kimenet valóban olyasmi, amit #39681 dudika10 írt le, a nagyon high end és színpadi cuccoknál alkalmazzák, és előnye, hogy az interkonnekt hosszával nem romlik a minőség és amúgy is kevésbé érzékeny a kábel minőségére. ez a tipikus 3 pólusú xlr vagy canon csati.

    de ami nekem egyelőre lejött, hogy ha egyszer tényleg nekiállok, akkor valami vastagabb, jobb minőségű 2 eres (illetve 2 ér és 2 árnyák) kábelből készítek madzagot, ahol csatornánként külön megy az árnyékolás. talán jobb lesz valamivel.

    (#39679) Saccco ha túl nagy az ellenállás, az nem lehet baj. inkább ha túl kicsi. úgy képzeld el, hogy minél kisebb az ellenállása a terhelésnek, annál inkább közelít afelé, hogy egy jó vezetővel rövidre zárod és leégeted (nulla ellenállás, de az is ilyen, ha zárlatos lesz a hangszóró), másik irányban pedig afelé, hogy nem kötsz rá semmi terhelést (végtelen nagy ellenállás). minél kisebb annál inkább terheli az erősítőt és melegszik, minél nagyobb, annál nehezebb meghajtani (és talán annál jobban meríti is az aksit). én valahogy így tudom elképzelni.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák